AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350 d

Utisci nakon vožnje nekog automobila
goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od goblin » 07 Nov 2016, 15:57

I ja sam mislio da A8 i Q7 imaju vazdusno kao standardu opremu.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od ljubitelj » 07 Nov 2016, 23:11

Mr.Rotor je napisao:Ništa, javite ovima iz AutoBild-a da su indijanci i da je to u ovom testu nebitno. Kao i to da je bitna cena i da je zato GLS bolji jer je i skuplji i ostavlja jači utisak na čobane po kafićima. :thumbup:
Sto da im se bilo sta javlja, oni kao i vecina Nemaca to odavno znaju.
Nema veze sa ovim testom, Auto Bild je dobro poznat po tome da izmisli razloge zasto bi neki VAG po njima trebao da bude pod brojem 1. Pa su tako znali i da izmisle neko novo bodovanje samo u tu svrhu. U Nemackoj ih u zargonu zovu glasilom iz Wolfsburga.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Xepoj87 » 08 Nov 2016, 05:20

Cak i da nije tako, oni poredjenje odrade brzo i povrsno, pa nastavljaju dalje.
Nema tu entuzijazma i ljubavi prema automobilima ocigledno, yo im je samo jos jedan posao koji rade.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od DasAuto » 08 Nov 2016, 07:35

ljubitelj je napisao:
Mr.Rotor je napisao:Ništa, javite ovima iz AutoBild-a da su indijanci i da je to u ovom testu nebitno. Kao i to da je bitna cena i da je zato GLS bolji jer je i skuplji i ostavlja jači utisak na čobane po kafićima. :thumbup:
Sto da im se bilo sta javlja, oni kao i vecina Nemaca to odavno znaju.
Nema veze sa ovim testom, Auto Bild je dobro poznat po tome da izmisli razloge zasto bi neki VAG po njima trebao da bude pod brojem 1. Pa su tako znali i da izmisle neko novo bodovanje samo u tu svrhu. U Nemackoj ih u zargonu zovu glasilom iz Wolfsburga.
Pa nije samo Auto Bild ocijenio Q7 kao "bolje" auto. Ima ih jos. Autoexpress UK recimo.


Pa evo i ovi Indijanci cak misle da je Q7 bolji :) Valjda i njih uhvatio taj virus iz Wolfsburga.
https://www.youtube.com/watch?v=-tckdVEvtzo

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od ljubitelj » 08 Nov 2016, 10:19

Pricam o ovom testu i bodovanju stvari, brojke pokazuju da je GLS bolje kabine, ima 7 sedista, veci gepek, vecu nosivost, vecu masu vucene prikolice (bez doplate koja je potrebna za Q7 da bi ostvario isto) i sijaset drugih stvari zbog kojih bi se kupio jedan auto te kategorije.

Sigurno da ima stvari u kojime je Q7 bolji i od GLS i od drugih, ne postoji univerzalno najbolji u svemu auto. Ovde konrektno ima u kombinaciji motor -menjac bolju elasticnost sto je i opisano u tekstu osecaja voznje uzbrdo sa konstatacijom da Mercedes "nema daha", ma sta to znacilo s obzirom da Nemacka nema uspona na putevima iole vrednim pomena, da nema planina (osim ono malo na jugu gde se ne testiraju vozila), da se radi o turbo motoru od 3.000ccm itd.

A brojke pokazuju odlicne podatke za GLS koje su nedostizne za mozda 60% vozila registrovanih u Nemackoj (gde su 1.2-1.6 motori i dalje oni koji preovladavaju u prodaji).

Ono sto sam napisao za Auto Bild nije na osnovu ovog jednog testa, to je manje vise pravilo koje je dobro i opste poznato do te mere da se pricaju vicevi o tome.

Nisu oni jedini novinari koji su placeni da pisu to sto im se kaze, samo su dosta upadljivi u tom svom friziranju u izvedenim zakljuccima kada god neki nemacki auto a posebno iz VAG grupe ucestvuje u poredjenju.

Ja nikada ne uzimam ozbiljno zakljucak bilo kog novinara o bilo cemu sto se testira, radije gledam cinjenice koje su merljive ili proverljive pa sam zakljucujem sta je bolje a sta losije od parametara.

U ovom poredjenju sa mene je GLS bolji u meni bitnim parametrima za SUV, za tebe je Q7 po tvojim parametrima. Nista vise i nista manje vredno jedno ili drugo misljenje.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Ivan » 08 Nov 2016, 11:21

Stvarno ne znam o cemu pricate, kao neki mercedes bild uzdizete jedne stvari, ignorisete druge i klasicno srpski svako sve zna najbolje :kezo:

Da se vratimo na nebitne performanse, performanse su jedva prosecne da kazemo, sto znaci da je inferiorniji u odnosu na svaki drugi auto na putu jelte, pa u drugom testu x4 sa obicnim 2.0 dizelom, 4x4 pogonom, tezak skoro 2 tone ima skoro identicne performanse kao ovaj mercedes, znaci performanse na nivou oktavije 2.0tdi ili 1.4tsi, ali mislim da bih makar ja za 100k ocekivao malo vecu rezervu snage.

Razlika od 50% u medjuubrzanju izmedju audija i merca se nastavlja posle 100kmh, ako odbijemo cifre ubrzanja 0-100 i 0-160 vidimo da audiju treba grubo 10s za 100-160, dok mercedesu treba 15s, sto bi znacilo na magistrali recimo 300m umesto 200m ili 150 umesto 100, ili kada sa audijem obilazis na 2/3 gasa mercedesa cepas u crveno sto je opet velika razlika u voznji.

Perfomanse su prednost, nema potrebe spinovati, kao da se kaze da veca prakticnost/prostranost mercedesa nije prednost jer 90% ljudi nece iskoristiti ni kapacitet q7 koji je isto glomazan, al jbga mercova prednost :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Comi » 08 Nov 2016, 11:38

Prioriteti nisu isti, otuda i razliciti 'keveci u rukavu'.
Palamudite na X stranica o ocigledoj stvari.
Dobra sisa zlata vredi.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Laki021 » 08 Nov 2016, 11:40

Ukupno kad se sagleda Merc je dosta bolji auto.

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Comi » 08 Nov 2016, 11:45

Nemam pojma koji je bolji, ali bih pre vozio/koristio Q7.
Enterijer i performanse su ipak za koplje losiji od Audija.
Opet, najmanje 3 godine stariji model...
Dobra sisa zlata vredi.

Odgovori