Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od dragan » 26 Jan 2012, 12:36

Posto ovi opelovci i vagenovci zatrpase sa njihovim markama ( :mrgreen: sto nije lose uopste, treba poznavati sve marke i istoriju automobila ), evo ja bih dao svoj doprinos nekim aktuelnijim stvarima, pa bih poceo sa jednim uporednim testom malih hot hatcheva, prilicno svezim...
Dakle EVO magazin, uporedni test "Mini Coupe JCW v Renault Clio 200 v Corsa VXR Nurburgring v Abarth 695 Tributo"...
:mrgreen:

http://www.evo.co.uk/carreviews/cargrou ... ibuto.html

PS za moderatore - S obzirom da postoji ceo podforum "auto katalog" mozda ne bi bilo zgoreg da se napravi i podforum sa tematikom testova automobila... Ili bi s obzirom na podnaslov tj pun naslov teme "Auto-katalog Opšte diskusije o markama i modelima automobila" takvi testovi mogli da spadaju u ovaj podforum...? Samo razmisljam naglas...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Testovi automobila

Post od Gaginh0 » 26 Jan 2012, 12:41

Mi zatrpavamo sa onim sto bi mozda mogli da imamo, a ti zatrpavaj sa onim sto zelimo da imamo :mrgreen: :pivo:

Dobar ti je predlog moderatorima...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od trojanac » 26 Jan 2012, 12:47

Sasvim je u redu da tema bude ovde. :cool!:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Geza » 26 Jan 2012, 12:47

Na predlog sina Dragana, ova tema je postala lepljiva i samim tim jedino mesto za generalnu raspravu o modelima sa testova. Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od dragan » 26 Jan 2012, 12:54

o, hvala na ekspeditivnosti drugari :pivo:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od 16_Valve_ » 26 Jan 2012, 15:16

Imam puno testova automobila iz 90-tih godina, da li da to kacim ovde?
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Gaginh0 » 26 Jan 2012, 15:39

yep, to me i interesuje :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Geza » 26 Jan 2012, 18:10

Može ako je nešto zanimljivo. Pošto smo već zagazili u novi vek neka akcenat više bude na novijim modelima :mig:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Xepoj87 » 27 Jan 2012, 02:54

dragan je napisao:Posto ovi opelovci i vagenovci zatrpase sa njihovim markama ( :mrgreen: sto nije lose uopste, treba poznavati sve marke i istoriju automobila ), evo ja bih dao svoj doprinos nekim aktuelnijim stvarima, pa bih poceo sa jednim uporednim testom malih hot hatcheva, prilicno svezim...
Dakle EVO magazin, uporedni test "Mini Coupe JCW v Renault Clio 200 v Corsa VXR Nurburgring v Abarth 695 Tributo"...
:mrgreen:

http://www.evo.co.uk/carreviews/cargrou ... ibuto.html

PS za moderatore - S obzirom da postoji ceo podforum "auto katalog" mozda ne bi bilo zgoreg da se napravi i podforum sa tematikom testova automobila... Ili bi s obzirom na podnaslov tj pun naslov teme "Auto-katalog Opšte diskusije o markama i modelima automobila" takvi testovi mogli da spadaju u ovaj podforum...? Samo razmisljam naglas...
Jao,kako su dobri :o
Iskreno,najradije bih vozio ovim redom: Mini coupe,zato sto je izdrkano prelep,Fica abarth,zato sto ima najzanimljiviji enterijer,a i lep je,Corsa,zato sto mi je lepsa i unutra i spolja,pa na zadnjem mestu Clio koji deluje najobicnije od ponudjenih.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od dragan » 27 Jan 2012, 08:23

sta znam, ukusi su nam obrnuti, meni mini deluje nekako nedoreceno, za razliku od normalnog kupera...klio nikad nije bio sampion lepote ( cak mi je ph1 lepsi nego ovaj restilizovani ) ali je pred sam zalazak najcesce i dalje pobednik u klasi u uporednim testovima...
dobro je sto reno obecava ( konacno ) menjac sa duplim kvacilom, i to bi u kombinaciji sa jos nesto pojacanim ovim istim atmosfercem moglo da zavrsi da klio 4 rs i sledecih par godina bude ostalima domaci zadatak :smesko:
mada, i korsa je napredovala sa ovom edicijom, jeste ogranicena ali je dobar napredak...
fica ima slabu motorizaciju za nesto bas ozbiljno dok imam utisak da u miniju vise ne znaju gde udaraju, prave kombi i terenac o auta koji je u korenu sve,samo to ne...
ali to je samo moje skromno misljenje... :smesko:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od 16_Valve_ » 31 Jan 2012, 13:02

Gaginh0 je napisao:yep, to me i interesuje :)
Fiat Tipo I.E. 16V, Alfa Romeo 33 16V, Renault 19 16V, Golf 2 GTI 16V

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od dragan » 31 Jan 2012, 19:27

:bravo:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Day Walker » 04 Feb 2012, 00:53

Do pre 20min sam imao priliku da uzivam u X6 5.0i Xdrive :o
Automobil je cista perverzija..
V8 motor, 407ks... Zvuk je :ludilo:

Bili smo malo i na poligonu na Banjici, i mogu vam reci, da je i pored 4x4 i svih mogucih sistema i dalje veoma zanimljiv po snegu.
Cak sam nalozio drugara da blica nekoj BMW 3ci jer sam mislio da je Grujic, ali sam ubrzo shvatio da smo se ispalili :pardon:

Dzip je zaista udoban i pored enormno velikih felgi. Mesta ima i vise nego dovoljno. Malo mi se ne svidja polozaj na zadnjoj klupi zbog naglo padajuceg krova, ali Boze moj, i pored toga bih ga rado kupio :smesko:

Bio sam skeptik sto se tice ovog vozila, i mogao sam da se zakunem da nikada ne bih kupio X6 jer mi deluje kao vozilo za pacenike sa kompleksima, ali javno priznajem da sam pogresio :mrgreen:


Ne znam sta bih jos dodao, osim da sam odusevljen.
Ako ima neko pitanje, dacu odgovor ukoliko ga znam.. :smesko:

evo malo brojki:

Engine Displacement (CC) 4395 cc
No Of Cylinders V8
Power (PS) 407 PS
Torque (NM) 610 Nm
Transmission Automatic
Kerb Weight 2190 Kgs.
Fuel Type Petrol



P.S. Trosi "Boga Oca" :driving:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Floyd » 04 Feb 2012, 17:37

Meni se licno ti jaki SUV-ovi uopste ne svidjaju niti me impresioniraju sa karakteristikama.
Vozio sam se u X6 40d od 306ks. Ide on ko nenormalan ali sam osecaj brzine u tolikoj grdosiji mi je pomalo bez veze.
Prva asocijajcija mi je ovo...

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Testovi automobila - Opšta tema o modelima

Post od Xepoj87 » 05 Feb 2012, 12:16

Naravno da je zanimljiv po snegu,kada se ponasa kao ML sa celavim letnjim gumama :kezo:
Ne znam,dzip nit upija lezece,neravnine,rupe i slicno,nit imas sportski filing u njemu.
Ja bih voleo da zrtvujem nesto od toga,ali samo ako bih znao da sam dobio na necemu drugom.
Iskreno,u zivotu ga ne bih kupio. Ako bi mi ga poklonili,prodao bih ga i kupio nesto drugo :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori