Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od pedja » 27 Jan 2021, 13:12

Evo i da zaključim ovaj slučaj.

Kako sam rekao i ranije, ljudi iz Tria su većinom korektni, bez obzira na sve navedeno. No, ne mogu svi biti isti.

Mogu se i javno zahvaliti na pozivu i kontruktivnom razgovoru, nadam se da je sve razjašnjeno i da će sve ovo koristiti i servisu i klijentima.





TapaT


Korisnikov avatar
danicic.denis
Postovi: 10
Pridružio se: 27 Mar 2017, 08:51
Garaža: Subaru Impreza 1.5
Kontakt:

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od danicic.denis » 11 Avg 2021, 16:46

Ekipa, zdravo!

Pre svega svaka čast na trudu i radu, preporučujem Trio Motors 5 godina unazad od kad sam dovezao Subija na prvi veliki servis. Ponuda na mail, radni nalog o urađenom, tri puta jeftiniji nego ovlašćeni Subaru servis sa istim delovima. Ipak, naišao sam na manu koju treba ispraviti, a tiče se guma.

Kod vas sam 30.06.2021 radio veliki i mali servis sa mojim delovima. U toku dana sam se konačno smislio da stavim i 4 nove gume i javio ekipi da se uradi i to. Kleber, srednji po ceni, 24K sve 4. Sve super, nema ničega u rubrici zamerke, platio, dobio poklon za kupovinu. Odgovoran i poslovan pristup, doviđenja u čit čat o tome da je Subaru Impreza 1.5 odličan auto, ali da se na prste mogu izbrojati podjednako dobri servisi.

Na autoputu trese na 120, pa se smiri, na 130 trese više, pa se umiri pomalo, na 140+ stalno trese. Svratim do lokalnog majstora u BGu, kaže, ovo su ti gume. Ok, daj da odem da proverim balans, dal su felne krive...

Adam auto, po preporuci troje kolega - "ko ti je ovo radio, reci mu da više ne radi" je bio prvi komentar:

- Jel ti rekao da su ti felne krive? Na krivu felnu se ne stavlja nova guma.
- Nije mi rekao... Prešao sam oko 1000km od tada...

Ok, daj da ispravimo felne, zadnje su krive, balans ponovo... 5k usluga. Ponovo autoput, trešenje se pomerilo za +5km/h, sve isto, samo na malo višim brzinama. Odem ponovo u Adam auto, kaže majstor:

- Nema potrebe da ih skidam, gume su u nuli. Proveri trap.

Odem do Coning-a da proverim Adamovo balansiranje. Gume perfektno balansirane, ali Hunter kaže da su 3 od 4 gume na ivici neke vrednosti merene u kilogramima, Road Force Measurement - 8.5, 9, 8.5 od 9 dozvoljenih, jedna guma u zelenom - 5kg. Kaže radnik, ovo je za reklamaciju.

- Tri gume na ivici su kao jedna loša.
- Imate izveštaj da ponesem gde sam kupio gume?
- Nemamo.
- Ok.

1,5K usluga. Objasni mi čovek šta je problem i da kontaktiram prodavca.

Danas zovem Trio, javi se Bjanka, prebaci me kod kolege koji radi gume. Mislim da je to dečko koji ih je i montirao. Prijatan momak. Objasnim mu šta se dešavalo.

- Čekajte, sećam se, vama su bile krive zadnje felne? Znate, može da bude to...
- To mi niste rekli kad ste montirali gume. U nalogu ne piše ništa...
- Imate li stare gume?
- Ne, ostavio sam ih kod vas.
- Onda su bačene. Mi nemamo zamenske gume da vam damo. Imate li zimske?
- Imam, na 15icama čeličnim i nemam nameru da ih stavljam na asfalt od +60 stepeni.
- Žao mi je, sve vas razumem, ali nemam načina da vam pomognem. Znate, mi moramo da pošaljemo gume na reklamaciju, to traje i po nekoliko meseci, retko kad se uvaži...
- Čekajte, prodali ste mi proizvod koji treba da se reklamira i kažete mi da sad moram da kupim nove gume dok su stare na reklamaciji?
- Sve vas razumem, ali nemam načina da vam pomognem, mi smo samo prodavac...
- Aha.. A ko je distributer Klebera u Srbiji?
- Delmax.
- Ok, zvaću njih, a vama hvala i čućemo se ponovo da pokušamo da sredimo problem.
- Prijatno...

Nazvao sam hq Delmaxa, dobio broj od Sanje da joj se javim za reklamaciju. Sanja saslušala i pitala:
- To su vam rekli u Trio-u?
- Da, zato i zovem vas, tražim kome da se obratim...
- Ok, pošaljite mi DOT guma, fotku svake i izveštaj sa Huntera, pa ću poslati zahtev za reklamaciju Tigru.
- Nemam izveštaj sa Huntera, kažu da ne prave izveštaj...
- Ok, onda mi pošaljite samo DOT guma (i objasni mi šta je to..)
- Hvala, Sanja!
- Nema na čemu.

Odo sad do Coninga da slikam stanje svake gume i pošaljem uz DOTove i račun iz Tria, kad već žena hoće meni da pomogne...

Odo da se pozabavim daljim rešavanjem problema, zaključke neću da izvlačim. U svakom poslu ima grešaka, a ja Trio pamtim u najlepšem svetlu. Voleo bih samo da se kolega sa pulta nađe u istom problemu, pa da mu neko kaže "sve ja vas razumem, ali ne mogu da vam pomognem".

Pozdrav,
Denis

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od trojanac » 23 Avg 2021, 10:18

Nastavak o gumama u drugoj temi... viewtopic.php?f=14&t=547&start=6420#p1006338

Ovde ostavljam samo citiran zaključak cele priče.
danicic.denis je napisao:
23 Avg 2021, 09:55
Ekipa, hvala još jednom na predlogu za Hancock. Uzeo sam njih i svi problemi su nestali. U KemoImpexu, 6150 na popustu. Ispale su jeftinije nego Kleber, a vrlo lepe rezultate daju na testovima, ispade premium guma. Ne trese ni na 115, ni na 120, ni na 130, 140, 150.... Zaboravio sam šta znači normalna kvalitetna vožnja. Subi sa 1.5 motorom nije šampion brzine, ali sasvim fino prima gas i operiše na tim brzinama. Stvar je konačno rešena, provereno na 300km autoputa.

Što se tiče Trio motorsa, gume su zamenili o svom trošku. Što sam se naplaćao Huntera, prihvatili su da mi isplate kao uslugu na sledećem servisu. Zvao me je direktor prodaje i izvinio se za svu muku.

Case closed.

Pozdrav,
Denis
Posetite www.garaza.rs !

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od gazza » 28 Avg 2021, 15:01

Šta je beše bio problem sa Subaru benzincem bokserom 2.0 (Forester star 10-12 godina) i plinskom instalacijom?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od Bax » 28 Avg 2021, 15:24

Nece plin, spale glavudzu, po kratkom postupku.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

djordjeradanovicc
Postovi: 14
Pridružio se: 11 Dec 2018, 20:47

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od djordjeradanovicc » 31 Avg 2021, 14:07

gazza je napisao:Šta je beše bio problem sa Subaru benzincem bokserom 2.0 (Forester star 10-12 godina) i plinskom instalacijom?
Negde sam citao da su proizvodjene verzije motora sa ojacanim ventilima bas zbog ugradnje plina. Mislim na SG model 06-08.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko.medino
Postovi: 103
Pridružio se: 02 Nov 2023, 18:58
Garaža: Mazda cx5 , Kawasaki GTR 1400
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vaši utisci o TRIO motors i TRIO servis

Post od Darko.medino » 06 Nov 2023, 23:08

evo malo i mene i mog iskustva ...
za trio motors sam saznao jer su poceli da mi iskacu na instagramu kao uvoznici i serviseri kawasaki motocikla...
pomislio - evo osvezenja , jer nas ovaj u Beogradu uvoznik i ovlasceni serviser em nista ne lageruje em je usluga sacuvaj boze...
cule u novom sadu je i dalje tata i mama i direktor skole za kawasaki...al , pomislih , ima nade...
posaljem mail , tacno znam sta hocu ( neki nosac za shad kofer ), broj dela , posaljem sliku i upit za cenu ...
odgovaraju da imaju neke druge nosace , dve opcije toga , naravno , ceka se mesecima na deo , i daju mi ponudu ...
pitam , ok , posaljite mi slike da vidim kako izgledaju , pa da narucim nesto...
par dana nema odgovora na mail...
posaljem "ljubazni podsetnik za slike"
stize odgovor koji me ostavlja u soku : "pokusao sam da dodjem do slike , ali uvoznik nema slika"

aman , kako mislis da prodas nesto bez slika ?!
i tako... zao mi je sto sve ovako funkcionise

Odgovori