Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Zaključana tema
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od dzonic87 » 24 Sep 2020, 10:34

TRIO_driver je napisao:
dzonic87 je napisao:
23 Sep 2020, 20:16
Trio kad odgovoriš dlz-u Slika da se ubacim ja sa jednim pitanjem Slika
Kaži mi kako su se pokazali Hyundai/Kia modeli sa 2.0crdi motorom i 4wd pogonom (naročito sa Automatikom) ? I da li ima nešto na šta posebno treba obratiti pažnju kod kupovine?
Koji konkretno?

Sportage/IX35?
Tucson/sportage 2015+

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 24 Sep 2020, 10:38

Jos su mladi da ih ima masovno u servisima van garancije, mislim da smo poneki odradili do sada, ali mislim da nije bila baš ta kombinacija koju tražiš.
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od dzonic87 » 24 Sep 2020, 10:41

TRIO_driver je napisao:Jos su mladi da ih ima masovno u servisima van garancije, mislim da smo poneki odradili do sada, ali mislim da nije bila baš ta kombinacija koju tražiš.
A kako se pokazao ix35 sa tom kombinacijom 2.0crdi AT 4wd (verujem da tucson nije nešto mnogo drugačiji)

dlz
Postovi: 3
Pridružio se: 17 Sep 2020, 10:06

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od dlz » 24 Sep 2020, 13:31

TRIO_driver je napisao:
24 Sep 2020, 10:01
gazza je napisao:
23 Sep 2020, 22:32
ne znam kojim recima da zahvalim majstoru za subarua iz da li kaluđerice ili sličnog pičkovca koji me je odvratio od kupovine subarua VX sa dizel motorom. otprilike izadje na to gore, plus potencijalni problem sa radilicom. klasičan primer ložaškog brenda koji treba zaobilaziti u punom luku.
Majstor te je dobro posavetovao za dizel.

Za zadnju rečenicu se ne slažem jer moraš da znaš šta je Subaru da bi shvatio celu priču oko tog boxer dizela, a to je:

- deo su mnogo većeg industrijskog konglomerata, zato mogu da budu samostalni i da furaju drugačiju priču (da ne kažem da imaju para)

- oni su tehnološki biser u njihovoj paleti proizvoda, zato dizajn enterijera i eksterijera nije baš ono što na prvu loptu prolazi

- kao mala kompanija, mogu da rade varijacije na temu, ali ne i da imaju bezbroj platformi i motora

- opterećeni su da budu drugačiji od ostalih, i da idu putem kojim se ređe ide (gde ili fulaš kao ovaj dizel, ili pobeđuješ kao njihov 4x4 pogon).
Pravo u sustinu.

Poslao sam zahtev za procenu cene pa cemo videti, u svakom slucaju skontao sam da mi bukvalno jedino preostaje da ga zamenim za benzin ako dodje do toga da ga prodajem jer mi zaista deluje najbolje iz te klase automobila (velicina, off road sposobnost, ponasanje na putu, kubikaza), otvoren sam za predloge ako neko ima iskustva sa drugim automobilima.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od nikaragva » 24 Sep 2020, 14:13

TRIO_driver je napisao:
24 Sep 2020, 10:01
gazza je napisao:
23 Sep 2020, 22:32
ne znam kojim recima da zahvalim majstoru za subarua iz da li kaluđerice ili sličnog pičkovca koji me je odvratio od kupovine subarua VX sa dizel motorom. otprilike izadje na to gore, plus potencijalni problem sa radilicom. klasičan primer ložaškog brenda koji treba zaobilaziti u punom luku.

Majstor te je dobro posavetovao za dizel.

Za zadnju rečenicu se ne slažem jer moraš da znaš šta je Subaru da bi shvatio celu priču oko tog boxer dizela, a to je:

- deo su mnogo većeg industrijskog konglomerata, zato mogu da budu samostalni i da furaju drugačiju priču (da ne kažem da imaju para)

- oni su tehnološki biser u njihovoj paleti proizvoda, zato dizajn enterijera i eksterijera nije baš ono što na prvu loptu prolazi

- kao mala kompanija, mogu da rade varijacije na temu, ali ne i da imaju bezbroj platformi i motora

- opterećeni su da budu drugačiji od ostalih, i da idu putem kojim se ređe ide (gde ili fulaš kao ovaj dizel, ili pobeđuješ kao njihov 4x4 pogon).

I najbitnije za taj dizel:

kasno su se uključili u trku za dizelima, kad su shvatili da neće tržište samo benzin, a da LPG nikako ne ide na boxer. Onda su navrat nanos rešili da budu svoji (umesto da urade badge engeneering kao sa Justy zadnje serije), i da budu revolucionarni, pa su svoj boxer benzin prilagodili dizel gorivu.

Na to dodaj da je onda Volkswagen i cela nemačka industrija usrala motku sa varanjem, pa je dizel od najtražnijeg motora postao najomraženiji..

I dok si rekao keks, taj motor nije ni stigao da ima velike serije, da preleži dečije bolesti, da se iskleše, morao je biti ukinut, jer EU zakoni su satrli dizele (osim ako nemaš ogroman volumen prodaje tih motora..).

Sve u svemu, dizel boxer ne troši puno, zakucava do 4k obrtaja linearno tamo gde TDI i slično umire i gubi snagu, u krivini leži kao pegla, ali ostaje taj gorak ukus potencijalne nepouzdanosti...da su imali veću seriju i više vremena, doterali bi ga oni na pouzdan nivo.

Problem je što se greške ispoljavaju kad su kola već uveliko van garancije, nije ni prvi vlasnik više, i stari po 7-10 godina..

XV je odličan auto, sadašnjoj paleti fali turbo motora, agresivniji hybridni sistem i jeftinija vozila poput Justy...

Sve je to lepo, ali se na kraju svodi na novčanik.
Zašto bi neko vozio Subaru gde mu trebaju desetine stotina evra za kvarove. Kada može voziti neki evropski TDI auto, ako baš voli dizel, gde za te pare može kupiti 2 motora polovna ispravna.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od gazza » 24 Sep 2020, 15:18

subaru je ozbiljno ostetio svoj imidz poslednjih godina problemima sa pouzdanoscu. dizel bokser glavni problem ali nije samo on, recimo motor ne trpi plin nikako iako je uvoznik svojevremeno prodavao i garantovao za ugradnju na novim vozilima. bio sam veliki fan brenda, probao sam VX i neuporedivo je vozniji od mog s-cross ali sam morao da odustanem. imam nekoliko prijatelja koji voze forestere i outbackove, do guse su u problemima, ovi sto su punisici sevaju stotine i hiljade evara na servise svako malo, ovi drugi cupaju kose od ocaja. subaru je sve samo ne auto za srbiju koji se kupuje polovan i van garancije. ako kupis novo, racunaj na zastrasujuce gubljenje vrednosti ako resis da ga prodas kada ti istekne garancija.

honda CR-V mi se cini kao mnogo bolja kupovina od bilo cega sa bedzom subaru danas, cak je i imidz OK, nije seljara kao sto bi bio neki drugi moderni SUV.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od nick79 » 24 Sep 2020, 16:00

Šta je zastrusujic pad vrednosti. Ja sam prodao 2009 forester a dizela 2015 godine (6 godina star). Prodao sam ga za 3 (tri) dana i nisam imao procentualno ništa veći pad nego kada sam prodavao druga kola. Mislio sam da ću se namučiti sa prodajom ali prodao sam ga neverovatno brzo.

Auto je meni bio fenomenalan i služio me tih 6 godina odlično - samo redovan servis.

Sada vozim mazdu I nadam se da ću za par godina uzeti outback 2.5 benzin. Šta znam, ja kao bivši vlasnik imam samo pozitivna iskustva.

U mom okruženju postoji još par imprezza 1.5 I osim što su kilave sve rade odlicno. Tako da bih ja izbegavao generalizacije. Pogotovo kada nisi posedovao subaru. Isto se može npr reči za ho din dizel. Po internetu, problema koliko hoćeš. Da li je tako u praksi, nisam siguran. Da li bih uzeo hondu? Ako mi treba dobar 4x4 ne, ako mi ne treba što da ne, ali benzinca.

Šta je seljana a šta nije, jbg to vec treba preskočiti. Neko voli da ode u mondensko letovaliste, neko voli neko selo na malom ostrvu. Stvar ukusa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk





gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od gazza » 24 Sep 2020, 20:59

naravno, ne pretendujem da se razumem u subarue sem opstih mesta koja se provlace kroz svaku subaru temu i sem iskustva dve bliske osobe iz mog okruzenja koje ne mogu da prodaju auto bukvalno ni za jedne novce (starost oko 10 godina).

a i ja bi voleo da imam budzet da mogu da vozim 2.5 benzinski boxer ali ne mogu da priustim tu potrosnju u gradskoj voznji u kojoj sam najmanje pola godine.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Uroš S. » 24 Sep 2020, 21:44

Znam jednog vlasnika Subarua, Impreza kupljena nova povoljno beše 2008. Tada su imale dobru cenu. Posle par godina rađen motor.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Bax » 24 Sep 2020, 21:49

Cini mi se da je 1.5 bio oko 12.5 somica.

Crkavale su od plina.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Heinz » 24 Sep 2020, 21:52

Te Impreze su jezive iznutra.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ljubitelj » 24 Sep 2020, 23:02

Japanac dizel i plin često ne idu zajedno u istu rečenicu. Ne samo Subaru, I Toyota i Mazda i Honda i Isuzu dizeli imaju natprosečno uvećani rizik u odnosu na neke druge ali to ne znači da svako ima problem. Neko me se zalomi da prodje i bez ikakvih problema a neko već u garanciji ima generalni remont.

Ali generelano japanac i benzin su dobitna kombinacija koja retko omane.

Stariji Subaru imam u susedstvu evo već 3 godine, benzinac, radi odlično i nešto ne znam da se žali na potrebu servisiranja. Subaru 2,5 je koliko znam sasvim ok a to što smo mi ovde od države pod pritiskom da se odričemo tih kubikaža to je naš lokalni problem nevezan samo za taj brend.
Svakako bi Subaru bio u mom bližem razmatranju da mi treba sada takav auto.

Ali taj Boxer dizel od starta nije valjao, uostalom niko drugi i ne pokušava da pravi takvog frankeštajna.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Bax » 24 Sep 2020, 23:24

Mislim da si za Isuzu omasio, oni imaju tradicionalno solidne dizele, i odavno ih prave.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ljubitelj » 25 Sep 2020, 10:21

Tradicija je jedno a sadašnjost zna da bude i drugačija. Ima lep video Avto Strong sa rasklapanjem i opisom šta i kako je sada.

Možemo na PP o detaljima da ne kvarimo ovu temu.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2296
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Skipper » 25 Sep 2020, 10:59

Toyotin d4d nikako ne može da bude loš motor. D-cat je osetljiviji ali ni on nije za bacanje.

Zaključana tema