Golf R32

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
nemus
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Jan 2012, 19:43
Garaža: Audi A5 sportback
Lokacija: Novi Sad

Re: Golf R32

Post od nemus » 28 Maj 2012, 02:27

starac vujadin je napisao:Zvuk na usisu tog motora setaka jedan je od najboljih u automobilskoj industriji. Auto ima stavrno jako dobar zvuk i to prirodno bez podesavanja u izduvu.
http://www.youtube.com/watch?v=LA6Pr0-I ... ure=relmfu
:trljamoci: :klanjamse: Uvek se najezim kod poslednjeg :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Golf R32

Post od Gaginh0 » 28 Maj 2012, 02:55

elMaestro je napisao:
Gagi, jel proizveden koji W12 osim koncepta? Sećam se kad sam ga ugledao u Auto Bildu da je bilo :trljamoci: 650ks u Golfu...
Koliko se zna samo jedan je proizveden. Ima na Tubu snimaka o njemu, msm da je bio testiran i u Top Gear-u :)

edit:
http://www.youtube.com/watch?v=voUq_A0J ... re=related
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Golf R32

Post od starac vujadin » 28 Maj 2012, 09:54

Dušane, možda ti ne želiš da zamenjuješ teze, ali to radiš. Ako to ne želiš, ond amoraš drugačije da argumetuješ to što zastupaš. Ako neko uloži neki trud, ode na merenje, organizuje, posmatrači to overe (Nissan je na merenjima u početku skraćivao stazu za dužinu boksa, pa je morao ponovo da meri), a ti jedan jedini, odnekuda kažeš paušalno, bez argumenata, kako to ne vredi ničemu - to se zove zamena teza. Kakav argument je dovoljno validan za takve osobe - nikakav. Sve dok ne dobije onaj koji bi to voleo da dobije. Onda je sve u redu. Nurburgring je najzahtevnija staza na svetu i rekordi na njoj itekako znače jer podrazumevaju da je auto koji se tu dobro pokazao kompletno dobar.

Niko ne brani drugim fabrikama da dođu organizovanije i spremljenije nego što je došao Renault npr. Ovde umećeš tezu da neko nije fer i da nisu isti uslovi, čime umanjuješ značaj tih rezultata. Uslovi su isti, a da li će neko na teren da izađe sa 11 uteniranih igrača ili sa 7 invalida njegov je izbor. Uostalom, i na merenjima auto medija na istoj stazi Renault je uvek bio najbrži.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Golf R32

Post od Dusan » 28 Maj 2012, 10:51

Ja samo mogu da ponovim prosli post.

Ni u jednom trenutku nisam osporio merenja fabrika i ne vidim gde sam rekao da ne vrede nicemu? Vreme na nordschleifeu je svakako vazno jer pokazuje sta automobil stvarno moze da uradi, tu se apsolutno slazem i svaka cast i renaultu i svim proizvodjacima koji su postigli zavidna vremena, ali ti ne razumes o cemu ja govorim.
Ta vremena gde su ukljuceni celi timovi se nemogu koristiti kao argument protiv nekog automobila koji je neki amater provozao na trackdayu i po tome zakljucivati ko je brzi/bolji ili sta vec!
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Golf R32

Post od trojanac » 28 Maj 2012, 11:06

Dušane, razumem šta želiš da kažeš, ali je starac lepo objasnio.
starac vujadin je napisao:Niko ne brani drugim fabrikama da dođu organizovanije i spremljenije nego što je došao Renault npr. Ovde umećeš tezu da neko nije fer i da nisu isti uslovi, čime umanjuješ značaj tih rezultata. Uslovi su isti, a da li će neko na teren da izađe sa 11 uteniranih igrača ili sa 7 invalida njegov je izbor. Uostalom, i na merenjima auto medija na istoj stazi Renault je uvek bio najbrži.
Sumnjam baš da VW strpa u R32 nekog klinca kojeg su našli na usput pa mu daju auto da vozi, a oni mere vreme. Sigurno se i oni pripreme za sve to, ali možda ne dovoljno. Sećate se kako su prozivali Nissan da za GT-R koriste nestandardne pneumatike i tako postižu rekorde. Mnogo faktora tu utiče i svakako da dobra priprema može značiti puno, ali na kraju, koliko je to uopšte bitno jednom prosečnom kupcu ovih automobila?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Golf R32

Post od Dusan » 28 Maj 2012, 11:14

Ne bih uopste da poredim clio rs i r32, niti to pokusavam kroz ovu diskusiju. Samo mi zasmeta sto se cesto ljudi pozivaju na ta vremena tek tako. Mislim da VW nema zvanicna merenja na nurburgringu, testove da ali merenja ne. Znam da na stazi postoji renault i OPC centar i kazem svaka cast njima, trebalo bi da svaka fabrika ima tako nesto.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Golf R32

Post od 16_Valve_ » 28 Maj 2012, 11:17

E bas to Trojanac, sta mene ili nekog drugog briga koje vreme je auto postigao na stazi. Iako od kako sam polozio vozim relativno brze automobile, nikada nisam jurcao po krivinama jer imam veliko postovanje prema istima. Sto puta prodjes jednu istu krivinu, sto prvi put izletis iz nje... A svaki od tih automobila bi nase potrebe za "stazom" itekako zadovoljio. R32 nije pravljen da bi se uporedjivao sa Cliom Sport ili Meganom Sport, koji su bez dileme sjajni automobili. Reno nema auto te klase, kao ni vecina drugih proizvodjaca :) Imao VW dobro vreme na stazi kada je u pitanju R32 ili ne, oni imaju mogucnosti da priuste sebi da proizvode automobil poput R32....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Golf R32

Post od ftj » 28 Maj 2012, 11:38

r32 se ne takmiči sa brzim renoima, r32 je auto za odrasle :mrgreen:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Golf R32

Post od 16_Valve_ » 28 Maj 2012, 11:50

Ne smem da se usudim da kazem to, hot hatch vozila koja pravi Reno su za svako postovanje :)
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Golf R32

Post od Paja » 28 Maj 2012, 12:02

Stigosmo odakle smo pošli.
R32 nije HH. :mrgreen:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Golf R32

Post od 16_Valve_ » 28 Maj 2012, 12:05

E vala jeste :ludaca: :pivo:
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Golf R32

Post od Kuzmanovic » 28 Maj 2012, 12:11

16_Valve_ je napisao:Imao VW dobro vreme na stazi kada je u pitanju R32 ili ne, oni imaju mogucnosti da priuste sebi da proizvode automobil poput R32....
Koliko glupa izjava ja ne mogu da verujem. :uf:

Koji je to luksuz koji VW "moze sebi da priusti" a da takav luksuz nema npr. Renault(spominjem njega zato sto je on vec spomenut u temi)? 4x4, V6 motor, neka ultra-mega-giga tehnologija, znanje i iskustvo konstruktora VW-a, ili si mozda mislio na finansijske mogucnosti?

Ako si mislio na V6 motor, seti se Clia V6, 4x4 pogon u C segmentu je cista glupost(koja je svojom tezinom verovatno i kostala R32 vremena na stazi). Sto se tice finansija ne verujem da VW ima nesto vise takvih mogucnosti u odnosu na Renault. Znanje i iskustvo konstruktora se ne moze porediti sa Renoovim iz razloga sto Renault ima zasebno Sportsko odeljenje i dugogodisnje iskustvo i u F1, i u proizvodnji sportskih automobila.

Razumem ja tvoje subjektivno pisanje posto vozis jedog takvog automobila ali ipak budi malo realan i objektivan, a ako mislis da sam ja ovim postom ispao subjektivan, to odma iskljuci posto niti vozim nekog RS-a, a niti imam akcije u Renou, nego vozim najobicnijeg dizela od 80 konja i to sticajem nekih drugih okolnosti koji trenutno nisu tema.
R32 jeste dobar auto, ali ne i vrhunski, najbolji(sta god to znacilo), najbrzi itd.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Golf R32

Post od 16_Valve_ » 28 Maj 2012, 12:18

Automobili tipa R32 nisu automobili na kojima se zasniva jedna kompanija koja proizvodi kola, na njima fabrika ima zaradu ali s obzirom na broj takvih automobila koji se prodaju u odnosu na Golfa GTI npr, a da ne pricam o manjim motorima, R32 ne obezbedjuje VW-u neki ogroman prihod. Proizvoditi Golfa R32, Passat-a W8, znaci samo demonstrirati silu i steci ugled (koji VW nema potrebe da stice). Reno ni u svojim kolima visih klasa nema motor sa 8 cilindara, a VW u serijskog Golfa stavlja motor sa 6 cilindara, i tako je jos od 1992. godine... To ti je poenta moje price.

I ne znam sta skacete stalno, govoris kako nisi subjektivan a ne vidis sam prst pred nosom... Clio V6 je nesto sasvim drugo u odnosu na R32. R32 je i dalje Golf u koga mogu da stanu 4 odrasle osobe... I nemoj da mislis da ne volim francuze, oni su izmislili udobnost za vw, ali cinjenice su cinjenice.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Golf R32

Post od ftj » 28 Maj 2012, 12:26

Evo počelo je vređanje :mrgreen:

clio v6 je po prodaji na nivou statističke greške a r32 je prodat u 10,000 primeraka samo u usa. Iako je realno preskup za to što pruža imao je svoje kupce i zato je vw mogao sebi da priušti da ga proizvodi jer je auto ipak bio nekakva egzotika(v6 u hatchbacku a opet praktičan za svaki dan). Na kraju je ipak postao skroz neisplativ pa su ga zamenili sa R20.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Golf R32

Post od 16_Valve_ » 28 Maj 2012, 12:32

Nije pocelo vredjanje, niti ce poceti, samo vodimo normalnu raspravu :)

O tome ja i pricam, ti automobili ne donose kompaniji neki strasan profit, cak verujem da su na granici isplativosti bili. Zao mi je sto nece biti vise Golfa sa 6 cilindara, ali ovo potrosacko drustvo jednostavno ne zanima nista sto ima veze sa osecajem, pa su tako samo brojke bitne... Iako je Golf R brzi u svakom smislu od R32, ja bi uvek pre vozio R32...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Zaključana tema