Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Day Walker » 20 Okt 2013, 14:31

Merivi se svako sediste pomera posebno kao u Espace-u, ne znam za ostala 2.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Misha » 20 Okt 2013, 14:43

Meriva jedina ima zasebno pomeranje zadnja 2 sedista,srednje je fiksno. Kvalitet materijala u kabini kao i oprema su odlicni i po meni bolji od klasica. U razgovoru sa prodavcem Opela,saznao sam da za izlozeni model mogu dobiti gratis naslon za ruku a verovatno i metalik boju. Meriva bi definitivno bila moj izbor za taj novac u klasi minivenova. :thumbup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5027
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od cozmo » 01 Nov 2013, 21:32

Danas sam vozio Punto Van 1.2, presao 91.050km, kupljen nov, vozi samo jedan vozac posto jedino on i obavlja posao a u autu se maltene nista ne prevozi, retko kad nesto kabasto. Uglavnom promo materijal.

Majko mila :kuku:

Raspad. Nesto gore u zivotu nisam vozio.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od NexT » 01 Nov 2013, 21:47

Panamera koliko god savrseno uradjen enterijer imala (neverovatno precizno i kvalitetno), ne mogu da im oprostim plastiku na donjem delu sedista (tamo gde su dugmici za pomeranje) i plastiku na volanu.

Ono je na nivou Fluensa, ne mogu da se opasuljim da su nisu mogli da urade sve od koze, ili bar aluminijuma....

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Risto » 01 Nov 2013, 23:11

Nexte,
zar se ne moze doplatiti koza i za taj dio enterijera?

Dijelim tvoje misljenje kada je Panamera u pitanju, jedino sto je auto bas preskup ali da mi se svidja, svidja mi se bas :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od NexT » 02 Nov 2013, 11:18

Bice slike za koij dan verovatno. MIslim da za to ne moze.

nista to ne bi bio problem da je plastika kvalitetnija, ili bar da ne izgleda kao da su pretopili kineske igracke...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Floyd » 02 Nov 2013, 11:48

Nemoj samo reci da je dizel.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 08:09

Prethodna subota je za mene bila dan druzenja sa automobilima.
Detaljno sam analizirao i razgledao Mazdu 6, Skodu Superb, Opel Insignia-a, Audi A7 i na kraju vozio novi X5 (o njemu i utiscima u zasebnoj temi).

Gorepomenute automobile sam gledao jer su kumovi kupovali auto, ja bio sa njima pa prva tri su bili u izboru za kupovinu a A7 sam cackao cisto jer mi je zanimljiv :)

Najbolje da krenem od kraja, sa zakljuckom, kupili su Mazdu 6, 2.0 benzin.
Posto su svi automobili bili jedan pored drugog, poredjenje je bilo vrlo prakticno. Mazdui Skodu nije tako lako direktno porediti, nekako su previse razlicite. Jednostavno Mazda im se vise svidjala, elegantnija je, unutra deluje toplije, prijatnije. Skoda je nekako spartanski hladna, ima grublju plastiku, volan deluje bezveze... Sve u svemu ako poredim ova dva auta, ne bih mogao da kazem da je jedan bolji, jednostavno drugaciji su a Mazda deluje prijatnije unutra, a sve je uklopljeno sa vecom paznjom i posvecenoscu detaljima. Skoda je onako, hladna, sve je tu ali ne izgleda pretereano prijatno.

Insignia i Mazda su mi vec slicniji automobili, a Insignia nas je posteno razocarala. Jednostavno, enterijer Mazde je za jednu do dve klase iznad Insignia-inog. U Opelu ima dosta jeftine plastike, neke stvari prosto lose izgledaju, neke boje u enterijeru su prosto ruzne (vuce na braon/sivo npr), volan je bas gadan... U Mazdi ima i nesto vise mesta, a prosto lepse i mirisi :) Opel iako potpuno nov (kao i mazda) ima neki cudan smek. Sve u svemu, Insignia je expresno ispala iz konkurencije nakon dva minuta provedenih u kabini.

Na kraju, sto se Mazda tice, zaista lep auto, vrlo prijatno mesto za boravak. Za moj ukus sedista su nesto tvrdja nego sto bi trebala biti. Ponuda prostora je solidna, ali nista specijalno. Posto je karavan u pitanju, gepek je ogroman. Zvuk motara je vrlo prijatan, malo dublji nego sto sam ocekivao.
Volan i instrument tabla su mozda i najbolji detalj u autu, zaista dobro izgledaju.
Posto je test voznja Mazde vec ranije odradjena, auto nismo ni vozili (plus ima 5km na satu pa i ne moze da se proba).

Konacan rezultat, kupljena je Mazda, isporuka sledece nedelje, pa cu imati i vise utisaka.
Za mene je opet bilo razocaravajuce kako su mi i Mazda i Opel mali, jednostavno mogu da stanem za volan ali to za nekoga moje visine nije bas narocito prjatno mesto za duzi boravak. Pre svega mislim zbog same visine auta i krova.

Na kraju dok su odradjivali papirologiju, ja sam za svoju dusu sedeo u A7-ici. Uvek mi se svidja taj auto kako izgleda :)
Stvarno mi je jako lep, iznutra takodje. Volan je standardno razocarenje, ali je intrument tabla bas lepa. Enterijer je naravno vrlo kvaltetan, a navise mi se svidelo kako je imao dobro ozvucenje. Iako nije bio neki poseban sistem (nista nije pisalo na zvucnicima), svirao je za sve pare :)
Sa jedne strane mi se svidja kakav je osecaj sedenja u takvom autu, dosta nisko, sportski i razmisljam kako bih voleo da vozim tako nesto, a onda sa druge nikako mi ne odgovara. Kad malo obratim paznju, nikako mi nije udoban, sedim jako nisko, savijen, glava mi dodiruje krov (kad je sediste skroz dole), jednostavno poludeo bih na duzim putovanjima, posle kada sam seo u svoj auto osecao sam se neverovatno komforno (ovo nije kritika Audi-u vec cisto poredjenje klasa i tipova automobila, isto bi bilo i da sam seo u Q5 recimo). Minus autu je svakako to sto sam se ogrebao na neku stru plastiku dok sam pokusavao da podesim lumbalnu podrsku sedsita.
Iako sam A7 vec i vozio, opet mi je bilo zanimljivo da ga cackam, ali jednsotavno iako mi se auto jako svidja, ne odgovara mi. Pride los osecaj na volanu tesko mogu da mu oprostim.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Geza » 02 Dec 2013, 10:38

E sad, ako je tebi Insignia mala...
Njemu nije. :)

http://www.youtube.com/watch?v=y64dWt6bAnI
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Laki021 » 02 Dec 2013, 10:54

Vidi se, bas mu je po meri :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Day Walker » 02 Dec 2013, 10:58

Ahaha.. vidi mu levu nogu :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Woodoo » 09 Dec 2013, 13:44

Nisu snimili ulazak u kola :)

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od perfiko » 09 Dec 2013, 17:17

Nije on ušao u Insigniu, nego su je pravili oko njega.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Libero » 23 Jan 2014, 12:26

Pre neki dan sam bio u Kia salonu, i odradio test vožnju njhivog gradskog automobila Kia Rio.
U pitanju je bio 1.2 benzin (85ks). Sa srednjim višim paketom opreme.
Sve u svemu sam se prijatno iznenadio, pošto generalno vozim dizele i nisam pristalica benzinaca.
Auto je poprilično velik i prostran, udoban za vožnju, vrlo stabilan i meni simpatičan.
Pošto je to klasičan atmo motor, traži obrtaje, dok se nisam navikao....
Kad se potera u obrtaje, vrlo je živahan. Na auto putu sam ga zajurio na skoro 150 i bez problema drži tu brzinu.
do 100ke je vrlo elastičan. Mali je potrošač. Ako me pamćenje dobro služi, posle test vožnje, potrošnja je bila oko 6.7 l na 100km...
E sad, šta me je nateralo da odradim test vožnju Kia.
Pa prvo garancija i uslovi finansijranja. To jednostavno ne može niko da im parira.
druga stvar, taj benzinski motor je tako jednostavan, da nema opasnosti od nekih skupih kvarova.
Nema zupčasti ima lanac, nema turbinu, nema plivajuči zamajac. Motor je po rečima prodavca vrlo pouzdan. Servisu su od 80 - 120 evra.
Na kraju cena željenog modela je bila oko 12k evra.
U svakom slučaju da sad kupujem neki gradski auto, stavio bih ga def. u uži izbor.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5027
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od cozmo » 20 Mar 2014, 20:11

Vozio sam Astru kao DayWalkerovu, samo 1.6 atmosferac (Ecotec) benzin. Ne nesto preterano, ali dovoljno za ocenu.

Pocecu od mana:

- Menjac tvrd (hod rucice, ne sam menjac) i ne svidja mi se uopste toliko, nije za brzo rukovanje
- Motor - jel neko reko motor :mrgreen: Sa cetvoro u autu, boz pomozi, jedva se popesmo drugom na Topcider. Cak nisam prebacivao u V stepen na mostu preko Ade. Al ajde - to je za ocekivati da je motor apsolutno njanjav i uopste ne znam sto su ga stavljali u taj model. Trenutna potrosnja je bila 9,5, prosek 9L po gradu (ali ka NBGD se vozi). U nekim trenucima mi se ucinio da je njanjaviji od Golfa V 1.4 koji sam skoro vozio.
- Pozadi ko je visi od 180cm obavezno nabije vugla kad se predje preko lezecih :mrgreen: Neko je reko da je Auris pozadi nizak i ima malo prostora, bogami Astra je jos za nijansu gora po tom pitanju. Kolega ima 190cm i bilo je pitanje: A kako da sednem ovde :mrgreen: Jer ako se spusti, noge udaraju napred. I nije mi jasno sto ne sklonise centralni tunel pozadi.
- Kad sam presao brzinom kojom inace mojim autom sibam preko lezecih bilo je :o Teli da me ubiju ovi sto su sedeli pozadi. Jel ima torziju pozadi? Mozda sam navikao na mekocu japosa, pa zato (doduse I30 mi odskakivao jos gore cini mi se).

Ajmo sad vrline:

- Udoban za voznju, odlicna zvucna izolacija
- Neravnine pegla odlicno (osim lezecih i tako slicnih poprecnih rupa)
- Krivine radi fenomenalno, stvarno je izuzetno cvrst i odlicno upravljiv automobil, bas mi se svidelo kako se vozi.
- Jako je komforan sto se tice komandi (osim rucice menjaca) i generalno je komforan auto.
- Napred je super za sedenje, stvarno dobra pozicija i lako namestanje volana i sedista
- Stvarno je odlican za voznju, i feedback volana mi je totalno OK, nije kao kod koreanaca.
- U odnosu na Golfa V koji sam vozio dan pre Astre - Astra ga oduvala na svim poljima. Ne znam kakav je Golf VI, ali iz V u Astru je OSETNA razlika.
- Solidan kvalitet materijala, nemam zamerke
- Presao je 58.000km i savrseno je crvrst i utegnut bez ijednog vidljivog ostecenja od habanja u enterijeru.

Auto mi se bas dopao, i za voznju i po svemu, stvarno nemam zamerki - naravno samo uz turbo motor ili neki dobar CDTI (valjda imaju bolji hod rucice menjaca i sam odziv istog). Prostor pozadi je kao i u vecini klase malo skuceniji i nebo je nisko, al to mu dodje to i kod ostalih... i jedina zamerka samo za poprecne neravnine ovako, ostalo pegla odlicno.

Veoma su male razlike izmedju novih modela ostalih koje sam vozio (Auris naprimer).
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori