Nissan Qashqai

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 24 Feb 2017, 02:24

Velika je.. nekako vise za direktore, tj poslovne ljude, ali lepa je :D

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Nissan Qashqai

Post od maxer » 24 Feb 2017, 17:47

Delija je napisao:A Superb je bas auto za mladog coveka :kuku:
Pogrešno si shvatio :pardon:
Lepo sam napisao "pročitao sam da si mlađi vozač", znači shvatio sam da je mlad (po godinama života), "ali" (lepo stoji to ali posle one tri tačkice) da mu ipak predlažem da za svoj novac dobije veću vrednost od one koju nudi Qashqai.


P.S.
A šta bi mu falilo, iako je mlađi, da vozi jedan ovakav automobil ... da se neće sulučajno stideti toga :think:
Slika

Slika
Kad potovari ženske i drugare ... misliš da će one/oni da mu se smeju ili da ga zajebavaju? Ima bre da bude glavni dasa "sa limuzinom" :mrgreen:

P.S.
I to sa ovim zimskim gumama i čeličnim felnama :kezo: ... a sa aluminijmskim i letnjim - baja #1!

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 24 Feb 2017, 18:14

Pa taj matori je u isto vreme nezanimljiv za voznju, prevelik za grad i ruzan u vraziju mater (cak i da nema te ceilcane i frizbije) :)

Novi je mnogo lepsi, i dalje prevelik za grad i parkinge, i dalje ne previse zanimljiv za voznju.
I sam sam ga predlagao kao resenje u nekim drugim slucajevima kupovine, ali ne vidim zasto bi neko mlad, bez zene i dece pazario tako nesto.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Nissan Qashqai

Post od maxer » 24 Feb 2017, 18:26

Tebi ružan u PM ... meni lep i elegantan :pardon:

Visoki ti kriterijumi, voziš besan BMW, pa ti je sve ostalo "fuj...". Ja vozim ovog mog Fokusa i nikada mi nije palo na pamet da mu nešto zameram po pitaju voznih karakteristika (osim što bi voleo da je motor jači). E pa, kad sednem u ovog Superba ... to je "nebo i zemlja" u odnosu na mog Fokusa: motor čupa i lepi u sedište, leži kao i moj Fokus, plus je tiši za dve klase od Fokusa, brz "koliko oćeš" ... ne vidim šta tu "ne valja"?.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od shandu90 » 24 Feb 2017, 18:51

Odmah da nabavi tablice TX.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 24 Feb 2017, 19:27

@maxer
Ne znam zasto bi uopste komentarisali matori model koji vise ne moze da se pazari? :pardon:


BTW, za svaki auto koji sam vozio ili vozim detaljno prokomentarisem i prednosti, ali i mane.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Nissan Qashqai

Post od Darko » 25 Feb 2017, 00:37

Tek sad vidim da sam spominjan u temi :)

Neko je govorio o starom superbu, slazem se sa kolegom delijom, nikako za mladog momka takav auto.
Iako je auto veoma kvalitetno izradjen, tih, udoban, jednostavno kad ga vozis osecas se starije ili kao sluzbeni vozac, auto je nekako predugacak,
glomazan, za gradsku voznju je supak. I ja iako sam ga imao u kuci, uopste mi nije bio filing da ga koristim,
osim za duza putovanja.

Sto se tice QQ, ne znam skoro nista o njemu. Ne znam da li je to renault ili nissan motor. To prvo treba da proveris.
U meganu je tce, ima 130ks, pa nije nista specijalno jak. Taman dovoljan za normalnu voznju. Tako da u QQ koji je veci,
tezi, ima vece tockove, 1.2 t od 115ks moze da deluje kao tezak kompromis. Ali opet treba ga probati, u megane su
stavili neki predugacak prenos sto ubija dosta potencijala motora, mozda je kod QQ drugacije, ne znam.

Moj je predlog da probas 1.5 dci. Na papiru deluje mlako, ali u praksi iznenadi kako lepo vuce i malo trosi.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od gavran » 25 Feb 2017, 11:04

Darko je napisao: Sto se tice QQ, ne znam skoro nista o njemu. Ne znam da li je to renault ili nissan motor. To prvo treba da proveris.
U meganu je tce, ima 130ks, pa nije nista specijalno jak. Taman dovoljan za normalnu voznju. Tako da u QQ koji je veci,
tezi, ima vece tockove, 1.2 t od 115ks moze da deluje kao tezak kompromis. Ali opet treba ga probati, u megane su
stavili neki predugacak prenos sto ubija dosta potencijala motora, mozda je kod QQ drugacije, ne znam.
Motor u QQ je Renault Energy TCE 115 kodne oznake H5Ft. Tako da se po kodu moze videti i u Nissan-ovim brosurama.
U sustini isti motor kao i taj TCe 130.
Slazem se da menjac moze igrati znacajnu ulogu, medjutim ne treba potcenjivati ni subjektivni dozivljaj odnosno ocekivanja koja neko ima od nekog motora na bazi onoga sto zakljuci na bazi podataka sa papira.
Oba motora odlikuje kvadratni promer tj. hod cilindra, sto sluzi boljem odzivu motora na nizim obrtajima i zbog toga oba motora iako svoj max obrtni moment dostizu na 2.000 obrtaja vec na 1.500 raspolazu sa 90% max obrtnog momenta. U prevodu trebalo bi da se lako zavrte i deluju zivahno.
E sada, nigde se u testovima ne pominje kako QQ sa tim motorom ide ne znam kako, vec samo da ide bolje nego sto bi na bazi zapremine i podataka na papru u tolikom autu iko ocekivao.
Isto tako verujem da ni tvoj Megan uopste ne ide lose, vec mozda ne ide onako kako si mozda ocekivao da ide jedan kompakt sa turbo motorom od 130 ks i 205 nm i ako su ga verovatno menjacem tjunirali tako da ostane relativno snazan ali da ne bude bas potentna trkalica.
Sve u svemu , kao i svi i ja mislim da je sve to dosta subjektivno i da svako mora sam da proba i auto i motor da bi zakljucio da li njemu licno odgovara.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 25 Feb 2017, 12:33

Sto se tice motora u QQ koliko znam 1.2 t i 1.6 t su bas Nissanovi motori dok su dizeli 1.5dci i 1.6dci Renaultovi, iscitao sam sva moguca testiranja nasih novinara za motor 1.2 dig-t i stvarno ga svi dosta hvale ali opet to su nasi novinari.. Svakako bih voleo da testiram i 1.5 dci cini mi se zanimljivim pored 1.2 dig-t, mada kao sto ste rekli sve je to individualno, sa obzirom da trenutno ne vozik neka "jaka" kola msm da je i ovo super za mene :)

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Nissan Qashqai

Post od maxer » 25 Feb 2017, 15:00

Darko je napisao:Neko je govorio o starom superbu, slazem se sa kolegom delijom, nikako za mladog momka takav auto.
Iako je auto veoma kvalitetno izradjen, tih, udoban, jednostavno kad ga vozis osecas se starije ili kao sluzbeni vozac, auto je nekako predugacak,
glomazan, za gradsku voznju je supak. I ja iako sam ga imao u kuci, uopste mi nije bio filing da ga koristim,
osim za duza putovanja.
Ne znam koji si ti motor imao, u ovom našem crnom Superbu je 1.8 turbo i ide za sve pare (čitao sam po netu da je to i jedan od najboljih Audijevih motora).

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 08 Mar 2017, 17:06

Predstavljen restilizovani Qashqai


Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od starac vujadin » 08 Mar 2017, 17:11

Nepotrebno prebudžen napred...facelift radi facelifta. Nisu ga usrali, ali bolje da nisu ni dirali.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Nissan Qashqai

Post od Heinz » 08 Mar 2017, 17:14

Nadam se da su enterijer sredili.

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 08 Mar 2017, 17:17

Napokon su sredili volan, onaj je bio prevelik, glomazan, ovaj je nekako lepsi bar meni, motori ostaju isto, dodali si dosta nekih sistema ProPolot itd i navodno bolji su materijali unutra

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od starac vujadin » 08 Mar 2017, 17:22

Heinz dosledan i uporan u "donkihotovskim" borbama da je Toyota krš i da Qashqai ima loš enterijer :)

Odgovori