Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Zaključana tema
Korisnikov avatar
TrioMotors
Postovi: 206
Pridružio se: 16 Sep 2013, 18:35
Garaža: Japanac
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TrioMotors » 17 Sep 2013, 18:20

Dragi članovi GARAŽA foruma,

Ova tema služi za neobaveznu diskusiju o delovima, kvalitetu istih, raspoloživosti na lageru naše firme i svemu drugom što može biti zanimljivo prosečnom kupcu.

Ukoliko želite da što pre pazarite određene, preporučujemo vam da na našem sajtu - http://triomotors.rs/ popunite "Online UPIT". Naša služba prodaje će vas u najkraćem mogućem roku kontaktirati i obavestiti o svim informacijama koje se tiču vaše porudžbine.


Takođe, ovde možemo razgovarati i o uslugama koje se vezuju za TRIO servis. Ukoliko želite da zakažete pregled, ili neki konkretan "zahvat" na vašem vozilu možete to učiniti putem našeg sajta i "PRIJAVE za servis" - http://triomotors.rs/.

Ljudima iz našeg tima biće zadovoljstvo da odgovore na svako vaše pitanje i nedoumicu u što kraćem roku.
Trio Motors i Trio Servis - www.triomotors.rs | ISUZU vozila - www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Bax » 17 Sep 2013, 20:02

Dobrodosli,
evo ja bih da zapocnem diskusiju posto imam par stvari koje me zanimaju.
Prvo procitao sam u potpisu Isuzu, i onda mi je palo napamet da mi date par informacija o Isuzu 1,7 CDTI motoru od 80ks, koji je doduse u Astrama i svojevremeno u Civicu.

Zanima me prvo da li moze da se servisira kod vas, ako se nekad javi potreba, i neko generalno misljenje o njemu.
A ono sto me jako zanima, da li mozete da mi objasnite, kako je na tom motoru nivo ulja znatno veci 15 minuta posle voznje nego kad se ugasi motor, a zatim postepono pada kako se motor hladi.
Neobicno mi je kako su te varijacije i po pola duzine meraca, u zavisnosti od trenutka merenja.

Negde sam nacuo da je to zbog neobicno posavljenog filtera ulja, takodje simptomaticno je da mu treba poprilicno vremena da pilikom paljenja digne pritisak ulja.

Inace motor radi savrseno, na svojih je 75.000km.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od nikaragva » 17 Sep 2013, 20:40

Mogu ja da dodam za to merenje ulja :)
Zavisi kako je baždaren merač.
A koliko sam video u skoro svim iole novijim vozilima, koja sam imao, vozio, gledao upustvo, piše da se ulje meri kada se auto ugreje na radnu temperaturu 5 minuta posle gašenja. Sad nisam siguran da baš identičano tako piše, ali otprilike :)

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 17 Sep 2013, 22:28

Sta znaci kada se ugreje na radnu temp posle gasenja, ne razumem ?

Sent from my HTC One S using Tapatalk 4

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Saša » 17 Sep 2013, 22:33

Nije dobro formulisao: zagreješ na radnu temperaturu, ugasiš, sačekaš 5 minuta pa meriš... Mada, ja sam ceo život merio nivo na hladnom motoru, tako da su mi ovo neka potpuno nova pravila. :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od BAJKER » 17 Sep 2013, 22:46

Mene zanima sledece, posto ce mo se uskoro druziti mislim na servis i moj auto koje ulje sipate na zameni, da li imate samo od jednog proizvodjaca ili vise. Rezervni delovi konkretno za Suzuki SX4 da li su iz prve ugradje ili zamenski mislim na elektricne i mehanicke delove.
Slika

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od profesorPROST » 18 Sep 2013, 00:11

Mene zanima zašto ste otvorili osam tema, kad može sve lepo u jednu ;)
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od dragvorl » 18 Sep 2013, 00:41

Eh sad...vec i u ovoj temi nastaje guzva, a mozes tek misliti sta bi bilo da je sve u jednoj. Nego vratimo se mi na temu: pitanja za Trio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Day Walker » 18 Sep 2013, 01:00

Saša je napisao:Nije dobro formulisao: zagreješ na radnu temperaturu, ugasiš, sačekaš 5 minuta pa meriš... Mada, ja sam ceo život merio nivo na hladnom motoru, tako da su mi ovo neka potpuno nova pravila. :)

Tapatalk
Na Opelu pise kad se podigne hauba bas to sto si preveo :kezo:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od trojanac » 18 Sep 2013, 05:43

Pošto je podforum Sponzori nešto novo na forumu, svima je potrebno malo da se naviknu na to. Ovaj deo foruma uređuju ljudi zaduženi ispred Trio motors/servis-a i TDB-a, a mi kako moderatori samo uskačemo po potrebi. Podforum je uređen na isti način kao i na ostalim forumima gde je Trio sponzor i mi smo se složili sa tim, pa ne vidim razlog da bilo kome smeta način uređivanja ovog dela foruma. Ukoliko neko ima primedbu neka mi se javi na PP ili mail.

I molim vas da u ovim temama ostavimo prostora ljudima koji su zaduženi za njih, da daju odgovore i sve potrebne informacije, a ne da se tema poput ove pretvori u opštu diskusiju jer to nije ni cilj ni namena teme. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 18 Sep 2013, 14:35

Bax je napisao:Dobrodosli,
Prvo procitao sam u potpisu Isuzu, i onda mi je palo napamet da mi date par informacija o Isuzu 1,7 CDTI motoru od 80ks, koji je doduse u Astrama i svojevremeno u Civicu.

Zanima me prvo da li moze da se servisira kod vas, ako se nekad javi potreba, i neko generalno misljenje o njemu.
A ono sto me jako zanima, da li mozete da mi objasnite, kako je na tom motoru nivo ulja znatno veci 15 minuta posle voznje nego kad se ugasi motor, a zatim postepono pada kako se motor hladi.
Neobicno mi je kako su te varijacije i po pola duzine meraca, u zavisnosti od trenutka merenja.

Negde sam nacuo da je to zbog neobicno posavljenog filtera ulja, takodje simptomaticno je da mu treba poprilicno vremena da pilikom paljenja digne pritisak ulja.

Inace motor radi savrseno, na svojih je 75.000km.
Pozdrav Bax, jeste, 4EE2 motor jeste proizvod Isuzua, jer je Isuzu, kao najstarija japanska fabrika, ujedno i proizvodjac kamiona, autobusa, pickup vozila i dizel agregata. Ujedno je i najveci proizvodjac dizel motora na svetu.

Kod japanaca smo se susretali samo kod Civica, pri cemu je samo motor Isuzu, a sve ostalo(elektronika, menjac, nosaci motora, usis, izduv, itd.),

To i jeste bila boljka, jer recimo Opel i Isuzu ne nose ista kvacila, pa je za Civica 260 evra ceo set..

Generalno, iako ne volim te motore koji su proizvod tudje pameti, taj motor se pokazao odlicno, naravno ako se odrzava, dobra stvar sto nema plivajuci zamajac..

Mi smo prvenstveno delovi i servis za azijatska vozila, imamo znanje, lager delova i alate, ali isto tako imamo i evropska vozila na odrzavanju, bar dok sve rodjake, komsije, prijatelje, kupce sa jednim japanskim i 3 evropska itd..ne ubedim da voze azijate.. :)

U sustini, konstatno unapredjem ponudu, tako da stalno nabavljam nove alate, pa ako zatreba, moze i Opel da se servisira(iskreno, imamo ih vec par na odrzavanju).
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 18 Sep 2013, 14:39

BAJKER je napisao:Mene zanima sledece, posto ce mo se uskoro druziti mislim na servis i moj auto koje ulje sipate na zameni, da li imate samo od jednog proizvodjaca ili vise. Rezervni delovi konkretno za Suzuki SX4 da li su iz prve ugradje ili zamenski mislim na elektricne i mehanicke delove.
Pozdrav Bajker,

drzimo samo ENEOS ulje iz vise razloga:

1. Licno sam ucestvovao u tome da ubedim sadasnjeg uvoznika da ga uvede u ponudu, i nakon moje sugestije je prelomio.
2. Volim da sto vise japanske robe imam na stanju, pa tako i ulje (iako se za EU puni u Holandiji, receptura je identicna kao u Japanu)
3. Za 4 godine sam prodao preko 50 tona ulja(sto prodaja, sto servis), i pokazalo se da ga azijati vole, retko je bilo problema. Ne kazem da postoje i bolja ullja, ali za azijatski auto, cena/kvalitet je odlicna.
4. Znam kanale isporuke, i znam da nije fals i da je kvalitet, a to mi je najbitnije.

Sto se tice delova, naravno da je uvek prvi izbor aftermarket, jer Suzuki OEM nisu bas jeftini.

Moja politika je da drzimo uvek kvalitetnije stvari, jer me onda posle manje boli glava, i procenat reklamacije je mnogo manji. Generalno, uvek gledamo da je neki krsten brend, u velikom broju slucajeva.
Uglavnom u ponudi bude par kvaliteta, pa po volji, mada je skupo imati takav lager..
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 18 Sep 2013, 14:42

profesorPROST je napisao:Mene zanima zašto ste otvorili osam tema, kad može sve lepo u jednu ;)
Iz iskustva. Ja sam jako dugo u virtuelnom svetu(mislim jos od 2006 godine), i do sada sam prosao skolu na dosta foruma, vremenom je i koncept nastupa moje firme porastao, tako da je ovo sublimacija dosadasnjeg iskustva, te je prakticnije pre svega i za nas i za korisnike.

To je koncept koji vec postoji u sobama gde je TRIO Motors sponzor, poput Honda Club Serbia (http://www.hondaclub.rs/forum/forum/13- ... utomobila/), Toyota Club Serbia (http://www.toyotaclubserbia.com/forum/f ... io-motors/) itd..

Bez brige, lako cemo mi prebaciti post ako negde zaluta, da ne pravimo offtopic, dobra i uigrana ekipa stoji iz TRIO Motorsa.. ;)
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Bax » 18 Sep 2013, 14:48

Hvala na obimnom odgovoru, samo malo pojasnjenje, nisam razumeo da li motor od 80ks iz Astre nema plivajuci, ili pak onaj iz Sivica?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 18 Sep 2013, 14:54

Za Civicov znam 100%, a za Astrin pretpostavljam.

Iz mog nekog iskustva, sve do 1.6 dizela i nekih 300 NM, proizvodjaci ce staviti masivniji set i fiksni zamajac.

Vec bilo sta sto je 2.0 i vise, sa najmanje 350 NM pa i vise, skoro 100% ide plivajuci zamajac, jer ne moze lamela da izdrzi taj obrtni momenat...
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Zaključana tema