2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 07 Jan 2022, 20:25

S obzirom da skoro 10kkm vozim DSG verziju, napisacu utiske. Sto se tice negativnih strana, najvise mi smeta sto ponekad grubo salta, primetio sam na uzbrdicama kada se ide sporo, stani kreni, da hoce malo kao da klizne i grubo da krene. Takodje nekad nakon kretanja iz mesta hoce 1/2 i 2/3 da malo grublje promeni, moguce i da ima uticaja sto je hladan, tada verovatno ima neku strategiju zagrevanja ulja implementiranu. U gradu sam primetio da hoce da drzi nekad u standardnom modu na previsokim obrtajima, pri krstarenju u gradu drzi brzinu vise, to su i jedini primeri kada presaltam rucno, i ne vraca u nizu brzinu sam. Inace sto se tice magistrale i AP, tu sam zadovoljan, lepo salta, brzo reaguje, prebacuje tacno kad treba. Jos jedna stvar koja mi se ne svidja je potrosnja, ocekivao sam neki skok, ali relativno mali, medjutim trosi negde oko litre vise u odnosu na prethodni od 130KS manuelac. U konfiguratoru je potrosnja cak nekih 0.3 litre manja. Sumnjam cak da sa autom nesto nije u redu. Digao sam ga na dizalicu da vidim da li zadnje kocnice struzu, medjutim nisam bas primetio. Isto sam na parkingu probao da utvrdim da li se pojacano greju, ali ni to nije primetno. Sto je najgrdje na AP cak vrti par stotina obrtaja nize od manuelca, a trosi vise. I leti je vise trosio, mada je tad bio nerazradjen motor. Videcemo kada dodju letnje gume. Ove zimske su neke jeftine na zalost.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od ftj » 07 Jan 2022, 22:05

To cimanje pri promeni ne mora biti do menjaca vec do pumpe goriva visokog pritiska, ako je kao knedla pri niskim obrtajima al pod jacim gasom. Meni se to desavalo kad je auto bio amaterski cipovan.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 07 Jan 2022, 22:14

Nije pod jacim gasom, normalna voznja. To sam vise primetio jutrom da se desava. Bas cu to malo detaljnije da ispratim.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od carov2 » 08 Jan 2022, 00:15


dragvorl je napisao:S obzirom da skoro 10kkm vozim DSG verziju, napisacu utiske. Sto se tice negativnih strana, najvise mi smeta sto ponekad grubo salta, primetio sam na uzbrdicama kada se ide sporo, stani kreni, da hoce malo kao da klizne i grubo da krene. Takodje nekad nakon kretanja iz mesta hoce 1/2 i 2/3 da malo grublje promeni, moguce i da ima uticaja sto je hladan, tada verovatno ima neku strategiju zagrevanja ulja implementiranu. U gradu sam primetio da hoce da drzi nekad u standardnom modu na previsokim obrtajima, pri krstarenju u gradu drzi brzinu vise, to su i jedini primeri kada presaltam rucno, i ne vraca u nizu brzinu sam. Inace sto se tice magistrale i AP, tu sam zadovoljan, lepo salta, brzo reaguje, prebacuje tacno kad treba. Jos jedna stvar koja mi se ne svidja je potrosnja, ocekivao sam neki skok, ali relativno mali, medjutim trosi negde oko litre vise u odnosu na prethodni od 130KS manuelac. U konfiguratoru je potrosnja cak nekih 0.3 litre manja. Sumnjam cak da sa autom nesto nije u redu. Digao sam ga na dizalicu da vidim da li zadnje kocnice struzu, medjutim nisam bas primetio. Isto sam na parkingu probao da utvrdim da li se pojacano greju, ali ni to nije primetno. Sto je najgrdje na AP cak vrti par stotina obrtaja nize od manuelca, a trosi vise. I leti je vise trosio, mada je tad bio nerazradjen motor. Videcemo kada dodju letnje gume. Ove zimske su neke jeftine na zalost.
Slični su i moji utisci sa dva auta.

Passat B8 TDI 150 KS 125k km
(Lako može da potroši isto/više nego A4 B8 170 KS ručni menjač)
Ruku na srce, verovatno se malo razlikuje i stil vožnje pa i to utiče
Primer, kod ručnog te mrzi da promeniš brzinu ili ne spustiš baš u treću prilikom preticanja, dok kod DSGa vrlo lako i često teraš motor do blokade.

Drugi auto je Audi A5 TDI 190 KS 152k km.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 08 Jan 2022, 09:17

Ja sam bas prebacivao u trecu na magistrali, ipak je to benzinac koji je imao 200Nm. Ali magistralu ja malo vozim. Inace ne vozim agresivno, retko se ide u obrtaje sem kad se ubrzava na ukljucenju za AP.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od ikac2000 » 08 Jan 2022, 13:52

Ja nisam primerio da nesto cima, ali sam lak na gasu.

A potrosnja po gradu mi nikada nije ispod 10.5.

Inace i ja vracam cesto u brzinu ispod po gradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od carov2 » 08 Jan 2022, 16:57

dragvorl je napisao:Ja sam bas prebacivao u trecu na magistrali, ipak je to benzinac koji je imao 200Nm. Ali magistralu ja malo vozim. Inace ne vozim agresivno, retko se ide u obrtaje sem kad se ubrzava na ukljucenju za AP.
Ja sam samo dao primer, kako bih objasnio na šta mislim, i to mislim da radi većina vozača, barem u mojoj okolini.

Znači turbo dizel i manuelni menjač, na magistrali retko kada se pretiče u trećoj brzini...dok DSG u takvom slučaju zna da "vadi mast" autu.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 08 Jan 2022, 18:24

Ok, ne znam da li to radi samo u kickdown situaciji? Kad se stisne jace gas i kickdown bude razlika jedna brzina koliko sam primetio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od Ivan » 08 Jan 2022, 18:30

Tako je, samo pri kickdown vraca tako bude blizu crvenog i nastavlja da pegla max obrtaje, ovako inace obicno jednu brzinu, nekad i dve, ali retko kad da pridje u zadnjih 1000rpm.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 08 Jan 2022, 18:41

Na kickdownu sam primetio da vrati max koliko moze, a da ne prevrti motor, sto je i ocekivano. Usput, manuelni mod mi se uopste ne svidja, prilicno kasni.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 16 Jan 2022, 19:30

Primetio sam da DSG u nekim situacijama ne prebacuje a najnizu mogucu brzinu pri kickdownu. Recimo na 140 i kickdown prebacuje u 5. a manuelno moze u 4. i ima jos obrtaja do crvenog. Posle prebacivanja u 4. manuelno kada se vrati u drive u 7. i stisne se do kickdowna vrati sam u 4. Nakon par minuta kad se stisne kickdown na istoj brzini opet ide samo u do 5. Interesantno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od ikac2000 » 16 Jan 2022, 20:03

Skoro je izasao novi update za DSG, video sam na Ateca forumu, navodno resava nelogicnosti u saltanju.

Ja sam imao samo jednom da mi je na 120 pri srednjem ali naglijem dodavanju gasa vratio u 4. Na 5k obrtaja, koje inace nikada ne dostize. Mada je auto bio pretovaren.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 20 Jan 2022, 20:27

Sad sam ga isto testirao na AP,uvek sa 140 kickdown i nekad ode u 4. i 5000+ obrtaja, a nekad samo u 5. Ne znam od cega zavisi. Potrosnja me je iskreno razocarala posle odlicnih rezultata sa manuelnim 1.5 130ks. Nisam ocekivao litru vise u istoj sasiji, i po papirima treba manje da trosi, ajde da je pola litre, ali realno je litra vise. Ostaje da vidimo kad se stave letnje gume i kad otopli sta ce biti. Secam se Focus 1.5 dizel mi je trosio tacno litru vise zimi nego leti i to na slicnim turama kao sad.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Spejo
Postovi: 3
Pridružio se: 26 Feb 2018, 09:18

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od Spejo » 20 Jan 2022, 21:26

dragvorl je napisao:Sad sam ga isto testirao na AP,uvek sa 140 kickdown i nekad ode u 4. i 5000+ obrtaja, a nekad samo u 5. Ne znam od cega zavisi. Potrosnja me je iskreno razocarala posle odlicnih rezultata sa manuelnim 1.5 130ks. Nisam ocekivao litru vise u istoj sasiji, i po papirima treba manje da trosi, ajde da je pola litre, ali realno je litra vise. Ostaje da vidimo kad se stave letnje gume i kad otopli sta ce biti. Secam se Focus 1.5 dizel mi je trosio tacno litru vise zimi nego leti i to na slicnim turama kao sad.
A da li troši više jer ima više momenta nego onaj od 130 KS pa ga i češće (radi gušta) pričepiš? Ili ga voziš manje-više isto kao prethodnoga?

Sent from my IN2013 using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od carov2 » 20 Jan 2022, 21:26

"Sad sam ga isto testirao na AP,uvek sa 140 kickdown i..."


"Potrošnja me je iskreno razočarala...."




Sent from my LE2120 using Tapatalk


Odgovori