Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 21:42

Sa isto tako spustenim i zavaljenim sedistem u Civicu (pa i u bivsoj Astri G sa sportskim sedistima i 3 vrata) ja mogu lagano da sednem nazad. Jeste klupa nesto kraca, ali mogu da sednem - u Accordu ne mogu ni teoretski :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od grujicd » 07 Apr 2014, 21:50

Istina je da nismo spuštali sedište do kraja. Kad sam seo primetio sam da su mi nasloni za ruke (u vratima i onaj u sredini) prenisko i da ne mogu na njih da oslonim dok držim volan. Dok mi je u CR-V-u takav položaj da su ruke i na naslonima i na volanu i to mi ekstra odgovara, nema nikakvog zamora koliko god da traje vožnja. Elem, kad sam to primetio spustio sam malo sedište i bilo je malo bolje za ruke, ali ga nisam spuštao do kraja jer mi je to potpuno kontra od mojih "vozim autobus" navika. Ako se ne varam ni momci ga nisu dodatno spuštali. Inače ovo sedenje jedan iza drugog smo probali sa suvozačke strane, i to tako da onaj napred nema ispružene noge ali i ima 5-6cm od kolena do konzole, znači nije nabijen skroz napred. Po ovome mi Accord dođe kao neki prosek klase, ili i ispod toga, čini mi se da je Insignia tu negde, a Mondeo ili Mazda 6 su mi ostali u sećanju da imaju osetno više mesta pozadi. Superb da ne pominjem.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 21:54

U pravu si - pisao sam vec o tome. Insignia je ista kao Accord, ako ne i gora. Mazda 6 i nova i stara imaju osetno vise mesta. Avensis isto.

Audi A4 je isto vrlo problematican za razliku od novog BMW 3.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Xepoj87 » 07 Apr 2014, 21:58

Delija je napisao:Sa isto tako spustenim i zavaljenim sedistem u Civicu (pa i u bivsoj Astri G sa sportskim sedistima i 3 vrata) ja mogu lagano da sednem nazad. Jeste klupa nesto kraca, ali mogu da sednem - u Accordu ne mogu ni teoretski :)
Kada bi uzeli lepo metar,videli bi na koji nacin se dobija vise mesta u Civicu,a sve to narusava komfor koji pruza Acord.
Ne mogu se porediti babe i zabe,samo ista klasa moze da se posmatra.
Istina je da Acord inace,za onoliki automobil,em nema neki prtljaznik,em nema mesta za noge,a zasto je to tako,jbm li ga...
Prosli Bmw 3 je bio bulja sa mestom,tu je moja C kalsa bila najbolja od premiuma,i ako je i ona daleko od toga da kazes da ima puno mesta...
Novi Bmw 3 je ogroman,kao i nova C klasa,po 8,ili 10cm vece medjuosovinsko,sto je bas mnogo,i oba imaju dosta mesta pozadi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 22:02

Da sam nizi i/ili manje krakat :), recimo da bi neko iza mene sedeo komfornije u Accord-u nego u Civic-u, a ovako u Accord-u obrni-okreni iza mene NE MOZE (skoro) niko da sedne - a nemam nameru da pomeram sediste ni cm :) Za taj zakljucak mi ne treba metar ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od ftj » 07 Apr 2014, 22:06

Kako je moguce da accord ima manje mesta za noge od sivika?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 22:07

Nije ni meni najjasnije. Jedan od razloga je sigurno sto je zadnja klupa plica (i neudobnija, naravno) na Civic-u.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Xepoj87 » 07 Apr 2014, 22:11

Moguce je tako sto je u Civicu i do poda,podignutije sediste,u Accordu se pravilnije i komfornije sedi,zadnja klupa je nakrivljena,a i spustenija,da putnici mogu normalno da sede,a ne kao u skolskoj klupi.
Isto tako prosla A klasa,ima vise mesta za noge od Civica.
Kao sto sam rekao,da bi ti uzivao u Accordu,niko iza tebe ne moze da sedi,a u Civicu svi sede sa kompromisom,i svi stanu.
Nikada nece sedenje u Civicu,na bilo kom mestu,biti kvalitetno kao u Accordu.

Zato kazem,moze se porediti u klasi sta ima vise mesta,poredjenje drugacijih segmenata,i drugacije orijentisanih vozila,nema poente.

Takodje,i Mondeo,i Mazda 6 su,cini mi se, dosta veci automobili od Acorda,sto opet,ima svoje minuse.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 22:14

Sta znaci "dosta veci"? Razlika u duzini je par cm gore/dole.
Losa optimizacija prostora i to je to.

BTW, ja bas i nisam reprezentativan primerak :) - vecina ljudi je niza od mene.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od nidza » 07 Apr 2014, 22:16

Ala ga napisa. To je to.

To je poenta D segmenta i glavna razlika u odnosu na C, a to je komfor. Praktičnost vs ugođaj.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 22:19

Ocigledno je moguca kombinacija te dve osobine, ali kod Accord-a to nazalost nije slucaj.

Mene (jos uvek) iskreno zabole kako ce da sedi neko na zadnjoj klupi - bitno mi je samo da kad ima potrebe za tim moze da uopste da sedne :) Bitno mi je da je moje dupe savrseno ususkano na prednjem sedistu :mrgreen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od trojanac » 07 Apr 2014, 22:25

Upravo tako, Accord značajno udobniji, bolja sedišta, duži sedalni deo u odnosu na Civic. Ipak je to limuzina koja je predviđena više za duža putovanja nego za vozikanje po gradu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od nidza » 07 Apr 2014, 22:26

Donekle Superb, možda još neki auto. Većina u D je zapravo jako slična sa ponudom prostora, tj ima primera u C gde ima više mesta - Octavia, Fluens, Civic sedan...

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Ji 4Tze » 07 Apr 2014, 22:28

ftj je napisao:Kako je moguce da accord ima manje mesta za noge od sivika?
kraća hauba, "duži" gepek, veći sedalni deo...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Samuraj u D segmentu – Honda Accord

Post od Delija » 07 Apr 2014, 22:28

I pored svega ono sto mi najvise smeta kod Civica ni na Accord-u nije sjajno iako jeste (malo) bolje - udobnost na losim putevima iliti i te kako se osete, a jos vise cuju rupe :(
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori