Honda Civic 2012 1.8 Sport

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od trojanac » 20 Mar 2012, 03:53

Bio danas do Delte da poručim ležaj šolje pa sam iskoristio priliku da provozam Civic. Test vozilo je 1.8 Sport.

Odmah sam našao odgovarajuću poziciju. Iako je sve "natrpano" oko vozača i na prvi pogled deluje da je skučeno, pogotovo u odnosu na moj Civic, kad se vozač smesti, ima sasvim dovoljno mesta u svim pravcima. Jedino mi je prilikom ulaska i izlaska nekako tesno, ali čim se sedne, sve je na svom mestu. Na izloženom primerku u salonu sam nameštao sedište kako mi odgovara, malo više unazad, a jedan gospodin je seo iza mene pa sam ga pitao ima li mesta. Naravno, ima sasvim dovoljno mesta, što je karakteristika i starijih generacija. Prtljažnik je ogroman, još kad se iskoristi duplo dno jer nema rezervni točak, može da stane baš dosta stvari. To sam i očekivao, ali kad sam video uživo koliko je to prostora, shvatio sam da je više nego što sam očekivao. Što se tiče materijala u unutrašnjosti, sedišta mi izgledaju baš udobna i od finog materijala. Sve ostalo što sam dodirnuo je za neke moje standarde više nego dobro. Možda ima poneki detalj koji je problematičan, ali ja nisam primetio. Volan mi se posebno svideo, baš je prijatan na dodir.

Nakon što sam se smestio u test vozilo, ključ ubacim u bravu i pogledam okolo, nema START dugmeta. Slika Ok, okrenem ključ i upalim auto. Polako se isparkiram i krenem lagano, a odmah sam uvideo da se vozi sa lakoćom, kao i svaka Honda. Kvačilo je izuzetno mekano, to mi je bilo malo čudno, ali nije mi pravilo problem. Iznenađenje na semaforu... ugasio se. Ja nisam ni skontao nego mi rekla devojka koja je išla samnom. :) Vrlo lako sam se snašao po pitanju rasporeda komandi, jer iako je sve drugačije, opet je nekako sve isto, na istom mestu. Tako da sam se bukvalno posle par km osećao kao da ga vozim već nekoliko dana. Položaj za volanom mi je odličan. Kad uhvatim volan i spustim laktove sa obe strane sve mi je potaman, menjač i sve komande. :klanjamse:
Dovoljno je pregledan napred i sa strane, uz pomoć retrovizora. Pozadi jeste malo nezgodno mada je to i stvar navike, ali se u principu dovoljno vidi. U povratku, prilikom parkiranja sam pratio kameru i bez problema uparkirao baš kako treba. Definitivno dobra stvar. Ono što mi je malo zasmetalo je nedovoljna zaštita od svetlosti info displeja. Centralni deo koji pokazuje brzinu je ok, a deluje mi da je ovaj deo sa info displejom pod drugačijim uglom. Samim tim info displej je slabije čitljiv, mada pretpostavljam da se može podesiti intezitet osvetljenja i time poboljšati stvar.

Što se tiče vožnje, vrlo je udoban. Vozio sam 8. generaciju sa istim motorom i opremom, pa koliko mogu da se setim i uporedim, novi Civic je udobniji, bar preko ovih neravnina i tramvajskih šina preko kojih sam prešao. Šestobrzinski menjač radi perfektno, mada verujem da za agresivniju vožnju traži više menjanja stepena prenosa. Ne mogu baš da se setim tačno i uporedim sa prethodnim modelom, ali poredeći sa mojim koji ima 5 brzina i približne performanse, imam utisak da moj bolje vuče na nižim obrtajima. Nisam želeo da idem baš do crvenog polja. U svakom slučaju, bilo bi potrebno više vremena i slobode da se malo bolje isproba po pitanju dinamike vožnje. Ne sumnjam da na visokim obrtajima pokazuje najviše.

Na kraju, utisak o dizajnu. Gledajući novu i staru generaciju, jednu pored druge, u salonu, zaključak je lako izvesti. Prethodni model je agresivnijeg dizajna i svakako lepši za oko, bar na prvi pogled. Kod novog modela mi se zadnji deo baš dopada, a napred je nekako nedefinisan. Međutim, slažem se svakako sa svima koji kažu da je auto daleko lepši uživo nego na slikama. Dizajn enterijera mi je odličan i tu ne bih ništa menjao. Spolja je možda moglo i bolje, ali treba napomenuti da je akcenat bio na aerodinamici. Tako da je sasvim ok ispao. Uostalom, šta ja filozofiram o dizajnu kad vozim najružniju Hondu ikada. :kezo:

I još samo da pohvalim ljubazno osoblje prodajnog salona Delta Automoto. Bila je prilična gužva kad sam bio, nekoliko zainteresovanih mušterija, pa su menadžeri prodaje bili baš zauzeti. Bio je i Zoran Cvijanović, mada mislim da je gledao CR-V. Uglavnom, mogao sam da sačekam ili da pozovem telefonom i zakažem za neki drugi dan. Odlučio sam da sačekam kad sam već tu, a nisam nešto žurio. Posle nekog vremena, gužva se nije raščistila, ali je ljubazna dama koja inače ne radi u prodaji ponudila da krene samnom na test vožnju iako bi po proceduri trebalo da to uradi neko iz prodaje. Na tome sam joj veoma zahvalan jer ko zna koliko bi još čekao.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od dragan » 20 Mar 2012, 07:45

lepo trojke...ja kad se sastavim sa zivotom ovih dana mislim otici do delte ( bar mi nije daleko ) da bacim look na novog civic-a...ako uspem i da ga provozam, odlicno...
lep review :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od Sloba » 20 Mar 2012, 07:58

Znači, Mile uspešno završio tranziciju. :D

Meni lično prednji deo je odličan, naročito izraz koji daje oblik farova. Da li se start/stop funkcija može isključiti?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od trojanac » 20 Mar 2012, 09:57

Da, može. To sam zaboravio da napomenem.
Auto poseduje i Eco mode, koji nisam koristio, ali sam čuo od drugih da u tom režimu osetno izgubi na snazi. Dakle, to je samo za mrcvranje kroz gradske gužve.
Posetite www.garaza.rs !

podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od podvarak » 20 Mar 2012, 10:12

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od Ji 4Tze » 20 Mar 2012, 11:54

Mile valjda već vozi CR-Va odavno :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od trojanac » 20 Mar 2012, 13:05

Možda je poručio novog, ko bi ga znao. :)

@podvarak

Slika
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od cozmo » 21 Mar 2012, 09:07

Meni se ovaj model vise svidja od prethodnog, nekako je sad zaokruzen. Jos ako su sredili malo tu jacu buku na trapu i da bude malo meksi na rupe, pun pogodak.

Unutra je menjacka kutija dosta lepsa, volan je bolji i malo su poradili na detaljima.

Juce sam imao priliku da provozam opet kolegin 1.4 PE sport (nakon zamene letve) i dalje je taj motor mrtvak za taj auto. Naprosto nije to to, tako da mislim da je 1.8 prava stvar.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od 7footer » 29 Mar 2012, 15:56

I meni se ovaj više dopada, mada vidim svima prethodni bolji...
Pozdrav

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od krstin » 29 Mar 2012, 16:42

Slazem se da je ovaj jos atraktivniji od prethodnog, ali citao sam neki test i cini mi se da je pisalo da novi 1.8 Civic za sekund ipo sporije ubrzava od starog. :kuku:
Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od Bax » 29 Mar 2012, 16:47

Taj 1,5 sekund je ogromna razlika, ne verujem da je tako ako imaju isto konja...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od krstin » 29 Mar 2012, 17:50

Mozda nije 1,5, mozda je 1 sekund, ali ispod toga nije... Bar su tako napisali ;)
Mislim da je objasnjenje bilo da su produzili stepene prenosa, da trosi manje i slicno...
Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od Misha » 29 Mar 2012, 17:57

Stari Civic 1.8 je do stotke isao 8,9 sec.max 205km/h a novi ide 9,5 sec. i 214km/h. ;)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od nixa » 29 Mar 2012, 18:01

Lep test! :doubleup:

Meni se ovaj Civic sve više dopada. Nije mi bio ništa posebno kad se pojavio, ali svakim danom mi je sve lepši.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Honda Civic 2012 1.8 Sport

Post od dragan » 29 Mar 2012, 21:24

misha je napisao:Stari Civic 1.8 je do stotke isao 8,9 sec.max 205km/h a novi ide 9,5 sec. i 214km/h. ;)
s tim sto se mogu naci podaci od cak 8,6s pa do 9,3...
realno je oko 9s...ne verujem da se u voznji oseti neka bitna razlika, mada ovog novog nisam vozio, jos :D

Odgovori