Renault Twizy

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Renault Twizy

Post od AcaKayak » 18 Jun 2013, 11:52

Do juce sam bio u Portugalu na prvenstvu Evrope. Sponzor je bio reno i organizatori su dobili renoe twizy na koriscenje.

Jednog je dobio i Portugalski proizvodjac camaca "nelo" (i moj sponzor, njegove camce koristim i zato sam imao ranije nick nelo) kog sam dobio na koriscenje :D

Koristio sam ga malo, ali vise nego dovoljno da dam konacnu odluku bez trunke dileme:

Kao neko ko vozi sportski auto, koji je sve osim ekonomican i dosadan, reno twizija proglasavam SAVRSENIM!

Ono je takva milina voziti da ja ne mogu da opisem. Ima automatski menjac na dugme, samo napred i nazad, motor koji je na struju i moze da ide proverenih 85km/h, navodno kad se napuni baterija moze da predje 100km u savrsenim odnosno 80km realnim uslovima.

Toliko je mali i lep za voznju da ne mogu da vam opisem, ja sam ga koristio da se prisunjam drugovima na metar iza njih dok setaju i onda stisnem sirenu da ih uplasim :D Bukvalno je besuman, nema sanse da se ista cuje kada ide, ide sasvim lepo, ne trosi nista, udoban, praktican...

Cak mislim i da je cena od oko 7000e odlicna jer bih ga uvek pre uzeo nego smarta... Sve u svemu, toliko sam odusevljen automobilom da sam hteo da ga kupim, posle sam se malo ohladio tj urazumio, ali auto je savrsen stvarno (za grad naravno).

Slike cu okaciti kasnije, ja nemam nijednu ali je drug slikao pa kad mi posalje :)

Evo za sada s njegovog fejsbuka, ovde on vozi a ja sam iza :)

Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Renault Twizy

Post od somi-car » 18 Jun 2013, 11:57

:loool: ha,ha...sa konja na magarca. Vidis da M3 i nije toliko dobar...

Kako je na zadnjem sedistu? Deluje skuceno.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Renault Twizy

Post od NexT » 18 Jun 2013, 12:00

Ali ovo je vise igracka, dok Smartom ljudi putuju i po par stotina km.

Opet, Twizy je mnogo manji od Smarta, a ne mozes da ga vozis kao skuter, tj presirok je...

Za igranje po gradu izgleda odlicno, samo bih rekao da je problem sto nema bocna stakla :D Sta ima od opreme? Tj, jel ima radio, ventilaciju, ABS? Jel se puni na obicnu uticnicu?

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Renault Twizy

Post od AcaKayak » 18 Jun 2013, 12:05

M3 je super, samo je ovo neki drugi svet koji me je odusevio :)

Next, ovo je i sluzilo za zajebanciju :)
Auto je super, za grad stvarno mislim da nema nista bolje. Sto se smarta tice, ako ga je iko kupio da ide s njim neka velika putovanja rekao bih da se zeznuo, ali nije ni bitno, mislim da su i oni jako razliciti automobili...

Ovo koliko znam i nije pravi auto vec teski kvadcikl ili kako se vec zove, ne znam :)

Vozen je i po hangarima i mnogim zatvorenim prostorima, nista ne zagadjuje pa moze i to... To je naravno bespotrebno, samo pisem da je ovde ipak bio predmet zabave, nismo ga ni vozili na putu, samo po sportskom kompleksu :)

Uticnica je standardna, mozes i u sobu da ga uteras i utaknes :D

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Renault Twizy

Post od somi-car » 18 Jun 2013, 12:08

Predpostavljam da se ovaj model ne naginje prilikom skretanja kao neki slicni ?

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Renault Twizy

Post od AcaKayak » 18 Jun 2013, 12:20

Nisam ga vozio bas naglo u krivinama jer sam bio medju ljudima non stop a 85 smo vozili na pravcu pored staze koji sluzi za snimanje trke, ali to je samo jedna traka i pravac, ne moze da se skrene.

Mislim da se ne bi naginjao previse, deluje mi ok.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Renault Twizy

Post od Geza » 18 Jun 2013, 12:23

Carver se naginje.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Renault Twizy

Post od Dusan » 18 Jun 2013, 12:54

Slika
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Renault Twizy

Post od somi-car » 18 Jun 2013, 13:04

Geza je napisao:Carver se naginje.

Slika
Na takvo naginjanje sam mislio :doubleup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Renault Twizy

Post od Xepoj87 » 18 Jun 2013, 13:14

Pa vidi se po obliku Twizzy-ja da ne moze da se naginje...
Ipak je 4-orocikl ili sta vec,a ne trocikl.
Ja bih ovo rado djirao :D
Samo mi je zanimljivo da postoji verzija koja ne zahteva dozvolu,sto mi je malo sumanuto...
Mislim,koliko god on ne isao brzo i sve,kako moze bez dozvole da se djira,kada je komplikovan kao i bilo sta drugo?

EDIT:
Ne bih ja ovo ipak vozio,nema ni radio,ventilaciju,nista,samo volan i sediste koje,koliko vidim,izbija bubrege na prvoj rupi :)
Ne vidim zasto bi neko kupio bas ovo vozilo,osim iz fore,jer imaju para za bacanje.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Renault Twizy

Post od dragvorl » 18 Jun 2013, 14:38

Meni je ovo simpaticno, sem sto fale prozori i jos neke stvarcice iznad navedene. Davali su ovo na nekoj akciji uz Fluence za dz. Jedino je caka sto baterije na ovom rentiras cak i kad kupis auto, i nije bas ni ultra jeftino.
Battery rental is charged at between £45 and £60 per month, depending on mileage and contract length. We estimate about 20-25% on top of that for energy, giving running costs of about 10-12p/mile, or the equivalent of about 55-65mpg, or better as fuel prices increase! As with the other electric models from Renault, the contracts can be varied to raise or lower annual mileage allowances, so even a relatively low annual mileage should not cost disproportionately higher. The minimum contract mileage is 4,500 miles per annum, equivalent to just 90 miles per week.
http://www.eco-drive.co.uk/Renault-Twizy-firstdrive

http://www.renault.co.uk/cars/model/twi ... ttery.aspx
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori