2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 16 Maj 2023, 20:53

Leon je kod mene zavrsio karijeru zbog manjeg udesa pa sam dobio Octaviu registrovanu pre oko mesec dana sa 3500km. 1.5tsi 150ks ali na zalost manuelni, smorio me tesko. Ono sto sam prvo primetio je minimalno siri i visi gepek, jer uvek pakujem iste kutije i tacno se vidi razlika. Gumena pokrivka gepeka se zaustavlja na jos jednom mestu sem na pocetku i kraju, sto kod Leona nije tako. Prostor oko zadnjeg tocka u gepeku takodje veci. Hauba je na amortizere, dok je kod Leona stap, nije da se ne moze bez toga, ali cesto smori ta stapina. Ono sto sam isto primetio je mesto za noge na zadnjoj klupi, jer tu cesto drzim torbu, na Leonu je tu upadala bez problema, ovde bas i ne. I medjuosovinsko je bas oko 20mm duze. Ima tu i drugih faktora, debljina naslona, podesavanje, itd, ali 20mm nije malo.
Ono sto mi se svidja na Skodi je sto su dugmad za svetla hardverska, a ne kao na Leonu touch. Ja to cesto koristim kad je kisa i tmurno da uljucim svetla, jer na auto rade samo prednja dnevna. Ono sto sam ranije pisao i dalje stoji, prema vozacu zakrenuta konzola na Leonu mnogo pomaze ergonomiji. Na Leonu je medjutim vecina plastike oko vozaca na nivou one za dasku za WC. Kod Skode je to dosta drugacije, i reljef nije onaj klasican kao koza, nego je drugaciji. Unutrasnjost ostava u vratima je oblozen plisom, cega nema kod Leona. Volan na Skodi je bas interesantan, iako ima samo 2 paoka, odaje utisak da je iz vise klase nekako. Sedista mi deluju nekako ozbiljnije u Octa, mada na Leonu iako deluju dosta jednostavno nisu pravila nikakav problem. Ono sto mi je na Octa jako zasmetalo su izduvi ventilacije na centralnoj konzoli. Jako smetaju kolenima, bas pritiskaju gde ne treba, to na Leonu nije bio problem. Nisam narocito visok, ali eto, ovo mi bas nije leglo, kacim i sliku ovog detalja. Kacket za instrumente u Octaviji deluje da previsoko stoji, na Leonu je to nize i nekako deluje bolje uradjeno. Skoda ima senzor nivoa tecnosti za stakla, Leon nema, doduse na Skodi je izgleda manje zapremine rezervoar. Zadnji brisaci katastrofa skripe opet na novom autu, a prednji vec ostavljaju linije,mada to ne mora da bude do auta. Ono sto mi deluje bolje na Skodi je zvucna izolacija na vecim brzinama, mada gledajuci testove razlika je minimalna, da li je placebo ko ce znati. Takodje udobnost je na strani Skode. Meni Octavija u kompletu deluje kao celokupno bolji paket od Leona, da treba da se bira radije bih nju uzeo.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_2023-05-16-20-52-52-334-edit_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-05-16-20-52-52-334-edit_com.miui.gallery.jpg (39.67 KiB) Pogledano 2317 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od nidza » 17 Maj 2023, 20:05

Slika

Pazi kod mene. :D

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 17 Maj 2023, 20:35

Jbg kad sam kratak, a treba doci do pedala. Kod Leona je manje izrazena ta izbocina.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od nidza » 17 Maj 2023, 21:41

Spuštanje sedišta? Koleno ti je preko dugmeta za start, meni je noga 10cm ispod.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 17 Maj 2023, 22:20

Moram da proverim, uvek bude skroz spusteno
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dag81 » 17 Maj 2023, 22:25

Sto ne podesis svetla da pali ranije?
I zavali se malo kad sedis, sto si se tako priblizio. :)

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 17 Maj 2023, 23:34

Nisam se igrao sa svetlima, moracu da pogledam to, ali poenta da je touch prekidac sranje. Treba mi cesto i zadnje maglenke da palim, moras da skrenes pogled jer je napravljen nenormalno prekidac.
Ne vozim zavaljeno, ruke malo savijene u laktovima. Uvek spustim sediste,moguce da mi je ovde promaklo jer sam sve na frku menjao auto.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od nidza » 18 Maj 2023, 14:07

Daj mu drugu šansu, ja ni suprugu nisam video da lupa negde nogom, a baš je mnogo niža od mene. Ona toliko podigne i približi sedište da sam izumeo pokret da (desnom) petom podignem polugu i gurnem sedište unazad nogom, dok ulazim.

Tasteri za svetlo su sranje, kao i na svakom drugom autu koji ima tastere za svetlo, to je prosto tako. Onaj šporet prekidač iz prethodnih modela, ili okretanje leve podloge kod volana kao ko Fiata, je daleko bolje od bilo kakvog tastera. Umanjuje muku što su automatska svetla, ali i ja kao stari štreber, u lošoj vidljivosti volim da upalim maglenke, a sa špretom je to taktilna radnja, dok sa ovim moraš da ga tražiš na najglupljem mogućem mestu i pritisneš. Ne znam u čemu je problem sa šporetom, iskreno, čak ni estetski, poprilično je sklonjen od pogleda.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od Saša » 18 Maj 2023, 14:31

Kod mene na Kadjaru su svetla uvek na "auto" i njihova ručica gurnuta napred u položaj dugih svetala (tako se aktivira automatsko paljenje dugih/kratkih svetala). I ćao zdravo, ne znam više uopšte ni da imam svetla na autu, sve radi sam, ne pišti ništa, ne diram ništa. Rešeno savršeno. :D

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1393
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od LukaMaletin » 18 Maj 2023, 15:38

Vodi računa kad je magla.. to je za mnoge senzore šah mat i onda imaš brdo kola koji voze sa prednjim dnevnim po najžešćoj magli...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od nidza » 18 Maj 2023, 15:52

Upravo. Prednja maglenke obavezno kad je loša vidljivost, jer onda upali i glavna svetla, što je najvažnije - zadnja. Zadnju maglenku palim kad je stvarno gadna kiša i magla, inače vodim računa da ne smetam ljudima iza, izuzetno jako svetli.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od Saša » 18 Maj 2023, 15:57

Vodim o tome računa, itekako, ne brinite. Nisam "rođen" sa automatskim svetlima... :D

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 18 Maj 2023, 16:44

nidza je napisao:
18 Maj 2023, 14:07
Daj mu drugu šansu, ja ni suprugu nisam video da lupa negde nogom, a baš je mnogo niža od mene. Ona toliko podigne i približi sedište da sam izumeo pokret da (desnom) petom podignem polugu i gurnem sedište unazad nogom, dok ulazim.

Tasteri za svetlo su sranje, kao i na svakom drugom autu koji ima tastere za svetlo, to je prosto tako. Onaj šporet prekidač iz prethodnih modela, ili okretanje leve podloge kod volana kao ko Fiata, je daleko bolje od bilo kakvog tastera. Umanjuje muku što su automatska svetla, ali i ja kao stari štreber, u lošoj vidljivosti volim da upalim maglenke, a sa špretom je to taktilna radnja, dok sa ovim moraš da ga tražiš na najglupljem mogućem mestu i pritisneš. Ne znam u čemu je problem sa šporetom, iskreno, čak ni estetski, poprilično je sklonjen od pogleda.
Spusteno je bilo sediste, nije do toga, znam da mi na Leonu nije smetala ventilacija, no nebitno.
Sto se prekidaca tice, bitno je da nisu touch, a na Seatu bas jesu. Na Skodi su bolji, mada je onaj sporet fazon jos bolji.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od pedja » 18 Maj 2023, 17:10


nidza je napisao: Ona toliko podigne i približi sedište da sam izumeo pokret da (desnom) petom podignem polugu i gurnem sedište unazad nogom, dok ulazim.
Onda moram da ti platim neka autorska prava :D

To je jedini način da se uđe u auto, posebno službeni, koji vozi više ljudi, since 2008.

Supruga je uviđajna, kada god izađe, ona pomeri sedište unazad.


TapaT



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2021 Seat Leon Sportstourer (KL8)

Post od dragvorl » 20 Maj 2023, 09:57

Btw, kangarooing je i dalje prisutan kod hladnog starta.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori