Nissan Qashqai

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Nissan Qashqai

Post od ikac2000 » 20 Jul 2020, 12:38

Znam da je ranije Toyota to nudila, ali je drug odustao kada su mu rekli da ne pokriva pticje ostatke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai

Post od vladan266 » 13 Sep 2020, 11:48

Evo opet ja da se ukljucim, nije me bilo od februara. Nisam tada uzeo QQ, krenula frka sa koronom i cudima, nisam znao kako ce se odvijati situacija pa nisam hteo da ulecem u finansiranje dok se situacija malo ne iskristalise.

Elem, opet je prica postala aktuelna. Razmisljam se izmedju Karoqa 1.5 TSI DSG i QQ 1.3 160 DCT. Karoq da bi imao slicnu opremu treba da se plati preko 30 000e sto je van svake pameti. Jeste moderniji doduse, QQ sledece godine izlazi novi. Medjutim meni QQ deluje ukupno gledano mnogo lepse, pogotovo spolja. Trenutno je ponuda u AK Kompresor 24 000 i nesto za pravna lica, paket opreme Tekna sa metalik bojom. Kod drugih nisam gledao. Sve sam dalje od Karoqa, mislim da ne vredi toliko, jedino sto mi se bas svidja je opcija digitalni kokpit, a QQ to nema i to mi je jedina mana koju vidim. U ponedeljak probna voznja pa cemo da vidimo, o 1.3 sam cuo i procitao sve naj. Bitno mi je da auto leti i da je dobro uparen sa menjacem, ostalo me manje zanima.

Kakva je situacija na kraju sa cenama servisa i intervalima, jel se izaslo na cistac tu? Ovaj jedan prodavac mi kaze kao cena redovnog servisa je oko 200e mada je to napamet rekao, za Karoq je oko 17 000. Velika je to razlika bas. Inace prodavac u Kompresoru je krajnje nesaradljiv i iritantan, otici cu u drugu smenu kod drugog da vidim kako se on ponasa. U Skodi Cirinac je prodavac odlican.

Sto se tice keramickih premaza, bavim se autodetailingom iz hobija, pa da kazem koju. Keramicki premaz je odlicna stvar, zaista stiti od spoljnih uticaja i pogotovo od lepljenja insekata i pticijih bombi. Medjutim, kao i kod farbanja, kljucna stvar je priprema. Neophodno je da auto bude ispoliran i pripremljen pre nanosenja keramicke zastite. Nije bitno sto je nov, poliraju se i auti koji izadju iz salona. I da instalater keramicke zastite bude neko ko se bavi tim poslom, dakle neki autodetailing servis sto opet povlaci vecu cenu jer se radi i priprema. Ove salonske premaze zaboravite, bacanje para, pritom vas nece nauciti kako da izvucete najvise od premaza jer i on mora da se odrzava na svoj nacin, a i trajnost im je upitna. Inace im je trajnost od 1 do 5 godina, zavisi od vise faktora.

Ako ipak zelite tako nesto, a verujte mi da zelite, mozete u sopstvenoj reziji naneti keramicki sealant u spreju. Ima na trzistu vrhunskih proizvoda, uznapredovalo je sve mnogo u odnosu na tradicionalno voskiranje par puta godisnje. Preporucujem najnoviji proizvod od Turtle Wax-a, izbacili su novu liniju proizvoda za 2020, zove se Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray Coating. Ima da se poruci kod nas, oko 1400 dinara kosta. I kupite par debelih mikrofiber krpa koje se koriste kod poliranja. 2-3 puta godisnje nanesete na celu karoseriju i imate odlicnu zastitu od lepljenja insekata, pticijih govana, smola se lako skida, katran isto, a sjaj boli glava plus se generalno auto lakse pere. Kad vas posere ptica ili posle jurcanja autoputem samo saperete osmoznom vodom u automatskoj perionici i cao. Ko zeli jos vise, posle pranja samponom predje karoseriju nekim quick detailerom, to je nesto kao lagani sprej vosak (kod nas je lako dostupan Sonax, nebo plava tecnost u providnoj prskalici) i uvek ima auto salonskog sjaja koji je jako dobro zasticen od spoljnih uticaja.
Poslednja izmena od vladan266 u 13 Sep 2020, 11:55, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Nissan Qashqai

Post od dragan » 13 Sep 2020, 11:53

Imas temu ovde na forumu za QQ 160
Servis je nekih 20-21k zavisi gde radis, interval je 30k km.
Karok je moderniji auto unutra I malo savremeniji u voznji, ima osetno veci gepek, e sad, da li vredi 2 ili 5 hiljada evra vise, to svako mora za sebe da proceni.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od Day Walker » 13 Sep 2020, 12:53

Karoq u Style Plus opremi 1.5tsi dsg je 24.500€
Ne znam odakle tih 30k.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od pedja » 13 Sep 2020, 14:36

U Kompresoru je jedino prodavac Jeep-a bio na visini zadatka, a i on je otišao (javio se iz druge kuće, prešao na njemačka vozila). Nissan ni tu ni tamo, Fiat kao da prodaju ne znam šta i da ti prodaju jer ti čine, a novi prodavac Jeep-a nije baš najiskusniji, iako je ljubazan.

Za Renault sam rekao da ga kod njih sigurno neću kupiti, ako ikada budem kupovao.

--
LF, Hit i Kole su ostavili daleko bolji utisak. I Reno Sava ima OK prodavca, ali im je test auto u katastrofa stanju.

Doduše, sve je to subjektivno.

T-T



milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Nissan Qashqai

Post od milanns » 13 Sep 2020, 15:21

Za ban BG i što se tiče Nissana par ultra subjektivnih utisaka, Stojanov ok (što se tiče Renault Nissana, posebno korektne i iskrene žene (u smislu:sačekajte zimu, biće akcija sa zimskim gumama i sl.). Van Nissana, kod Stojanova, kako gde, Fiat, recimo, loše jaaaako, Jeep ok), Nikom Kragujevac prodavac za Jeep nula bodova, nekako jadnjikavo prepotentno i preko q, žene za sva auta ok (manje stručne (za to mi prodavci ni ne trebaju) ali bar ljubazne i uslužne i ša vise info). Malo van teme ali kad već pomenuh Fiat grupaciju, Annus Subitica vrlo ok, AUTO-GARANT Čačak, generalno, isto dobri.

Ali naravno, to je sve jako subjektivno.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od zdushan » 13 Sep 2020, 15:35

Jel moguće da se firma iz subotice zove anus?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Nissan Qashqai

Post od dzonic87 » 13 Sep 2020, 15:54

Ne znam koliko karoq izađe sa svim opcijama koje nudi QQ u Tekna paketu - ali je QQ odličan auto sa fenomenalnim motorom ukoliko je razlika u ceni velika, nema greške sa QQ, još auto izgleda daleko lepše od Karoq-a

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nissan Qashqai

Post od Geza » 13 Sep 2020, 18:01

zdushan je napisao:
13 Sep 2020, 15:35
Jel moguće da se firma iz subotice zove anus?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Laslo Anuš, vlasnik salona.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od pedja » 13 Sep 2020, 18:04

Stavili su dva "n" da izvuku malo stvar, ali...

T-T


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nissan Qashqai

Post od Geza » 13 Sep 2020, 18:06

Jok - Laszlo Annus.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od trojanac » 13 Sep 2020, 18:28

vladan266 je napisao:
13 Sep 2020, 11:48
Elem, opet je prica postala aktuelna. Razmisljam se izmedju Karoqa 1.5 TSI DSG i QQ 1.3 160 DCT. Karoq da bi imao slicnu opremu treba da se plati preko 30 000e sto je van svake pameti. Jeste moderniji doduse, QQ sledece godine izlazi novi. Medjutim meni QQ deluje ukupno gledano mnogo lepse, pogotovo spolja. Trenutno je ponuda u AK Kompresor 24 000 i nesto za pravna lica, paket opreme Tekna sa metalik bojom. Kod drugih nisam gledao. Sve sam dalje od Karoqa, mislim da ne vredi toliko, jedino sto mi se bas svidja je opcija digitalni kokpit, a QQ to nema i to mi je jedina mana koju vidim. U ponedeljak probna voznja pa cemo da vidimo, o 1.3 sam cuo i procitao sve naj. Bitno mi je da auto leti i da je dobro uparen sa menjacem, ostalo me manje zanima.
Uporedili smo ih, ako nisi video: https://blog.garaza.rs/garaza-uporedni- ... -dsg7-150/

Po meni je Karoq ipak pobedio u ovom duelu jer je znatno moderniji, lepši u enterijeru, nudi više prostora, pa preživeo bih i koju stavku manje za približno isti novac. To vidi sa Day Walkerom šta može da se uzme.

QQ je ipak više od 5 godina star model, vadi ga odličan motor i brdo opreme koju nude uz njega za primamljivu cenu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Nissan Qashqai

Post od Risto » 13 Sep 2020, 18:34

Sve je to ok, ali, Karoq je dizajnirao dizajner u otkazom roku. Ja bi išao na QQ, zreo model uz otklonjene dečije bolesti, ne bi mogao da gledam Karoqa svaki dan, mada o ukusima ne vredi raspravljati.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od zdushan » 13 Sep 2020, 18:51

pedja je napisao:Stavili su dva "n" da izvuku malo stvar, ali...

T-T
Dakle, moguće je naručiti auto iz anusa..
Posle ako je sranje nema šta da se zalis Slika

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od trojanac » 13 Sep 2020, 19:22

Spolja zaista QQ izgleda atraktivnije čak i posle 5+ godina u prodaji, stvarno su uboli taj spoljni dizajn. Meni je sve više bitnije kako izgleda iznutra, a tu se već vidi razlika u korist Karoqa. Pogotovo u vreme digitalizacije, danas već QQ izgleda zastareo, a kako li će biti za nekoliko godina. Ima i ko ne obraća pažnju na to, ali meni je bitno.

Nađoh približne slike, oba u tamnom enterijeru.

Slika

Slika
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori