BMW X5 30d (F15)

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 09:57

Malo je vise smesno verovati deklarisanim potrsonjama :)

Ali sto je mnogo bitnije, ne tvrdim uopst eda moj manje trosi, zaprvo prilicno sam siguran da moj trosi nesto vise.
ali uzimam u obzir da je jedan dizel a drugi benzinac, da je X5 benzinac trosio bi 18... Cisto poredim tipove automobila i sta se sa kojim dobija a sta gubi. Sa X5 se dobija osetno veca potrosnja (ako poredimo dizel vs dizel i benzin vs benzin). Posto su ostale stvari dosta slicne, tesko je opravdati veliku razliku SUV-a u potrosnji.
Poslednja izmena od Laki021 u 02 Dec 2013, 10:00, izmenjeno 2 puta ukupno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Floyd » 02 Dec 2013, 09:59

Laki021 je napisao:Vidim nije se Floyd jos hvalio, pa cu ja :)
Pa i cekao sam tvoje misljenje...ja sam moje manje-vise vec izneo :)

Krivo mi je sto opet nisam uspeo da rezervisem M50d jer je interesovanje za novi X5 ogromno, posebno vikendom kad ljudi imaju visak slobodnog vremena. I ovaj 30d sam rezervisao dve nedelje unapred i jedva ugrabio termin.

Motor je pravi biser :) Odusevio me u 330d a sad i u ovom. Mogu da zamislim kako ide novi 40d ili 50d :ludilo:
Mislim da Laki nije ocekivao da ce 50ks slabiji motor nego njegov da povlaci onako silovito.
Sto se potrosnje tice, malo je jaca zato sto je test auto koji se zustrije vozi ali mislim da je oko 9l sasvim izvodljiv prosek sa normalnom voznjom.
Laki021 je napisao:Opet mislim da bi mu Adaptive Drive sa Anti Roll-om lego ko budali samar.
I malo vece felne. Ovaj je bio bas na "balonjarama" :)
Ji 4Tze je napisao:Zar zvuk nije iz zvučnika? :)
Nije ;)

Sto se potrosnje tice, licno sam se uverio u to sto Laki prica za njegov auto...mada on ima dosta km otvorenog puta. Naravno, stoji i to da se ovde vozi uglavnom "kao po jajima" za razliku od SRB. I meni auto u SRB trosi osetno vise nego ovde...

Ovaj X5 se sigurno drugacije vozi nego prosecno jer su uglavnom kratke relacije, skoro bez autoputa, dosta brdovitih magistrala u okolini garaze, kickuje se par puta (cesto ne zagrejan) u toku svake probne voznje pa naglo koci itd.
Iz mog iskustva, prosecna potrosnja na test automobilima je uvek dosta veca.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Markoni » 02 Dec 2013, 10:00

@Laki Kapiram. Kao sto ftj rece sve je drugacije. Kod nas na autoputu se vozi verovatno brze, tj manje linearno. Mnogo vise kocenja jer je i manje kulture u saobracaju pa izlece ko kako stigne. Pa ti se ovaj nabije u dupe pa das pun gas i takooo... Benzinski turbo motori imaju velika variranja u potrosnji u odnosu na sam stil. Znam po mojim kolima. Desi mi se da odem da se provozam i vratim se kuci sa 9.5 lit./100 km, a nekada to bude i 12.5 lit. Sto bi rekli sve se moze kad se hoce. A kad je voznja umerena i liinearna onda je i potrosnja mnogo blize teoretskom minimumu.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od ADrei » 02 Dec 2013, 10:01

Laki021 je napisao:Malo je vise smesno verovati deklarisanim potrsonjama :)
nigde nisam rekao da verujem, ali oba ce trositi 2-3l vise normalnom voznjom...
tesko da ce x5 trositi 6l vise a tvoj 2l vise, pogotovu uzimajuci u obzir da je tvoj benzinac ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 10:03

Urapvo to. Cak meni uvek van grada auto stoji u sport modu, ali ako napravim po 10km na autoputu bez pipanja kocnice to nema nikakve veze.
Takodje sam sport mod trosi samo za nijansu vise od normal, jeste da kad stisnes gas vise goriva povlaci ali isto tako brze ostvaruje zeljenu brzinu pa se ranije i pusta gas...

ADrei je napisao:
Laki021 je napisao:Malo je vise smesno verovati deklarisanim potrsonjama :)
nigde nisam rekao da verujem, ali oba ce trositi 2-3l vise normalnom voznjom...
tesko da ce x5 trositi 6l vise a tvoj 2l vise, pogotovu uzimajuci u obzir da je tvoj benzinac ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4


Poenta je, 11l mi je dosta velika potrosnja za dizel auto. Jeste, jasno je, veliki tezak auto, nije bez razloga, upravo zato sam i izneo zapazanje i poredjenje razlicitih tipova automobila. Sa GT-om cete dobiti manje vise sve sto i sa X5-icom ali cete imati manju potrosnju. Sto ne znaci da mozda sledeci put ne uzmem X5 ili sta god, ne tvrdim da je GT bolji izbor.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Floyd » 02 Dec 2013, 10:26

Pa R6 dizeli i nisu bas preterano ekonomicni ali opet manje trose od ekvivalentnih benzinaca u istom autu.
Npr. 330d brise pod sa 328i a trosi u proseku 20-40% manje od njega u zavisnosti od stila voznje, iako je tezi i ima 2 cilindra vise.
Fora je da su dizeli dostigli vrhunac sa optimizacijom potrosnje jos pre par godina a benzinci su se tu dosta popravili prelaskom na turbo i priblizili su im se po tom pitanju...kako po potrosnji tako i po potencijalnim problemima i cenama resavanja istih.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Ji 4Tze » 02 Dec 2013, 12:27

Floyd je napisao:
Ji 4Tze je napisao:Zar zvuk nije iz zvučnika? :)
Nije ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1DVw#t=299

kaže da jeste?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od AcaKayak » 02 Dec 2013, 12:35

Lazo, pricas da si testirao ponasanje na putu, ubrzanja, nagla skretanja ili sta vec (nisam citao ponovo post).

To onda nije isti uslov potrosnje.

I nisam rekao da lazes, vec da ga vozis ko po jajima. Ako ga ne vozis ko po jajima (sto realno moras) onda lazes :)

Treceg jednostavno nema.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 13:09

Pa nisam mu ja napravio prosecnu potrosnju, to je auto sa 1500km, koga koliko znam voze kao sluzbeni auto. Zapravo ja pojma nemam u kakvim je uslovima napravljena ta potrosnja ali znam da je nemoguce previse divljati.

Problem je sto je tebi izlgeda svaka voznja bez 90% vremena sa punim gasom ko po jajima, tako se ovde ne vozi...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Floyd » 02 Dec 2013, 13:35

Evo ja mogu da potvrdim da Laza ne vozi "kao po jajima", bar ne kad god sam bio s njim...cak naprotiv mozda vozi i malo grublje za takav tip auta :)
Fora sa njegovom malom potrosnjom je sto veliki procenat kilometraze tuce na otvorenom, tempomat na 130 i to je to...sigurno preko 80% (ispravi me ako gresim :) ).
Kad bi se taj auto vozio vise po gradu (ponavljam gradu, ne ovo sto ovde nazivaju gradovima :D) i na DE autobahnu, potrosnja bi bila u rangu onih sa testova, 13-15l ali u takvim uslovima ni moj ne bi trosio 5.5 nego znatno vise :)

Za mene je potrosnja na X5 potpuno ocekivana, posebno sto je auto jos nov, nerazradjen a vozi ga ko hoce i kako hoce, ponavljam uglavnom po magistrali.
Verujem da normalnim tempom moze da se izvuce prosek oko 9-9.5.

p.s. Ostrija voznja za mene nije samo 180kmh na magistrali ;)

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od AcaKayak » 02 Dec 2013, 16:23

Ja ne znam zasto se ti sad pravis lud? Lepo si ovo napisao:

"Mozda najveca mana kada ga uporeidm sa mojim autom je sto i pored toga sto je dizel na bordu mu stoji prosecna potrosnja od 11l, s obzirom da je sve ostalo jako slicno, tesko je opravdati ovoliko vecu potrosnju."

Na to sam ja napisao kako se vozi tvoj auto i da Vejron moze da ima manju potrosnju od Juga ako je to cilj a sad si ti pametan pa si nasao da me prozivas kako se vozi i sta ja smatram za voznju. Ti si autu naveo kao manu naspram TVOG auta, koji TI vozis a ne napaljeni debili koji dodju da testiraju auto pa ga hladnog razvlace pun gas. Potrosnja od 11L je sjajna za test auto jer kada sam ja testirao 640D imao je na bordu isto oko 11L. I nisam mu to napisao kao manu jer se takvi auti TESTIRAJU, ne voze se kao po jajima. Uzmi test vozilo koje ti imas pa pogledaj potrosnju.

Sa drugima kad napises neku glupost pises kako se salis, sad si nasao ovde da izvrces moje reci i pravis se lud. TI si poredio potrosnju na ta dva vozila, nisam ja. Markoni je seo u moj auto sa prosekom od preko 20 litara na 100, resetovao bord i drzao preko pola sata prosek na oko 12. Onda dao tri puta pun gas i prosek se popeo na 15-16. Imam njegao kao svedoka. I tri osobe da su sele u M3 za tih sat vremena jedna bi rekla trosi 20 druga 12 treca 16. A ti kao poznavalac automobila to mu navedes kao manu i sto je jos crnje uporedis ga s drugim vozilom i nacinom voznje.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 16:48

Ovde se ne salim, vec si ti jako bezobrazan, vec ko zna koji put mi dovodis u pitanje potrosnju mog auta i prozivas me da vozim ko po jajima, vise stvarno smaras. Ne mozes da shvatis da auto ima gomilu prednosti i trikova za stednju goriva koje tvoj 335i nije imao. Kao sto ne mozes da shvatis da ovde ni na test vozilu ne mozes da mu vadis dusu i nabijas potrosnju u nebesa. I jel trosi X5 vise od GT-a po fabrickim podacima, trosi, sta dalje da pricamo.

A ako je tebi sve sto se ne vozi 250-300km/h po mraku, na regionalnim putevima (sam si kacio slike dok si tako vozio i slikao, i to je zaista sramotno i strasno), onda da, vozim kao po jajima.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od AcaKayak » 02 Dec 2013, 19:11

Necu da odgovaram na licne prozivke na forumu, nikad to ne radim. Kad se vidimo na okupljanju tada me isprozivaj za sve sto ti smeta oko mog ponasanja i tada cu ti odgovoriti.

Ti si napisao naspram tvog automobila i ja sam ti u tom kontekstu odgovorio. Ne trudim se da ispadnem pametan niti me interesuju i X5 i tvoj auto.

Posto vidim da nemas nista pametno da mi napises osim da krenes da podjebavas podmuklo kao sto ti svi vec govore da radis, zavrsio sam diskusiju s tobom. Iskreno mislim da si i sam svestan da si se lose izrazio ali da ti ponos ne da da to priznas i da si zato poceo sa vredjanjem.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: BMW X5 30d (F15)

Post od Floyd » 02 Dec 2013, 19:12

Ji 4Tze je napisao:
Floyd je napisao:
Ji 4Tze je napisao:Zar zvuk nije iz zvučnika? :)
Nije ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1DVw#t=299

kaže da jeste?
Preskocio sam ovaj post...
Ne znam odakle mu ovo ali skoro sam siguran da 30d to nema...zvuk mu je takav kakav je.
Koliko mi je poznato te zvucnike ima Audi SQ5 (znaci, ne svaki BiTDI) i mozda M550d.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW X5 30d (F15)

Post od Xepoj87 » 02 Dec 2013, 22:44

Kako ima tvoj,tako i novi x5 ima jos vise prednosti i trikova za stednju goriva,jer je noviji model.
Drugarov x5 sa 6 brzina i 3.0 dizel motorom ima prosecnu ispod 8l.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori