Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Floyd » 25 Sep 2017, 23:52

Skoro sam jedan dan vozio 118i sa tri cilindra. Smešan je zvuk u leru mada je izolacija dobra pa se unutra ne čuje.

Stari 116i (isto 136ks ali R4) ima mnogo bolji odziv na gas i lepši zvuk.

Evo i poređenja...

Duel : BMW 118 i (F20) vs BMW 116 i (F20)

Ipak nije moj subjektivni utisak.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Rolla » 06 Feb 2018, 20:33

Da kazem i ja par reci o Golfu..
Menjaci:
Manuelni je ok, bezlican, za mene malo duzi hod, nemam osecaj da li je usao u brzinu jer se ne oseca nikakav otpor prilikom ubacivanja u brzinu
DSG-jako dobar automatik, u nekim situacijama zna da se oseti menjanje brzine, nije uvek tecno, za gradske guzve mnogo bolja opcija od manuelca.

Enterijer standardno dobar, sve na svom mestu jedino nisam pristalica touch-a, odvraca pogled sa kolovoza kada je potrebno nesto videti, ali najbitnije opcije su na dugme. Meni je malo cudna pozicija sedenja, ne mogu bas idealno da se namestim, rukonaslon na vratima je prenisko, sedista u osnovnoj opremi malo kratka u sedalnom delu.

Vozio sam 1.0 i 1.2 tsi i 1.6 tdi
1.2 onaj najslabiji od nesto manje od 90 konja manuelac 5 brzina. Auto za od tacke a do tacke b je ok, nema bas snage.
1.0 od 110 konja i 6 brzina je malo bolji ali ima turbo rupu kada turbina nije na punom pritisku, treba mu vremena da nabije pritisak.
1.6 tdi sa 105 konja valjda, manuelni 5 brzina i dsg. On je ok za voznju, nema turbo rupu i dosta lakse se vozi od tsi-a. Dizel jako bucan.

Potrosnja na benzincima zavisi od stila voznje, od 4 do 10l na 100.
Dizeli su od 3,6 do 9 u gradu.

Auto ce zadovoljiti vecinu vozaca, enterijer kvalitetan, udobnost ok, dizeli na auto putu dosta bucni, benzincu sa 5 brzina nedostaje 6-a jer je na oko 3k obrtaja pri 120 km/h.
Dizelu manuelnom je osto kratak prenos, treba mu 6 brzina.

U voznji se ponasa ok, za moj ukus nedostaje malo vise direktnosti volana, upravljivosti, kraci hod rucice menjaca i malo vise mesta u gepeku.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Masa
Postovi: 23
Pridružio se: 27 Avg 2016, 08:44

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Masa » 13 Apr 2018, 22:34

Rolla je napisao:
06 Feb 2018, 20:33
Da kazem i ja par reci o Golfu..
Menjaci:
Manuelni je ok, bezlican, za mene malo duzi hod, nemam osecaj da li je usao u brzinu jer se ne oseca nikakav otpor prilikom ubacivanja u brzinu
DSG-jako dobar automatik, u nekim situacijama zna da se oseti menjanje brzine, nije uvek tecno, za gradske guzve mnogo bolja opcija od manuelca.

Enterijer standardno dobar, sve na svom mestu jedino nisam pristalica touch-a, odvraca pogled sa kolovoza kada je potrebno nesto videti, ali najbitnije opcije su na dugme. Meni je malo cudna pozicija sedenja, ne mogu bas idealno da se namestim, rukonaslon na vratima je prenisko, sedista u osnovnoj opremi malo kratka u sedalnom delu.

Vozio sam 1.0 i 1.2 tsi i 1.6 tdi
1.2 onaj najslabiji od nesto manje od 90 konja manuelac 5 brzina. Auto za od tacke a do tacke b je ok, nema bas snage.
1.0 od 110 konja i 6 brzina je malo bolji ali ima turbo rupu kada turbina nije na punom pritisku, treba mu vremena da nabije pritisak.
1.6 tdi sa 105 konja valjda, manuelni 5 brzina i dsg. On je ok za voznju, nema turbo rupu i dosta lakse se vozi od tsi-a. Dizel jako bucan.

Potrosnja na benzincima zavisi od stila voznje, od 4 do 10l na 100.
Dizeli su od 3,6 do 9 u gradu.

Auto ce zadovoljiti vecinu vozaca, enterijer kvalitetan, udobnost ok, dizeli na auto putu dosta bucni, benzincu sa 5 brzina nedostaje 6-a jer je na oko 3k obrtaja pri 120 km/h.
Dizelu manuelnom je osto kratak prenos, treba mu 6 brzina.

U voznji se ponasa ok, za moj ukus nedostaje malo vise direktnosti volana, upravljivosti, kraci hod rucice menjaca i malo vise mesta u gepeku.

Sent from my E5603 using Tapatalk
Mala, ali po meni bitna korekcija, pri 140 km/h 1,2 TSI 63 kw u golfu 7 se "vrti" na tačno 3000 o/min, dalje smatram da ovom motoru iz ovog razloga i zato što se maksimalna snaga ostvaruje već pri relativno niskih 4300 o/min ne nedostaje šesta brzina. Takođe, i u novom trocilindarskom 1,0 TSI 81 kw u redizajniranoj sedmici, pri 140 km/h, u šestom stepenu, prenosa motor se "vrti" na 3000 o/min.

filips06
Postovi: 1
Pridružio se: 05 Maj 2018, 20:01

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od filips06 » 05 Maj 2018, 20:04

Kupio bih Golf 1.0 TSI.
Procitao sam prethodne postove i koliko vidim, ljudi su zadovoljni ovim autom. Ima li mozda jos nekih stvari, koji su bitni, a nisu ovde napisani? Najvise me zanima misljenje u vezi motora, jer do sada nisam vozio automobile sa 3 klipa...

Odgovori