Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od Floyd » 23 Maj 2013, 15:04

Ma automatici koje ugradjuju japanci su generalno boolja...znam to jos dok sam gledao Accorda da kupim, samo je manuelni bio opcija...isto vazi i za Lexus.

Inace, skoro sam citao super test GT86 i mogu reci da su me neki rezultati merenja prijatno iznenadili...
Evo poredjenja sa osetno jacim Golfom R koji bi ga na pravcu ostavio u oblaku prasine ali na stazi...

Nordschleife:

Slika

Slika

Hockenheim:

Slika

Slika

Naravno, Golf ga je dobio zbog sirove snage ali na stazi se GT86 pokazao bas kako treba.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od dragan » 23 Maj 2013, 16:09

Vec smo pricali na tu temu. Ova razlika je solidna ali slazem se ne prevelika, ali ne zato sto je tojota brza za 200ks vec zato sto je golf spor za 270ks... Od njega je brza nova astra, megana da ne pominjem, skoro pola minuta na slajfeu...
Tojota ne impresionira jer je sporija od modela slicne koncepcije koji su vec zamenjeni, na pravcu je sporija od dva poslednja civica, a po stazama od rs201...
Utisak, vizuelni i vozacki je nesto drugo, ali da je sad nesto brza nije, brzi postoje odavno...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od Floyd » 23 Maj 2013, 17:05

Nisam mislio da je brza, naravno da nije ali po parametrima dobijenim pri savladavanju krivina se vidi da je GT86 prilicno dobro isprojektovan auto ali sa slabim motorom...nije los ni on ali ne bi smetalo da ponude i neku jacu opciju.

Ok, znam da nije direktan konkurent HH-evima ali ne znam sa cime bi ga drugo poredio.
Bzv. sam stavio Golfa R za poredjenje...od GTI-a je npr. malo brzi, ED35 mu bezi nekih 6 sekundi na slajfeu a na hokenhajmu ni pola sekunde.
Megan RS i Astra OPC su trenutno vladari u klasi pa ne bih bilo najpostenije sa njima da ga poredim...a i osetno su jaci.

Za 200ks pruza sasvim solidne razultate ali da mu treba i neki jaci motor, treba...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od McGruja » 23 Maj 2013, 17:43

Tema je Auris :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od cozmo » 25 Maj 2013, 16:13

Sto se tice Toyote na nacionalnojklasi u testovima, bogami niko to ne sponzorise...

Meni je samo rispekt sto ljudi odrade ono sto niko ne radi (kod nas) - izmere celokupnu telemetriju, napisu sa kojim gumama i u kojim uslovima i kako se vrsi merenje. I onda lepo mozes da uporedis sve modele. Ne prepisuju iz specifikacija.

A normalno je da svako od nas ce imati drugacije utiske o nekom vozilu - sasvim je logicno.

Samo mi je zapalo za oko poklapanje sa mojim zapazanjima, cak i potrosnja i sve ostalo (da je auto nevidjeno tih naprimer).

Da li je bolji Auris, Golf, Ceed, ovaj onaj to je sve licni afinitet naravno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od perfiko » 25 Maj 2013, 18:10

Cozmo, jesu li ti iz Nacionalne klase isti oni za koje si napisao da ne znaju da voze?
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od Ogi » 25 Maj 2013, 19:11

Prvo sam mislio da mi se auto svidja ali posto sam video par komada u gradu, mogu da kazem da mi je ruzan a uz to je i preskup.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od cozmo » 28 Maj 2013, 14:07

Preskup uopste nije, cak je jedan od jeftinijih.

Full oprema - 18.200 evra
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od cozmo » 28 Maj 2013, 14:11

perfiko je napisao:Cozmo, jesu li ti iz Nacionalne klase isti oni za koje si napisao da ne znaju da voze?
Vrsena je polemika o tome i oni voze kako voze. Poklapanja za prethodni Auris nije bilo, bilo je polemike, ali mislim da su i oni uvideli posle da ipak i stari Auris ide dobro (posle kad su seli u Fluensa i jos neke sa atmo motorima ipak je bilo "Pa... ipak Auris ide bolje"). Njima je tad subjektivni utisak bio da ima 110KS medjutim sama njihova merenja su to demantovala na sta sam im skrenuo paznju.

E sad mozda zato sto je proslo 3 godine od tad, mozda su promenili misljenje ili stil testiranja - uglavnom u zadnje vreme sve sto voze, imaju gotovo identican zakljucak kao i ja, pri tom ne mislim samo za Auris.

Koliko sam skapirao oni najvise pokusavaju da simuliraju realne uslove a to im ranije nije islo bas 100% kako su zamislili, mislim da je sad drugacije.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od perfiko » 28 Maj 2013, 18:27

E, ako im se mišljenje poklapa sa tvojim, znači da su konačno su naučili da voze. :P
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od cozmo » 28 Maj 2013, 21:56

Ha ha, ne poklapa se bas uvek, ali pitanje je i ko od njih vozi i kada.

Cudno je da prosli put smo imali oprecna misljenja ali o ovom Aurisu identicna. Mozda to nesto ipak govori o samom automobilu, da je ovaj novi model pogodio pravo u centar.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od dragan » 28 Maj 2013, 22:53

cozmo je napisao:
perfiko je napisao:Cozmo, jesu li ti iz Nacionalne klase isti oni za koje si napisao da ne znaju da voze?
Vrsena je polemika o tome i oni voze kako voze. Poklapanja za prethodni Auris nije bilo, bilo je polemike, ali mislim da su i oni uvideli posle da ipak i stari Auris ide dobro (posle kad su seli u Fluensa i jos neke sa atmo motorima ipak je bilo "Pa... ipak Auris ide bolje").
za fluensa 1.6 16v su napisali da auris ide bolje ali neznatno, i da ide lose u odnosu na konjazu i cinjenicu da je fluens tezi ( nisam proveravao da li je, samo sam tako procitao, mozda i nije ). fluens 2.0 koji su kasnije testirali je osetno brzi auto po njima...cisto da ne bude zabune, cita jos poneko nk :)
elasticnost aurisa sa 124ks je bila ista kao fluensa 1.6 110ks u istim stepenima prenosa ( pricam o njihovim merenjima ), sto je tragedija za tojotu s obzirom da fluens ima 5 a auris 6 brzina. a oba su sporija od malog klija 2 sa 1.4 motorom, a samim tim i honde civic 7. generacije sa 110ks ( citaj trojanceve, provereno u praksi, klio i civic su identicni )...
dakle, i pored konjice, performanse fale...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od cozmo » 20 Jul 2013, 10:34

Ja sam ipak u pravu a vi kako te :)

Pogledajte medjuubrzanja novog Aurisa u VI stepenu prenosa u odnosu na stari i vremena koja pokazuju da je u svemu brzi od starog. I brzi od Megana TCE 115KS (stavljam i tu tabelu na kraju).

U tabeli levo je stari a desno novi Auris:

Slika

Novi Auris naspram Megane TCE. Brzi u svemu. A jeftiniji :)

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od dragan » 20 Jul 2013, 12:26

kozmo, tebi danas bas dosadno :kezo:

ako bas hoces, 80-120 u 6. po auto moto und sport iznosi 24,4s, i nekako em sto mi zvuci realnije em sto su mi malo relevantniji od nacionalne klase koji testiranja ubrzanja vrse stapom i kanapom u zivom saobracaju... i 0-100 iznosi 9,9s...uostalom -
http://www.zeperfs.com/en/fiche3757-toy ... 6-vvti.htm
uostalom, razlike su toliko male da ja mogu da se sa tobom opkladim u sta hoces da vecina vozaca nece ni da primeti da li razliku izmedju auta koji 80-120 u 5 urade za 16,3 i 16,8s... mislim, daj :uf:

sto se tice megana, radi se o novom 1.2tce motoru u slabijoj verziji, koja zauzvrat sigurno trosi osetno manje ( sad ces ti da bacis pricu kako je ovaj auris pored guzvanja asfalta i ekstremno ekonomican auto, bolje nemoj ). taj motor je sasvim preradjen i u najjacoj verziji razvija 130ks i 205nm i time nadmasuje prethodni 1.4tce koji elasticnoscu brise pod ovim aurisom, a i ima nesto bolje ukupne performanse...
ako te jos zanima, evo ti malo citaj o tome -

http://www.renault.com/en/innovation/ga ... e-130.aspx

al posto ces ti opet reci da si u pravu, a ja nemam vise vremena da kuckam, evo sta god napises unapred ja se slazem :pivo:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic SPORT

Post od Kuzmanovic » 20 Jul 2013, 12:29

Ne opet... :uf:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk

Odgovori