AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350 d

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Xepoj87 » 06 Nov 2016, 12:35

Pa imas jace motore ako ti je to bitno, ovo je bazni motor u GLS-u. Da, slazem se da bi mu lepo dosao jedan dizel od 300ks, bice za dve godine kada izadje novi GLS, a do tada postoje 400, 500 i 63 amg benzinci.
Daleko od toga da neko ne zeli da ima bolje performanse u bilo kom vozilu, ali treba videti na ustrb cega je to i treba postaviti koliko je to prioritetno u vozilu.
Po mom misljenju, u ovim autobusima je to poslednja rupa na svirali.
Pored vece prakticnosti, vise prostora, udobnije voznje, veceg klirensa, koji pored off-roada moze dosta znaciti po trotoarima i slicnim glupostima i svega toga sto je kod GLS-a bolje, ovde se fokusira na najdebilniju stvar u tim vozilima, ubrzanje.
Da ne pricam sto su ta vozila toliko odvojena od puta i bilo kakvog osecaja, da ti te razlike u performansama jedva osetis. Treba provozati takve kamione, pa skapirati koliko je to u jednu ruku vrhunsko prevozno sredstvo, a u drugu totalno sranje :)

Takodje je cinjenica i da su oni poredili primerke koje su dobili, a ne onakve kakvi mogu biti u full opremi.
I taj GLS se sa Active Curve System-om dosta bolje ponasa i u krivini se maltene ne naginjes.
GLS-u ovaj dizajn stoji dosta dobro, video sam u gradu par komada, te sam i sam izneverovao da mi nije ruzan, kao i GLE. Daleko je to sve od lepog, da se razumemo, samo sam rekao da je lepsi od proslog GL-a.
Q7 izgleda kao A3 karavan na stulama, meni je to odvratno, hocu da SUV izgleda kao SUV, a ne karavan, kao da nije dovoljno penzionerski.
Pa kada je to jedini Audi da Audijevci na forumu nisu hvalili, cak govorili da je ruzan pa se posle privikli, jasno ti je koliko je odvratan :)

Nesto sto je na testu izmereno za 1db vise nije bucnije, to bi trebalo svakome da bude jasno, a pominjali smo materijale, buka je tu sporedan element :)
Na 130 km/h izmerili 1db razlike, moze biti zbog vetra, moze biti zbog drugih automobila, moze biti zbog guma...moze i q7 pokazati 1db vise, to je razlika koja prakticno ne postoji.
Takodje je vece tehnicko umece napraviti da se 20% manje aerodinamican i veci dzip cuje jednako na velikim brzinama, to bi isto trebalo biti jasno kao dan.
I to je cista patkometrija, a ne realna diskusija :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od HKS » 06 Nov 2016, 13:15

Q7 lepsi? Sve bih razumeo ali to ne mogu.
Meni je ovaj GLS odlican, tako i treba da izgleda dzip/SUV. Mada ne verujem da bi bio musterija za ovu klasu.
Jedna prednost (mada retko ko bi koristio) GLSa su sporohodne brzine. Jos kad bi imao zadnju i centralnu blokadu diferencijala kao W164 ML :D

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Markoni » 06 Nov 2016, 15:18

Fanboy-izam u punom svom sjaju. :)

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od member » 06 Nov 2016, 17:00

GL je izašao 2007-8. model star ko Grčka. Dorada na GLS je baš dobro legla, ali enterijer mi je nekako zastario. I takav drži korak sa novim Q7 . Dobar rezultat. Da biram, izabrao bih Q7 jer u onim parametrima koje pratim, Q7 je u prednosti . Osim tog čudnog dizajna.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Floyd » 06 Nov 2016, 17:13

Izašao je 2012. novi model GL-a. GLS je facelift tog modela.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Xepoj87 » 06 Nov 2016, 17:49

Markoni je napisao:Fanboy-izam u punom svom sjaju. :)

Tapatalk Post
Sto ne ispravis ono sto je netacno i sa cime se ne slazes?

Da dodam da je GLS na bazi S klase, te da je duzi i ima vece medjuosovinsko od iste.
8cm je duzi od Q7 i isto toliko mu je vece medjuosovinsko rastojanje.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od goblin » 06 Nov 2016, 18:31

Mislio sam da je Q7 u klasi sa GLE/X5/Cayenne iako ima malo drugacije gabarite.
Dok mi je GLS vise za poredjenje sa RR.

Inace, ako ih vec poredimo, sve zavisi koji profil kupaca gleda rezultate testa. Mislim da ste previse iskljucivi i ovi koji forisraju Mercedes i koji forsiraju Audi.

Korisnikov avatar
delano
Postovi: 304
Pridružio se: 30 Nov 2015, 12:30

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od delano » 06 Nov 2016, 18:41

Audi nema model u klasi GLE/X5 pa se zato za poredjenje sa njima nekad koristi Q7, isto kao sto BMW nema konkurenta GLS/Q7.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Markoni » 06 Nov 2016, 19:10

@xeroj Samo mi je zanimljivo da sebe ne smatras fanboy-em, a onda das sve od sebe da auto koji je izgubio na testu predstavis kao pobednika. GLS je 20% skuplji, nije li u 90% slucajeva skuplji auto i bolji? Naravno da jeste. Pa zasto bi zanemarivali cenu onda i predstavljali je kao nebitan faktor? Pa ti duzi zaustavni put navodis kao vrlinu jer je auto 300 kg tezi. Pa sta i da je tonu tezi, ako mu je zaustavni put duzi. Kocnice se i proracunavaju prema masi kola pored ostalih stvari.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od HKS » 06 Nov 2016, 19:37

Xepoj87 je napisao:
Markoni je napisao:Fanboy-izam u punom svom sjaju. :)

Tapatalk Post
Sto ne ispravis ono sto je netacno i sa cime se ne slazes?

Da dodam da je GLS na bazi S klase, te da je duzi i ima vece medjuosovinsko od iste.
8cm je duzi od Q7 i isto toliko mu je vece medjuosovinsko rastojanje.
GLS je na bazi GLE/ML koja je produzena. Tek bi iduci mogao biti na bazi S klase.

Sent from my m2 using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od goblin » 06 Nov 2016, 19:57

Meni samo upada u oci to nerealno poredjenje kada Heroj evidentnu manu GLS-a predstavlja kao prednost naspram Q7.

Pa tako u testu lepo pise da Q7 ima kraci zaustavni puta, ali ne, odmah je tu kontraargument kako GLS ima 300kg vise pa je to cak sramota za Q7 kako nije napravio jos vecu razliku pa je zato GLS jos i bolji od njega.
Pa cekaj, sta mene kao kupca/vozaca boli uvo koliko mi auto ima kila, ja kad poklopim kocnicu jedino sto znam i ocekujem jeste da me sto bolje/brze/krace zaustavi, a taj proces Q7 bolje obavlja i tacka, ne vidim potrebu za ovakvim izvlacenjem elaborata.

Dalje, na testu je Q7 bio tisi samo za 1db.
Slazem se da je to smesna razlika i verovatno neprimetna ali boze moj, instrument je to pokazao i sigurno nije slagao.
Ali ne, Heroj opet i to predstavlja kao prednost GLS-a zato sto on ima losiju aerodinamiku uz pomoc koje je ipak uspeo da dovde buku na samo 1db od Q7 sa boljom aerodinamikom.
Pa cekaj, ko je mercedesu branio da naprave bolju aerodinamiku ako znaju? Totalno nerealno izvlacenje jednog cistog rezultata (za koji ponavaljm da se slazem da je smesna razlika ali je opet razlika).

Dalje, Q7 ostvaruje stvarno lepu prednost u preformansama, u medjuubrzanjima cak i neocekivano veliku.
Koliko god ova klasa ne sluzi za "trkanje", performanse automobila i motora su nesto sto u svakoj klasi mora igradi jako znacaju ulogu, jel da nije tako onda bi se svi zakucali na 200KS i rekli da nema potrebe za vise u ovoj klasi kad su to vec penzionerski automobili.....
Nema problema kada direktni konkurenti ostvaruju male razlike ali kada se razmisljas izmedju dva auta iz iste klase pa vidis da jedan ima skoro duplo bolju elasticnost i znacajno bolje ubrzanje iz mesta, itekako ti kao kupcu to bude znacajan podatak koja god da je klasa u pitanju.
I pored svega toga, Heroj taj podatak opet okrece na stranu Mercedesa tvrdeci kako su kupci koji gledaju performanse u ovoj klasi za posmatranje....
Pa nemojte da se zezamo...

Pritom, ovim postom uopste ne nameravam da uzdizem Q7 i tvrdim da je bolji, niti da opravdavam Audi fanove (to ja i jesam , ali barem to ne krijem), samo uocavam neke bas preterane izjave.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od goblin » 06 Nov 2016, 19:59

Uz sve ovo, i pored toga sto je Q7 dobio test, i pored toga sto Q7 evidentno ima neke svoje prednosti koje uopste nisu zanemarive (pogotovo performanse), svidjalo se to nekome ili ne.... ja i dalje GLS dozivljavam kao auto iz vise klase u odnosu na Q7 i poredim ga sa RR.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od ROCK » 06 Nov 2016, 20:30

Test dobio Q7 zasluzeno iako GLS ima po neku prednost. Meni su jako ruzan i jedan i drugi.
U ovoj temi se bas istice "fanboy-izam" :D

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Sinisa G. » 06 Nov 2016, 20:43


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: AutoBild Allrad: Audi Q7 3.0 TDi vs Mercedes-Benz GLS350

Post od Ji 4Tze » 06 Nov 2016, 21:14

Eto i dok se vi prepirete koji je bolji, Volvo se najviše prodaje :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori