BMW 6 (F12/13)

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Scuderia » 05 Okt 2013, 23:31

Slika

Korisnikov avatar
NidzaV8
Banned
Postovi: 591
Pridružio se: 17 Okt 2013, 09:50

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od NidzaV8 » 20 Okt 2013, 15:06

Mrtva trka cls i 6 gc realno gledano jer se stvarno izdvajaju u odnosu na ostale iz te kategorije :mrgreen: bukvalno mislim na sve , oba imaju svoje kupce , a performance tradicionalno na strani bmw-a koje po meni u toj klasi auta nisu neka razlika zestoka iako kupci oba modela 99% dizela imaju neopisivu zelju za trkanjem i dokazivanjem bilo koje vrste da ne pricam kakvih registracija sam sve vidjao . Sto se tice cene i kako kupci ekskluzivne robe gledaju na istu ne mogu da zaboravim kako je drugar prodao koznu jaknu pre par godina koja je imala realnu vrednsot od 200 eur . Bio je pred zatvaranjem radnje i ostala je ta kozna jakna da s eproda po ceni od upravo 200 eur . Nije mogao da je proda pa skoro mesec dana , i onda smo dosli na ideju da stavimo cenu od 600 eura i da se zezamo malo . Pozvali dve prijateljice tog dana da dodju i da "rade" malo i jakna je otisla , naravno sa popustom jer smo prepoznali "pravu" musteriju koja zna da ceni kvalitet i dali popust od 5 % . Hvala i dovidjenja . Cena je relativna stvar manje ili vise .

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Scuderia » 15 Jan 2014, 21:20

Slika

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Scuderia » 04 Dec 2014, 20:32

FL

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Geza » 11 Dec 2014, 11:13

Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Laki021 » 29 Mar 2016, 20:46

Uzeo sam danas na test voznju 650i xDrive Gran Coupe, pa da iznesem par utisaka mada ne bih nesto previse detaljisao...

Da krenem od izgleda, prelep auto, zavisi dosta i od boje i felni, ali ovaj konkretno je perverzno izgledao.
Enterijer je cista perverzija, jedan od najlepsih enterijera sto postoje, malo je auta koji se mogu porediti sa njim. Zaista deluje impresivno.
Sedi se dosta nisko pa je utisak kao da se stapate sa autom. Preglednost je meni skroz OK.
Instrument tabla je ona nova digitalna (standardna), sta znam, prvo malo interesantno, posle razmisljam koji ce mu, mozda i bolje izgleda obicna, svakako se to malo gleda pored HUD-a, pa nije previse ni bitno.

Jasno je vec sa papira da je ovaj 4.4 motor sa 450ks prava bomba, auto ima silovita ubrzanja, sjajno lezi na putu, udoban je... Odziv na gas je vrhunski, a svako davanje kao o naglo oduzimanje gasa stavlja osmeh na lice. Ne kazem slucajno oduzimanje gasa zato sto to, posebno dok je auto hladan rezultuje u grmljavi i pucanju iz auspuha sto je poseban ugodjaj.Kad se auto zagrejao nije vise tako grmeo. Spolja je zvuk motora odlican, ali je sam auto jako dobro izolovan, tako da malo kao posledicu toga motor se ne cuje kako bi mogao vec je dosta prigusen. Ovaj kolimo znam nema nikakve zvucne generatore pa je sve prirodno. Meni je skroz OK kad u kabinu uvedu pravi zvuk motora, ali ne volim ako je zvuk skroz vestacki kao na mnogim kolima, sve u svemu ne bi bilo na odmet da malo sprovedu taj sjajan zvuk koji motor proizvodi direkt u kabinu po zelji.

Sve u svemu stvarno mi je auto nabacio osmeh na lice. Na kraju negativne stvari, pa iskreno ebem li ga koje su realne prednosti 6GC u odnosu na ekvivalentnu peticu. Petica ima istu motorizaciju, moze isto da se nakrka opremom, da ima koznu tablu i sl a opet kosta znatno manje, ima vise prostora, moze 5 ljudi da se vozi, sedi se vislje, istina enterijer ne moze da izgleda bas ovoliko interesantno. Ovo sa sedenjem moze biti i prednost i mana, meni konkretno iako mi je u prvi mah delovalo OK, kad sam izasao bolela su me ledja.

Evo i par slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Raki_Audi » 29 Mar 2016, 21:03

Svaka cast za informacije o BMW6 Gran Coupe Laki :thumbup: Inace nesto ne gotivim ovu klasu automobila. Upravo zbog tog sedenja, prostora oko glave ...Vise sam za BMW 5-7, merc E-S ili A6-A8, ali ako bih kupio ovu klasu ovaj bi bio prvi pik. Definitivno je naj naj.
Jako jako uspesan model BMW. Odlican je ... Bez mane!

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od goblin » 29 Mar 2016, 22:44

Uf meni se ovaj auto jako svidja, vidim mu samo jedno manu a to je cena, sve ostalo mi je vrh i ispred konkurencije. Jedini auto koji mu je dostojan jeste Panamera gde ona ima svoje prednosti a BMW svoje.

Imao sam priliku da ga provozam ali bas na kratno i nisam zagledao detalje koji me interesuju. Meni se svidela i pozicija sedenja i nivo udobnosti.
Svakako u koju god limuzinu da sednem prvo sto uradim jeste da sediste spustim skroz do dole i zavalim naslon, i opet bi mi uvek odgovaralo da se sedi jos nize, tako da mi pozicija u 6GC bas odgovara.
Nije mi samo jasno od cega su te bolela ledja u njemu, koliko si ga vozio da su te ledja bolela?

Ono sto nisam stigao detaljno da zagledam a jako me interesuje.
Jesi li video kakva je ponuda prostora na zadnjoj klupi? Prvenstveno mislim na kolena, taj razmak do prednjih sedista.
Druga stvar je prtljazni prostor, kakav je u poredjenju sa BMW 5 (od BMW 7 je sigurno bolji)?
Kada mu vidim dimenzije i koncepciju rekao bi da ima odlicnu i zadnju klupu i prtljazni prostor, posto se radi o bas ogromnom autu.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Scuderia » 29 Mar 2016, 22:48

5,007 mm duzina, 2,968 mm medjuosovinsko rastojanje. Au bas je podugacak auto. Sad vidim i A7 je skoro 5m.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od goblin » 29 Mar 2016, 22:50

Pa da, ogroman je, zato bi i trebalo da ima bas komfornu zadnju klupi i dobar prtljazni prostor (bolje nego kod BMW 5). Naravno sa specificnim polozajem krova, samo 2 komforna sedista umesto klupe (po meni samo plus)...

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Mr.Rotor » 29 Mar 2016, 22:52

A7 mi deluje dosta praktičnije.

No ne bih se bunio za jedan ovaka.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Scuderia » 29 Mar 2016, 22:56

Ima 13cm duze medjuosovinsko rastojanje od novog Superba, ali mi deluje kao da ima dosta manje prostora. Uglavnom to zavisi od visine vozaca i pozicije sedista koju preferira.

Slika

I meni A7 deluje prostranije.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Day Walker » 29 Mar 2016, 23:12

Jel samo meni gadan ovaj m volan?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Delija » 29 Mar 2016, 23:16

goblin je napisao:Nije mi samo jasno od cega su te bolela ledja u njemu, koliko si ga vozio da su te ledja bolela?
Ma Laki je falican, nije do auta :D
Na kraju ce zbog toga morati X5, nema tu puno price :)
Day Walker je napisao:Jel samo meni gadan ovaj m volan?
Verovatno si jedan od 5 ljudi na celom svetu :mrgreen:

BTW, to nije M volan - to je M Sport volan :)
Ovo je M volan:

Slika
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 6 (F12/13)

Post od Laki021 » 29 Mar 2016, 23:29

Nazalost istina, ja sam falican :( Zato i rekog to nekome moze biti prednost a nekome mana.
Ja imam diskus herniju u donjim ledjima a pride imam 2m pa moram da spustam sediste i slicne kerefeke i na kraju mi to ne odgovara za dugorocno vozenje.

Nisam pisao, ali vozio sam i X5 M50D pre desetak dana, ukratko fin auto, ali ja ne mogu da svarim dizel pa to ti je. Ne znam da li ni ono ozvucenje motora preko zvucnika nije radilo ili sta je bilo, tek nije mi ni zvucao kao na youtube a pride me nerviralo razmisljanje pri dodavanju gasa, kad krene da cupa, vuce ko voz, ali uvek razmisli pre nego sto pocupa... A ovo pucanje iz auspuha ne moze ni 10 vestackih zvukova da zameni...

Odgovori