Ford Ka

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Ford Ka

Post od bozza1979 » 04 Jul 2013, 23:04

Danas sam se vratio sa letovanja, gde sam se 7 dana druzio sa Fordom Ka.
Evo nekih opstih utisaka...
Uzasno (mi) je ruzan :) Priznajem, ne toliko kao stari model.
Ono sto nisam znao o njemu je da deli platformu sa Fiatom 500. Bord komp i rucice zmigavaca i brisaca su identicne kao na Puntu Classic :)
Za mene, koji sam sitnije gradje, prostora ima dovoljno, ali mi se cini da bi polozaj centralne konzole mogao da smeta nekome krupnijem, krakatijem. Smetao mi je nedostatak podesavanja sedista po visini, al ajde... Na polozaj menjaca sam se jako brzo navikao, s obzirom da je dosta visi nego na Puntu i Cliu koje vozim. Odusevili su me odlicni retrovizori. Na zadnje sediste nisam sedao, tako da nemam komentar. Gepek je malen, ali sasvim dovoljan za tako mali gradski auto. Meni je bilo bitno da stane torba za plazu i suncobran :)
Dobro poznati Fiatov motor 1.2 8v sa 69ks je sasvim dovoljan za ovaj autic. Nije neka jurilica, ali kad ga lepo zavrtis, fino ide.
S obzirom da sam se odvikao od voznje benzinaca, u pocetku mi je delovao jaaaako trom...
Vozio sam ga i po gradu (Palma), i po autoputevima i magistralama i planinskim putevima.
U gradskim uslovima je idealan. Pregledan, lako upravljiv, okretan, lako se parkira. S obzirom da tamo niko ne prelazi 50 u gradu, vozio sam ga bas lagano... Auto prosto klizi.
Kad sam ga uzeo, na satu je imao 73109km, i nije se cuo ama bas nijedan cvrcak. Maksimalno utegnut. To verovatno ima veze i sa time sto tamo nisam video nijednu jedinu rupu :)
Gume su bile neke Event, potpuno nove (DOT 0713), ako se dobro secam 175/65R14.
Buke u voznji skoro da nije bilo. Opet, pretpostavljam, da je vozen po nasim putevima, ne bih bio toliko odusevljen.
Na autoputu sam ga najvise vozio 145km/h, i pri tim brzinama je prilicno stabilan i na ravnom i u krivinama.
Na magistralama, u deonicama sa krivinama i planinskim putevima sam neverovatno uzivao u voznji. Mali, kratak, stabilan, okretan...
Jedino mi nije bilo prijatno kad sam vozio iza slepera i autobusa 100km/h. Uvuku me u neki kovitlac, ili kako vec da ga nazovem, pa se oseti prilicno neprijatno ljuljuskanje...
Nisam resetovao bord komp kad sam ga preuzeo. Tada je na lokalnoj km imao oko 1300, sa prosecnom potrosnjom 6.2. Ja sam ga u narednih 700km spustio na 6.0.
Klima mnogo bolje duva nego u Puntu Classic. Palio sam je samo u poslednjih 50ak km, kad sam ga i najostrije vozio, da potrosim sto vise goriva, jer je cilj bio vratiti auto u rent a car sa sto praznijim rezervoarom :)

Sve u svemu, simpatican autic, koji bi nekome mogao da bude zanimljiv kao drugi auto. Fiat 500 na oko deluje kao ozbiljniji, meni interesantniji. Nisam im pratio cene, ali ako nije velika razlika, mislim da bih pre izabrao italijana :)

Putevi na Majorci su izvanredni. Vidi se da ih nije radio Mrka :) Sve savrseno. Kvalitet asfalta, nagibi u krivinama, mreza puteva, i ako neko skretanje omasis, vrlo lako se vratis na pravi put, sve povezano i perfektno obelezeno. Gomila kruznih tokova... Dozvolu imam 15 godina, i ne secam se da sam ikad toliko uzivao u voznji.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ford Ka

Post od Day Walker » 05 Jul 2013, 00:37

Imas li neku sliku unutrasnjosti?
Fino deluje, nije toliko cest kod nas.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29877
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Ka

Post od trojanac » 05 Jul 2013, 10:25

Lepo si ga predstavio. Interesantan "mališan", koji je idealan za rent-a-car u turističkim mestima.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Ford Ka

Post od bozza1979 » 05 Jul 2013, 14:13

Ovo su jedine slike unutrasnjosti. Nisam ga bas islikao... Cak mu ni haubu nisam otvorio...

Slika
Slika

Odgovori