BMW 428xi

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

BMW 428xi

Post od Texonja » 27 Sep 2013, 20:40

Danas sam bio do Delte na servis svog auta i imao sam priliku da probam test vozilo koje je stiglo dan-dva ranije, novi 428xi. Odakle da pocnem? Spolja meni licno lep, lepsi nego stara 3-jka coupe, ali nista WOW. Ima tu liniju koju BMW fura na skoro svim modelima, sa naglasenim agresivnim izgledom, ali nista preterano. Uglavnom sedi neko od prodavaca kada se ide na test voznju, ali meni ga dadose da se sam provozam, sto me zacudilo, ali i prijalo. Lepo je znati da imaju poverenje u tebe, a drugo lagodnije se osecam. Ulazim, zatvaram vrata, pojas sa leve strane krece napred i staje mi pored ramena. OK, dakle bogat paket opreme, pomisljam, cim su i to "izdr*avanje" stavili... Menjac standardni BMW automatik 8-brzinac, sa onom "robotskom" rucicom, volan sportski, kozni trokraki. Komande na volanu naravno i "flappy paddle" papucice na volanu. Ima onaj standardni "izlazeci" displej kao i svaka 3-jka recimo, enterijer je gotovo uniformisan, nemam tu sta da puno pricam.

Motor 2000cc benzinac, 245ks, 350Nm, xdrive, felne 19" sa sportskim niskoprofilnim gumama, u leru necujan, kada se krene jos necujniji. Samo se cuje rezanje iz auspuha. Zvuk generalno, zvuk, zvuk, fenomenalan, narocito kada se potera auto brze. Rezi kao da se radi o mnogo vecoj zverki ispod haube. Kao da je 6-tak.
Auto ima svega 93km na satu, vidim da je vozen svega 5-6 puta do sada, kratke relacije po gradu i rad u mestu, prosecna potrosnja na BC je otud preko 13 lit /100km. U osnovnoj opremi je (valjda) oko 35k eura ako se dobro secam. Ovako opremljen ("sport paket" i gomila dzidza-bidza) kosta 53k eura. Opasno velika cena. Zalazi u teritoriju skupljih modela.

Elem, krenuo od Delta Motorsa ka Obrenovcu, limit je 80, pa necu brzo... Vozim normalno, kontam negde na 70-75 sam. Pogledam u kilometar sat, idem 120 km/h... Usporio, onda izasao na autobahn :) i nagazio ga da vidim sta moze. Lepo povlaci sa svih obrtaja, pre svega jer je ovaj 8-brzinski automatik pametan, tj ima dovoljno brzina da moze da balansira lepo i da je uvek u pravoj. Promene se gotovo i ne osete, a verujem da ih neko koga ne interesuju automobili ne bi konstatovao ni po zvuku. Za cas posla stize od 80km/h na 160km/h, a kada kazem za cas posla mislim zaista za cas posla. Odlicno je izolovan, buke nema ni na tih 160 (a i moje usi su navikle godinama na dizele). Skrenuo levo ka Zelezniku (Beogradjani, dobro sam napisao? Zeleznik je kada se krene ka Obrenovcu na prvoj raskrsnici?), stao da napravim par fotki spolja i onda se vracao nazad ka Delti. Ukljucujem se sa sporednog puta na glavni, skrecem u levo i kada sam otpoceo skretanje nagazim ga po gasu da vidim dal' ce da proseta zadnji kraj... i onda se setim da je xdrive. Kao po sinama. Mislio sam da ovo necu nikad reci, ali bas i nije zabavno (iako je bezbedno da ne moze bezbednije). Stavio ga u povratku na tempomat na 100km/h, trenutna potrosnja zakucana na 6 lit /100 pri toj brzini. Za benzinca od 245ks, po meni izuzetno!

Stao na prosirenje, pustio sva vozila koja nailaze, probao kickdown iz mesta. Povlaci jako dobro, ALI... ocekivao sam bolje. Iskreno, moj stari 320d je mnogo "divljackije" povlacio. Imao si osecaj u tih prvih par sekundi da hoce da pokida asfalt. Onaj osecaj u stomaku kao da poleces. Kod ovog toga nema. Mozda zato sto ima pogon na sva 4 tocka, a mozda zato sto je benzinac koji jednako vuce do visokih obrtaja. U svakom slucaju, siguran sam da mnogo brze stize do 100km/h i da sve to sa strane deluje jako brzo, ali iz ugla vozaca imas osecaj kao da si najnormalnije krenuo i ubrzao. Promene pravca iz trake u traku takodje prolaze glatko, kao i sve u ovom automobilu. Imas osecaj da mu ne mozes nista, tj da ne mozes nikako ni da se izvrtis, ni da ga izbacis iz putanje, niti da bilo sta podje naopako. Jeste bezbedno i generalno volim kada je tako, ali umanjuje zabavu, priznajem. Probao sam ga u sport modu, probao sa flappy paddles, slican je osecaj.
Jos jednom moram da istaknem zvuk. Jaaaako dobro zvuci kada se potera u obrtaje. :thumbup:
Auto nije savrsen, ali je jako dobar. Nakon voznje ti ostane osmeh narednih pola sata, a da je RWD verujem da bi trajao i duze, jer u ovakvom tipu auta RWD je izgleda obavezan za dodavanje adrenalina...

Fotke su umanjene na rezoluciju koju forum dozvoljava.
Prikačeni fajlovi
ext3.jpg
ext2.jpg
ext1.jpg
Poslednja izmena od Texonja u 27 Sep 2013, 20:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: BMW 428xi

Post od Texonja » 27 Sep 2013, 20:41

...
Prikačeni fajlovi
sport-paket.jpg
ext5.jpg
ext4.jpg
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: BMW 428xi

Post od Texonja » 27 Sep 2013, 20:42

...
Prikačeni fajlovi
tabla.jpg
ent1.jpg
gepek.jpg
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: BMW 428xi

Post od Texonja » 27 Sep 2013, 20:42

...
Prikačeni fajlovi
konzola.jpg
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW 428xi

Post od NexT » 27 Sep 2013, 20:46

Vec sam pozvan u Deltu za neku f10, srecom bio sam u guzvi i nisam stigao da odem. Eto mene sutra :mrgreen:

Ali i dalje kontam da je sve to nista posle Acinog M3.

edit: BMW mu je ugradio iglu?
Poslednja izmena od NexT u 27 Sep 2013, 20:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: BMW 428xi

Post od dragan » 27 Sep 2013, 20:55

vidis sta ti je subjektivni osecaj. benzinac sa 6s do stotke se cini da subjektivno slabije vuce nego dizel od 8s, i potpuno se slazem. doduse pricam za 328i, ali ista stvar, jedino je izgleda ova serija 4 malo sportskijeg zvuka u kabini. meni je skroz ok auto...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: BMW 428xi

Post od Milos » 27 Sep 2013, 20:56

Sjajan review Tex,samo kakva je udobnost,ovi strani review kukaju na istu :( a auto je po meni estetski odlican,a za performanse ne sumnjam.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: BMW 428xi

Post od Texonja » 27 Sep 2013, 21:02

@Dragan
320d od 184ks ide do stotke za 7.5 sec, a 428i za 5.9 sec, ali nebitno, sustina je ista. Dizel ima 420Nm i isporucuje ih na malim obrtajima, pa to daje taj osecaj "divljastva". Ali kad benzinac zarezi, kao ovaj, jaoooo, je*es pare, zaradicemo za benzin! :pardon:

@Milos
Nije nista neudobniji niti udobniji od moje stare 3-jke, to je neki osecaj koji sam stekao. Mada ako cemo posteno, nisam ni imao nekih vecih grba da bih mogao da tvrdim bilo sta pouzdano.

Zaboravih da napisem, polozaj vozaca je dosta nizak. Obicno patosiram sediste na svakom autu, ali ovde sam ga cak malo podigao u odnosu na ono kako ga je vozio prethoni vozac. Generalno, mislim da se auto toliko i ne razlikuje od recimo 3-jke coupe, koliko je BMW napravio utisak da se razlikuje. Zvuk, polozaj vozaca,...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: BMW 428xi

Post od Milos » 27 Sep 2013, 21:06

Texonja je napisao: Ali kad benzinac zarezi, kao ovaj, jaoooo, je*es pare, zaradicemo za benzin! :pardon:
Ubo si poentu kod ljudi koji su sa dizela presli na benzin :D kao recimo ja :D Tacno ista misao :kezo:
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: BMW 428xi

Post od stefanan » 27 Sep 2013, 21:07

Ehh... jednog dana nadam se :uplakan: Svidja mi se sto kazes da se motor lepo cuje,nisam ga do sad uzivo nijednom oslusnuo. Cabrio 428i bi bio moj izbor :thumbup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW 428xi

Post od Xepoj87 » 27 Sep 2013, 21:09

Lepo,lepo :)
Steta sto ti treba 60 soma za dobro opremljen primerak. Nista bolja situacija nije ni sa E kupeom,on je cak i dosta skuplji,ali se malo usteka na ceni opreme,koja je kod Bmw-a skuplja :)
Koliko vidim,ovaj ima solidno opreme,nego je automatik i Xdrive kostao tu vecinu dodatne cene,pa sport paket,xenoni...
Inace,39.000 je pocetna za 428i,najjeftiniji je 420d sa 37.500e.

A ti izlazeci pojasevi su standard, ima ih i CLK iz 2003-e.
Audi A5 i Bmw 3 kupe pretpostavljam da su ih takodje kasnije ubacili,za S5 cabrio znam da ima.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: BMW 428xi

Post od Gaginh0 » 27 Sep 2013, 21:09

Pa mozes da predjes kad ti se moze :) Nemojte pogresno da me razumete, ja nebih mogao da izdrzim potrosnju vecu od 8l :pardon:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW 428xi

Post od NexT » 27 Sep 2013, 21:10

Milos je napisao:
Texonja je napisao: Ali kad benzinac zarezi, kao ovaj, jaoooo, je*es pare, zaradicemo za benzin! :pardon:
Ubo si poentu kod ljudi koji su sa dizela presli na benzin :D kao recimo ja :D Tacno ista misao :kezo:
Ja nisam iz te price. Moj auto nema zvuk :zbunjen:

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: BMW 428xi

Post od Milos » 27 Sep 2013, 21:11

NexT je napisao:
Milos je napisao:
Texonja je napisao: Ali kad benzinac zarezi, kao ovaj, jaoooo, je*es pare, zaradicemo za benzin! :pardon:
Ubo si poentu kod ljudi koji su sa dizela presli na benzin :D kao recimo ja :D Tacno ista misao :kezo:
Ja nisam iz te price. Moj auto nema zvuk :zbunjen:
Boli te uvo zato imas 2 akumulatora :kezo: a i postujemo te ko coveka.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: BMW 428xi

Post od maniaxxx » 27 Sep 2013, 21:17

Xepoj87 je napisao:Lepo,lepo :)
Steta sto ti treba 60 soma za dobro opremljen primerak. Nista bolja situacija nije ni sa E kupeom,on je cak i dosta skuplji,ali se malo usteka na ceni opreme,koja je kod Bmw-a skuplja :)
Koliko vidim,ovaj ima solidno opreme,nego je automatik i Xdrive kostao tu vecinu dodatne cene,pa sport paket,xenoni...
Inace,39.000 je pocetna za 428i,najjeftiniji je 420d sa 37.500e.

A ti izlazeci pojasevi su standard, ima ih i CLK iz 2003-e.
Audi A5 i Bmw 3 kupe pretpostavljam da su ih takodje kasnije ubacili,za S5 cabrio znam da ima.
Jeftiniji nego u DE.

Avto je lep, možda i previše siguran i potpun, nema ništa "divljega " u njemu

Odgovori