Peugeot 206 1.9D

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Peugeot 206 1.9D

Post od 16_Valve_ » 25 Jan 2012, 18:14

Neki od vas znaju da je ovo automobil koji sam najvise mrzeo od svih koje sam vozio. Doduse i Hyundai Accent 1.3 ne zaostaje puno, ali bice o njemu vise reci u posebnoj temi. Radi se o 206-ici sa starim 1.9D motorom koji razvija 68 konja. Od opreme je imao klimu, air-bag za vozaca (koji provereno nije radio), el podizace i cd player. Imao je i alu-felne 14-ke. Ovako je izgledao kad je stigao kod nas

Slika Slika Slika

A kada se osusio od kise, ovako (felne su u medjuvremenu promenjene)

Slika Slika Slika Slika

Znaci, za nauk, nikada ne kupujte auto po kisi. Mi ga nismo nesto narocito ni gledali, cale cak nije hteo ni da ga proba kad je stigao, ja sam to uradio i video sta se dalo videti, da autu ceo trap prednji ne valja i da se seta levo-desno. No, to je manji problem. Auto je kupljen u Veranu 1999-te godine, nije uvezen i receno je da je imao vise "cesanja", tj manjih ogrebotina i udaraca. To i nije cudno jer je to tada bio auto od 10-11 godina i desava se. Znaci receno je da auto nikada nije bio lupan jace. Kao sto vidite na slikama (na ovim gde je auto suv), "majstor" koji ga je farbao je bas lepo pogodio boju. Mi smo ga uzeli u zamenu za Bubu, samo da bi ga zamenili za BMW-a E36 kupe 325 ili jos jednog G3 GTI 16V jer je lakse prodati 206 nego Bubu. Na kraju smo dobili VR6 u zamenu. U medjuvremenu sam ja imao udes sa ovim 206, upao sam u poplavu na putu i udario u Golfa 2 ispred mene.

Slika

Steta na 206-ici nije bila jako velika, sve se oko tog udesa izdesavalo kako ne treba, coveku je nadoknadjena steta u visini vrednosti kompletnog G2. Ali, zivi smo i zdravi sva trojica koji smo bili u autu, i covek u golfu nije povredjen. Nakon toga smo zamenili 206 za VR6 koji je i dan danas kod nas. I covek sa kojim smo menjali za golfa je dobio pravu informaciju sta se desilo sa 206-icom i zasto je u 2-3 boje. U ovom autu je POGINULA zena bila i auto je bio strasno smrskan (vidi se kad se digne na dizalicu). A ja sam 5 puta pitao vlasnika da li je bilo havarija tezih i on kaze ne, dosao je sa celom porodicom u nasu kucu i lagao nas. Da smo znali to, ni za 100e ga ne bi uzeli.

Sto se tice 206-ice kao 206-ice, mene je kao nekoga ko ima iskustva sa starijim Pezoima veoma razocarao. Niti je udobnost na zadovoljavajucem nivou, niti je kvalitet izrade na nivou koji je Pezo drzao ranije. Motor kao motor je dobar za onoga ko ne trazi puno. O bilo kakvom ubrzanju nema ni reci, trom je kao Tamic. Istina je da je veoma mali potrosac. Odrzavanje nije jeftino, pogotovo sto se tice trapova, pa je prednji trap da se sredi izasao oko 400-500 evra koliko se secam. 206 nema nazad previse mesta, dok je jedina stvar za koju mogu da kazem da mi se svidela na ovom automobilu volan koji zaista lepo lezi u ruci. Gepek je solidan.

Verovatno bi neki drugi 206 sa drugim motorom ostavio na mene bolji utisak, ali ovo je nesto sto je malo bolje od Zastave 10 i nista vise. Clio dvojka i Skoda Fabija su za 206 ozbiljni automobili.....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Odgovori