Peugeot 2008 1.6 hdi

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Peugeot 2008 1.6 hdi

Post od maniaxxx » 26 Sep 2013, 09:51

Da i ja nešto napišem a da ne plujem po TSI-ju :D .

Pre neki dan, kad sam vozio peugeota od devojke na servis, imao sam vremena pa sam reko ajde da probamo to čudo od 2008.

Motor je bio 1.6 hdi od 92 konja, znači isto sranje ko u Mazdi samo slabija verzija.

Sam avto izgleda po meni dosta OK, unutrašnjost je OK, dok ne pogledaš tablu, koja se meni ne svidja, kao i onaj mali volančič ( koji je kad se navikneš i OK ) i gledanje na instrumente PREKO njega. Ali dobro, to se još može preživeti.

Sam motorčič me je iznenadio, od nizkih obrtaja ide BOLJE od mazde, ili pre bi rekao bolje je uparen menjač i motor, takođe je tiši nego u mazdi. Potrošnja na početku testa je bila 5.2, kad smo došli nazda pala je na 4.8 ( i onda kažu da sam ja manijak :mrgreen: :mrgreen: ). Sam avto se vozi dost aOK, sedišta su premeka za moj ukus i dosta visoko se sedi. Ponuda prostora nazad je OK, napred mu mozda fali za one preko 190 cm.

Pozitivno me je iznenadio start-stop sistem koji je brži od mene i prometa, zato mu dajem plus iako nisam fan takvih sistema. Isto je vožnja po lošijim putevima i makadamu super prijatna.


Znači avto je Ok, samo ga cena ubija, sa jačim motorem i dosta opreme izadje oko 19 000 evriča, šta je previše...


Ako ima još neko pitanja neka izvoli, a slika nažalost nema jer nisam imao u planu te test vožnje i nisam poneo fotoaparat ali je avto bio ljubičaste boje pa sam se polako pretvarao u hello kitty fana tokom vožnje :mrgreen:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 2008 1.6 hdi

Post od starac vujadin » 26 Sep 2013, 10:29

Interesantan i sladak autić, ali mislim da "evropljani" greše što na "simaptičnim malim suv" hoće da oderu kupca.
Ne treba imati predrasude, ali prosto je teško da se poveruje da Peugeot ima bolje uparen menjač od Mazde. Da nije možda Peugeot lakši, pa stoga bolje ide?

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Peugeot 2008 1.6 hdi

Post od maniaxxx » 26 Sep 2013, 10:32

Malo je lakši peugeot, ali je i slabiji ( 92 vs 115 konja). Ali nisam sa tim mislio na samu startnost, nego na samo kretanje pod nizkim obrtijama, tu mazda traži dosta više gasa nego peugeot. Ne znam kako da napišem, možda bi sebekg znao malo da opiše kakve probleme ima mazda ponekad :mrgreen:

Odgovori