Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Zaključana tema
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od nuk » 26 Jun 2018, 23:37

Nema kvalitetnog kadra, to je jasno, biće ga sve manje i manje.
Što se delova tiče, ista priča. Pored toliko rebrendiranja, suvi kvalitet kao pojam ne postoji, sve se svodi na tursku i kinesku proizvodnju, rebrendiranje i klasifikaciju , s'obzirom da zavisimo od tek nekoliko uvoznika, kvalitet varira od ture do ture uveženog kontigenta pa ti budi pametan šta valja a šta ne.
Pišem konkretno za moj posao, znam da je isto i ovde zato se i vodim logikom da je praktičnije održavati vozilo- uređaj u servisu koji garantuje za svoj rad te njima prepustiti brigu oko rokova, delova i svega ostalog.

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Heinz » 26 Jun 2018, 23:54

Da li garantuje i koliko?

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 27 Jun 2018, 00:01

6 meseci do godinu dana, zavisno od dela, tj. koliko dobavljač delova da nama. Kod svih postoji proces reklamacije koji mora da se odradi, da bi se se reklamacija uzela u razmatranje.

Što se tiče ruku, dajemo garanciju na naš rad godinu dana.

U slučaju nekih elektronskih delova, ako znamo da je to problem, nećemo ni uzimati u rad. Bolje odbiti posao nego imati problema kasnije.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ikac2000 » 27 Jun 2018, 00:02

Logika je dobra, i vrlo pametno razmisljate. Verujem da ce trziste to znati da ceni, i puno uspeha mora da sleduje.

Kada bih ja ovde u Kelnu mogao da nadjem takav servis, odmah bih kupio supruzi jednog Yarisa :-)

Sent from my SM-T580 using Tapatalk


Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 27 Jun 2018, 00:08

Ja sam čuo da u Nemačkoj cvetaju ruže, i da je standard samo takav, bar mi tako pričaju mehaničari, odu preko i odmah samo njih čekaju sa platom od 3000 evra, fantastičnim socijalnim životom i porodicom i prijateljima koji te čekaju da se vratiš kući da se družite..

Malo karikiram, Keln je ipak po meni bolja priča, pre svega zbog mentaliteta, tamo nisu baš hardcore Švabe, zadesi se koji koji zna da se smeje i da skonta slovenske viceve.. ;)

Mada, kad sam video da je radni sat mehaničara 100 evra, limara 120 evra, a farbara 150 evra, bio sam blago rečeno ljubomoran.

Ne znam gde servisiraš kola, ali ovaj servis je baš dobar po svakom aspektu (Leverkusen):

https://www.facebook.com/Motoo.Leverkusen/
20160311_170000.jpg
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Heinz » 27 Jun 2018, 00:21

Garancija 6 meseci, crkne posle 12. Ruke se naplate 2x, delovi se prodaju 2x, kupac nezadovoljan.
Da je deo 50% skuplji i da traje koliko inače treba da traje bilo bi lakše.
A izbora nema.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23858
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od dragvorl » 27 Jun 2018, 07:16

Ko ce da uvozi kvalitetan deo kada nema ko da plati, a niko nece da ceka roba u magacinu na kupca. Onda se uvozi to sto ide i cao. Na kraju krajeva logicno i tuzno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ikac2000 » 27 Jun 2018, 07:36

Hvala. Servisiram u ovlascenom, jer vozim novi auto, ali za pomocni koji je u planu cu da razmotrim.

Leverkuzen i Keln su kao centar i Novi Beograd.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 27 Jun 2018, 07:56

Trio, prijateljski savet za poboljsanje kvaliteta servisa. Povecana LJUBAZNOST. I od strane Gorana a posebno od mehanicara. Nisu oni nikada bili neljubazni prema meni direktno ali se to oseti u ponasanju. U fazonu smaram ih, apriori nisam u pravu (a uvek sam bio). Mehanicari su namrsteni I odbojni (konkretno sada se secam dvojice).

Primer 1: Dosao ja na servis I govorim nekoj zeni sta da se radi posto Goran nije bio tu, ona ga zove I ja ga cujem kroz slusalicu kako joj govori u fazonu "da vidimo kakvu sada muzicku zelju hoce" . Znaci ima neko iskustvo od ranije, smarao sam ga "glupostima" .

Primer 2: Zamenili su mi kardan I kada sam otisao iz servisa primetio sam da mi volan stoji krivo. Prvo sam zvao Gorana, odmah sam osetio da ga smaram I nerviram, da misli da pricam bezveze, vratio sam se, serviser je isto bio neprijatan, ponavljam, ne dirketno, ali oseti se to, da bi mi posle probne voznje rekao da sam u pravu I kompjuterski popravio to.

Primer 3: Zamenjene plocice koje su lupale jer su imale lufta I celjustima. Copy/paste primera 2. U fazonu ja sam smarac, izmisljam, uzimam im vreme. Niko mi to nije rekao, ponavljam, ali to je to. Zamenjene ponovo I problem je nestao. Pri tome ponovo dolazim iz Beograda samo zbog toga.

Dakle samo malo vise razumevanja I ljubaznosti I prema nama koji smo picajzle a I prema ostalima.

Nadam se I voleo bih da jednog dana nastavimo saradnju (mada si gore nesto napisao da ces raditi samo korejance I ponekog japanca).

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Vladapetr » 27 Jun 2018, 08:42

Jbt, kako je ovo tužno za pročitati... Trio, naterajte majstore da ga zavole!
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ftj » 27 Jun 2018, 08:47

Mislis da je ok da korisnik oseca netrpeljivost ili da cuje komentar o muzickoj zelji?

Nek misle majstori/zaposleni sta oce al neprihvatljivo je da se to prikazuje na korisnicima. Al jbg ipak je ovo SRB pa ukoliko se posao zaista dobro zavrsava moraju se neke stvari progutati tj. bas bi me boleo qrac sta misle o meni licno pa sve i da prevrcu ocima.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Vladapetr » 27 Jun 2018, 08:58

S obzirom da sam prilično zahtevan kao mušterija, a ni u jednom servisu nisam ni izbliza osetio tako nešto, mogu da zamislim šta im je sve radio pre nego je ta netrepeljivost postala toliko očigledna.
Pogotovo što su verovatno pre svega dobili info o kakvom se klijentu radi.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od blaugrana » 27 Jun 2018, 09:35

Ocigledno nije bilo izmisljanje i sve ostalo. Vec je bio u pravu posle intervencije

Gesendet von meinem SM-J500FN


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Vladapetr » 27 Jun 2018, 09:42

U prvom primeru, pre svih ovih slučajeva u kojima je bio u pravu - navodno čuje majstora kako preko telefona govori "kakvu li sad muzičku želju ima". To je majstor rekao iz besa, izmislio na nevidjeno? Koje nam je to prethodne primere prećutao?

Da se manemo empatije na slepo, kad saberem lična iskustva sa raznoraznim majstorima i ono što ovaj piše po forumu - stvar je potpuno jasna.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od blaugrana » 27 Jun 2018, 10:55

Mozda i za tebe tako kazu, ali nisi cuo.

Gesendet von meinem SM-J500FN


Zaključana tema