Chevrolet Orlando

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Chevrolet Orlando

Post od Ogi » 03 Jun 2012, 14:58

Sta mislite o ovom automobilu ?
Nesto ga merkam u poslednje vreme.
Deluje veliki, robustan, otporan na rupe...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet Orlando

Post od trojanac » 04 Jun 2012, 08:03

Viđam ih baš dosta. Trenutno možda najpopularniji Chevroletov model pored Cruze-a.
Bez da ulazimo u detalje, cena govori dovoljno u prilog popularnosti.

Orlando LS Plus
Od 14.999 €
  • 7 sedišta u 3 reda
    6 vazdušnih jastuka
    ABS, ESC, HBA, EBD i TCS
    Klima uređaj
    El.podizači prednjih stakala
    Putni računar
    El. podesivi retrovizori sa grejačima
    Radio / CD MP3, AUX priključak
Orlando LT
Od 15.999 €

Orlando LT Plus
Od 16.699 €

Orlando LTZ
Od 17.499 €

Oprema uopšte nije loša, a 7 sedišta, praktičnost i fleksibilnost koju nudi, nema niko u tom cenovnom rangu.

Slika
Slika
Slika



http://youtu.be/bGdI5d7VvpY

Osnovni benzinski motor 1.8MT5 od 141KS obećava na papiru. Treba ga naravno probati. Ako je to isti motor kao u Cruze-u, onda verujem da performanse mogu zadovoljiti svakog prosečnog vozača, posebno porodične ljude koji se najviše odlučuju za njega zbog prostora, a ne zbog jakog motora. Potrošnja je verovatno malo poveća, jer je jedva ispod 10l u gradu po fabričkim specifikacijama. Realno treba očekivati bar 12l u gradu i to mu je najveća mana.
Interesantno je pogledati i ostale motore, njihov odnos performansi, potrošnje i cene. Konkretno, već navedeni 1.8MT5 141KS definitivno nije najbolji izbor, već bi optimalan izbor bio dizel, 2.0MT6 131KS koji pruža bolje performanse i nižu potrošnju. Međutim, on je skuplji za 2.000e u istom nivou opreme (LS Plus), pa ko može da doplati toliko, mislim da je svakako bolji izbor.


I onda se sa druge strane pogleda njegov brat, FIAT Freemont koji meni lično dosta bolje izgleda. Nudi se samo sa 2.0MJTD od 140 i 170KS i jednim paketom opreme.



Bez obzira na proveren Fiatov dizel motor i veće simpatije prema ovom modelu, razlika u ceni između ova dva modela sa motorima sličnih karakteristika (oba dizela 131/140KS), u sličnim paketima opreme (LT Plus/Urban), od bezmalo 7.000e je u najmanju ruku preterana. Sve i da se u FIAT-u izbori za neki baš dobar popust, opet je previše dati za maltene isti auto, samo malo lepše upakovan i nudi malo više sigurnosti po pitanju pouzdanosti i kvaliteta pre svega motora, a i ostalog.
Loša politika FIAT-a, kao i u slučaju SX4/Seidici, dovešće brdo Orlanda na naše ulice i tek poneki, a možda nijedan Freemont.
Posetite www.garaza.rs !

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet Orlando

Post od Ogi » 04 Jun 2012, 22:01

Razocarao sam se kada sam provalio da nijedan benzin motor nema 6 brzina.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet Orlando

Post od NexT » 04 Jun 2012, 22:42

Kupiti atmo benzinca u ovolikom autu je idiotizam...

Da zanemarim to sto je ruzan ko pacov, i sto ga nikada ne bih kupio, cenim da evropljani imaju mnogo bolje konkurente...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet Orlando

Post od trojanac » 04 Jun 2012, 22:56

Jbga, to je neko opšte mišljenje za velike automobile, tipa SUV i slično. Isto ljudi viču i za CR-V pa eno pitaj grujicd da li je zadovoljan. Pričam uopšteno sad, nevezano konkretno za Orlando.
Ja baš nisam miljenik Chevroleta, ne sviđa mi se ništa iz te game, ne računam USA. Ali da mi je potreban ovaj tip vozila uzeo bi ga u razmatranje.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet Orlando

Post od NexT » 04 Jun 2012, 22:58

A, jbg, Honda je malo specificna jer nema normalan dizelas... I ja bih naravno uzeo VTEC po onoj ceni. A, i to je ipak VTEC, a ne tamo neki GMov 1.8 :mrgreen:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Chevrolet Orlando

Post od Floyd » 04 Jun 2012, 23:01

Slazem se sa Nextom.
Drugar je pre 2 godine vozio Touarega benzinca...pa ono nemozes da nahranis :)

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Chevrolet Orlando

Post od bane valjevo » 04 Jun 2012, 23:02

Drug jedan ga ima... Koristi ga kao manje vise teretni...

Pozitivne strane su te sto je meni spolja prelep, i sto je stvarno ogroman, i sto mozes da stavis unutra sta god hoces, i sto je cenovno ispod svih konkurenata...

Negativne, potrosnja (ide i do 13 litara po gradu, iskreno meni je to bilo neshvatljivo), gruba plastika...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Chevrolet Orlando

Post od kvcali » 04 Jun 2012, 23:16

Taj 1.8 bi u osnovi trebalo da bude opelov motor koji uopste nije los !
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet Orlando

Post od starac vujadin » 05 Jun 2012, 00:46

Ti benzinci su i u Cruze bili bledunjavi, obrtni moment ne omogucava opustenu voznju. Dizelasu fali 6. brzina, to jos iz Cruze-a.

moimoi
Postovi: 210
Pridružio se: 26 Apr 2012, 14:14
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet Orlando

Post od moimoi » 05 Jun 2012, 16:32

trojanac je napisao: I onda se sa druge strane pogleda njegov brat, FIAT Freemont koji meni lično dosta bolje izgleda. Nudi se samo sa 2.0MJTD od 140 i 170KS i jednim paketom opreme.

Bez obzira na proveren Fiatov dizel motor i veće simpatije prema ovom modelu, razlika u ceni između ova dva modela sa motorima sličnih karakteristika (oba dizela 131/140KS), u sličnim paketima opreme (LT Plus/Urban), od bezmalo 7.000e je u najmanju ruku preterana. Sve i da se u FIAT-u izbori za neki baš dobar popust, opet je previše dati za maltene isti auto, samo malo lepše upakovan i nudi malo više sigurnosti po pitanju pouzdanosti i kvaliteta pre svega motora, a i ostalog.
Loša politika FIAT-a, kao i u slučaju SX4/Seidici, dovešće brdo Orlanda na naše ulice i tek poneki, a možda nijedan Freemont.
Nešto si pomešao. Freemont nije Orlandov brat, niti ima ikakve veze s njim. Freemont je Dodge Journey sa Fiatovim motorom i znakom na haubi. Freemont je duži 23cm, ima 13cm duže međuosovinsko rastojanje, nekoliko cm je širi i ima veći klirens. I naravno Freemont ima opciju 4x4 pogona. U Srbiji su cenovno dosta udaljeni posebno Orlando benzinac sa nižom opremom.
Slika

Freemont Urban ima više opreme nego Orlando LTZ. Tako da je u Srbiji Freemont skuplji za oko 5,500 evra. Freemont ima 3-zonsku auto klimu (Orlando 1 zona), hill start assist, keyless ulazak u vozilo, pokretanje vozila bez ključa, električno podešavanje vozačevog sedišta, podešavanje sedišta u lumbalnom delu, preklapanje suvozačevog sedišta, senzor pritiska u točkovima, ostave u podu ispred drugog reda sedišta, sedišta u drugom redu sa podešavanjem nagiba, dečija "booster" sedišta u drugom redu, 8,4" touchscreen sa DVD, mp3 i bluetooth.

Oba auta su skuplja u EU nego u Srbiji. Orlando LTZ je u Nemačkoj skuplji za 5.000 evra, a Freemont za 1.000. Tako da je u Srbiji Orlando odlična kupovina.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet Orlando

Post od trojanac » 05 Jun 2012, 16:43

Hvala na ispravci. Pogrešan model sam povezao. :pivo:
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori