VW New Beetle 2.0

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

VW New Beetle 2.0

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 01:43

Dakle, nije rec o obicnoj "test" voznji, auto je bio u kuci 2 godine. Kupljen je 2008. godine i bio je kod nas do 2010-te. Osnovni razlog kupovine bas ovog automobila je bio neuspeli pokusaj mog tate da mene odvrati od starih "krntija" za kojima sam oduvek bio lud (do dana danasnjeg se nista nije promenilo). Tada sam imao Citroena BX-a 16V koji je za mene bio centar sveta. Hteli smo da uzmemo novu u osnovnoj opciji sa 1.4 motorom, ali se za Bubu ceka i po 6 meseci, pa je izbor pao na ovaj automobil.

Slika Slika Slika

Slika Slika

Buba je bila 1999-to godiste, presla nesto preko 100.000km. Od opreme je imala sve sto se moglo uz nju dobiti, s tim sto moram naglasiti da nijedan New Beetle nije dolazio u opciji sa digitalnom klimom. Tu su bili bocni i airbag-ovi za vozaca i suvozaca, elektricni podizaci, krem koza (krokodilska), fabricka muzika sa 8 zvucnika i cd-chargerom, abs, esp, grejace sedista, elektricne retrovizore, elektro podesiva sedista po visini, kao i volan podesiv po visini, hromirani deo centralne konzole, Santa Monica felne od 17 inca i orginalni spojler na trecim vratima. Ovakav model "Bitla" se kod nas ni nije mogao dobiti (sa svom tom opremom), ali je auto stigao bio po posebnoj zelji Olje Karleuse od koje je kasnije i kupljen.

Sto se tice motora, u pitanju je bio proveren 2.0 motor sa 116 konja. Nije narocito brz, ali od ovog auta se ni ne ocekuje da bude trkac. Sto se tice samog automobila, kvalitet izrade je na visokom nivou, materijali koji su koristeni su kvalitetniji od onih koji se mogu naci u golfu 4. Donje postrojenje automobila je identicno Golfu 4. Veoma je upravljiva i perfektno izolovana. Licno ja sam je vozio 185 km/h i ne moze vise. Razlika izmedju Golfa i Bube u voznji je ta sto dok vozite Bubu imate osecaj masivnosti automobila. Automobil ima i vise mesta nego sto bi se ocekivalo od njega i za putnike koji sede nazad, a na kontrolnu tablu moze slobodno da legne covek osrednjih gabarita.

Sto se tice mana, moram navesti da je vecina delova za nju posebna, pa cak i znak VW znak za nju mora da se naruci iz Nemacke. Zamena sijalica u farovima je nocna mora. Takodje auto ume da bude veoma nepregledan. Kao i svakom VW-u ili Audiju iz tih godina, po pravilu crkavaju podizaci prozora i u uvom slucaju su oba crkla bila u veoma kratkom roku. Jos jednu stvar koju moram navesti da je auto pre svega nepraktican, gepek je veoma mali. Jedna stvar koja je pomalo neshvatljiva u vezi sa ovim autom je ta sto nema pokazivac temperature vode, koji smo naknadno ugradili.

Sve u svemu, auto koji sluzi za uzivanje jer je veoma kvalitetno napravljen i mami poglede gde god da se pojavite. Ne preporucujem 1.9 TDI motor u ovom autu jer bi pokvario celokupnu sliku o njemu :)
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: VW New Beetle 2.0

Post od Texonja » 25 Jan 2012, 11:01

Odlican, realan opis auta! :bravo:
S obzirom da nije bas prakticna, definitivno ne moze da bude kao jedini auto, tj moze ako si momak/samac. Svakako dobar nacin da se bude drugaciji, a opet da se poseduje proverena stvar (VW). Velika mana koju nalazim ovom autu je njegova cena, jer su u startu bile precenjene kao nove, pa kada je prodaja slabo isla VW je drasticno snizio cene (30-tak posto), ali i pored toga ovaj auto je precenjen po mom misljenju, a vec je dovoljno tesko odluciti se za kupovinu jer je nepraktican.

Ovu tvoju nisam vidjao po gradu, ali mi se skroz svidja sa tim felnama i spojlerom.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: VW New Beetle 2.0

Post od dragan » 25 Jan 2012, 11:41

lep review :smesko:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: VW New Beetle 2.0

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 12:31

@Texonja, hvala :) Upravo je tako, auto mozes da vozis kao jedini ako si momak/devojka, ali nikako ne moze biti jedini auto ako imas porodicu. Cene "Bitla" su uvek bile visoke, obicna 1.4 koja nije imala ni podizace prozora koliko se ja secam je kostala preko 16.000 evra kad smo mi hteli da je uzmemo. A mi smo za 11.000 evra uzeli ovu, jeste stariju, ali u odlicnom stanju i sa svom mogucom opremom. I naravno, ovaj automobil ima preko 1300 kila, ne pristaje joj 1.4 motor sa samo 75 konja, bar 1.6 joj treba... Auto nije namenjen sirim masama, zato je i cena ta koja jeste. Nama je bio treci ili cetvrti auto u kuci, u zavisnosti od situacije....

@Dragan, hvala :)
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: VW New Beetle 2.0

Post od dunx81 » 25 Jan 2012, 13:10

Najlepse 17'' na vagenima u tom periodu... :cool!:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: VW New Beetle 2.0

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 17:49

Jeste, stvarno su Santa Monica najlepse bile :smesko:
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Odgovori