TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Utisci nakon vožnje nekog automobila

Da li mislite da je Skoda kvalitetna konkurencija VW-u?

Da, prevelika. VW se malo preracunao.
7
13%
Da, ali zna VW sta radi.
23
43%
Mozda, zavisi od modela do modela.
11
21%
Ne. Jos uvek ne otima kupce VWu, ali napredak je ocigledan.
8
15%
Ne. I dalje je Skoda dosta losija. Kvalitet je srazmeran nizoj ceni.
4
8%
 
Ukupno glasova: 53

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Gaginh0 » 05 Feb 2012, 18:01

Auto nije unisten, vec je los kvalitet obrade, a ti meni reci da li bi ti 150k km (koliko je presla) drzao nogu u nekom po tebi neprirodnom polozaju samo da nebi sjebao centralnu konzolu? Jednostavno nije niko namerno to kidao i gurao nogu, nego je noga bila naslonjena, a kao sto sam vec rekao razisao se taj sundjer ispod i ekstra kvalitetna skodina guma je pukla...

Uostalom Octavija je sebe isplatila duplo, a i ko je koga kupio? ;)

@ dzole - ko ce pored onolikog gepeka da se gura na vozacevom sedistu, jos smeta i naslon za ruku u sredini :presrecan:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Paja » 05 Feb 2012, 18:02

:kezo: :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od džole » 05 Feb 2012, 18:17

Gaginh0 je napisao:Auto nije unisten, vec je los kvalitet obrade, a ti meni reci da li bi ti 150k km (koliko je presla) drzao nogu u nekom po tebi neprirodnom polozaju samo da nebi sjebao centralnu konzolu? Jednostavno nije niko namerno to kidao i gurao nogu, nego je noga bila naslonjena, a kao sto sam vec rekao razisao se taj sundjer ispod i ekstra kvalitetna skodina guma je pukla...

Uostalom Octavija je sebe isplatila duplo, a i ko je koga kupio? ;)

@ dzole - ko ce pored onolikog gepeka da se gura na vozacevom sedistu, jos smeta i naslon za ruku u sredini :presrecan:
Ali kada zagude ovi zimski dani gepek otpada kao opcija?! :cool!:
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Dusan » 06 Feb 2012, 13:22

Moja je sad presla 80 000km i u enterijeru nema ni naznaka nekog habanja. Mislim da je vazna stvar sto vozac ima preko 120kg. :)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od perfiko » 07 Feb 2012, 09:54

Gaginh0 je napisao: Naslon za ruku na vratima i gornji deo, verovatno se digla ta guma zbog vozacevog lakta.
Slika
Ovo se desilo i na bratovom Pasatu B6, naravno lakat...
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od pigeon » 10 Feb 2012, 09:01

Moju staru Octaviu je vozila pre mene žena i to 200.000km i nije u njoj bilo nikakvih znakova habanja. Mislim da jako zavisi od vozača i njegovih navika... Ovih 200.000km je uglavnom napravljeno na auto putu tako da je za očekivati da je sve ostalo u prilično dobrom stanju (nema toliko ulaženja/izlaženja, nameštanja, transporta kabastih tereta i sličnih stvari koje habaju unutrašnjost).

Sad vozim novu FL (32.000km do sada) i ne primećuje se još uvek ništa, naravno :mig:

Na VG forumu sam pravio neka poređenja A5 modela i A5 FL modela (ili kako se već zove) pa ću uskoro nadam se naći vremena da predstavim auto i ovde i da "prepišem" i dodam više slika.

U Golfu 5 sam se vozio, ali ga nisam ja vozio tako da ne mogu da poredim. Ali, slažem se da je Octavia racionalniji izbor i da niko ko je kupi neće zažaliti. Naravno, neće zažaliti ni kupac Golfa :D Odličan je to auto.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od pedja » 06 Mar 2012, 21:11

pedja je napisao:Inace, kada se okrece dugme za pojacavanje zvuka, okrece se i "power" znak na njemu.
Mislio sam da je ovo dovoljno sokantno za jednog Golfa.
Medjutim, tu nije kraj...

Danas sam se vozio u Passatu CC, sa gomilom opreme i odgovarajucom cenom. Gle cuda, kada pojacavate muziku, power znak se okrece sve sa tasterom, kao u Golfu. :glavomuzid:
Smesno, tragicno... Cak i vlasnik zbog toga ne koristi taj "potenciometar" vec komande na volanu (sto je i logicno) i ne dozvoljava nikome (suvozacu) da pipa, jer mu ide na zivce :kezo:

Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od pigeon » 07 Mar 2012, 09:03

pedja je napisao:
pedja je napisao:Cak i vlasnik zbog toga ne koristi taj "potenciometar" vec komande na volanu (sto je i logicno) i ne dozvoljava nikome (suvozacu) da pipa, jer mu ide na zivce :kezo:
Isti slučaj kod mene... :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od pedja » 08 Jun 2012, 10:40

McGruja je napisao:A i Skoda je laksa znacajno od Golfa, zato bolje ide
Pogresio sam :(
Ispostavilo se da u Golfu nije isti motor, tj da nema 105KS, vec 66KW/90KS.
Osim cinjenice da je Skoda laksa, ovo u mnogome pojasnjava zasto je i brza od Golfa :kezo:

Prvi papir koji smo dobili (ponuda) je pokazivala 105KS. Ipak, na svim ostalim, kao i u servisnoj i saobracajnoj je 90KS. E, ostale papire nisam gledao :D

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Munja666 » 31 Maj 2022, 07:23

Pozdrav, tema je stara 10 godina, ali rekoh bolje ovde da se nadovežem nego da otvaram novu. Naime zanima me koji od ove trojke koji su konstruisani na istoj platformi ima najviše mesta na zadnjoj klupi - Golf 5, A3 Sportback ili Octavia A5 Facelift? Naime na papiru Škoda ima znatno veće dimenzije, ali kapiram da se to kompenzuje enormno većim gepekom od Golfa i A3. S druge strane specifikacija kaže da svo troje imaju isto medjuosovinsko rastojanje i približno istu širinu, dok je Golf najviši pa bi trebalo da ima najviše mesta za glavu. Generalno od ove trojke na papiru Škoda bi trebalo da ima najviše mesta, ali da li je stvarno tako (veličina gepeka ne ulazi u razmatranje - tu je sve jasno)?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od sebekkg » 31 Maj 2022, 08:22

Škoda ima najviše mesta, to joj je uvek bila prednost u odnosu na ostale.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Munja666 » 31 Maj 2022, 10:10

Kad kažeš najviše mesta, misliš generalno na najviše mesta u celoj kabini ili na zadnjem sedištu? Pošto se meni čini iako je Škoda duža za nekih 30-tak cm od Golfa i A3 da ta razlika mahom otpada na veći gepek.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od pedja » 31 Maj 2022, 11:14

Veća je Octa u svakom pogledu i meri, osim po pitanju mesta za vozača, koje je usko. Usko sedište, nesrećna centralna konzola, loše (bar za mene) odmorište na levu nogu...


TapaT


Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Munja666 » 31 Maj 2022, 13:44

Da enterijer je jezivo ružan na Octi, još je čini mi se na facelift modelu još ružniji. Nije ni na A3 ništa lepši enterijer ali ako ništa materijali su dosta kvalitetniji i manje krckaju nego na Wagenu. Meni je glavna dilema da l ima više mesta za noge na zadnjem sedištu, odnosno da l je komfornije pozadi za troje putnika u odnosu na Golfa i A3.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: TDI uporedno - Golf V vs Octavia A5

Post od Grujic » 31 Maj 2022, 13:57

Mesta za noge ima, moj utisak vise negonu G5, problem ume da bude cudan ugao sedalnog dela i naslona, pa nije svima prijatno

Odgovori