Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od sashicus » 07 Maj 2012, 23:57

nixa je napisao:Voziti tom brzinom, držati volan jednom rukom i snimati je po meni maloumno.
noob je napisao:Zato što ti to ne možeš ne znači da neko drugi ne može, i ovo nije neka brzina wow. Meni se oko naviklo na brzinu i nemam nikakvu frku, ponašam se i reagujem kao ti u gradskoj vožnji tj. kao da mi je to nešto rutinski. Verovatno da i ti prelaziš km kao ja i tim tembom bi ti to postalo rutinski :)
noob a reci mi samo, da li stvarno mislis da si jako pametan kad ovako nesto kazes? (na ovo boldovano mislim prvenstveno)

i jos jedno pitanje, koliko mislis da bi mogao da "navuces" mog una (1.5, 55kW)? ja sam na plin nagurao 160, (specifikacija kaze 171, na benzin) i drzao nekoliko minuta, nece vise pa da ga Hebem... i nisi mi odgovorio na pitanje , nekoliko postova unazad, ako nije tajna, koja je to tehnika navlacenja vece brzine...?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od Paja » 08 Maj 2012, 00:02

nixa je napisao:Voziti tom brzinom, držati volan jednom rukom i snimati je po meni maloumno.
:plusone:
Ovo sam ti već rekao kad si postavio snimak iz punta, samo na malo lepši način.
sashicus je napisao:ako nije tajna, koja je to tehnika navlacenja vece brzine...?
Službeni auto, ako je moguće državni.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od 16_Valve_ » 08 Maj 2012, 00:17

Covek vas kompletno za*ebava, a vi se primate :navijamo:

@Dragane, nije toliko komplikovano vratiti zivost u auto koji je presao xxx.xxx kilometara, ali samo pod uslovom da motor sam po sebi nije unisten. Nisam pricao o generalnoj ili polu-generalnoj, pricao sam samo o automobilima ciji su motori u dobrom stanju, a treba im malo "produvavanja" poput onog sto sam naveo ranije ;) Automobil koji je presao 200 hiljada uglavnom auto-puta, je u boljem stanju od onog sto je presao 100.000km kombinovane voznje, garant... Obrni-okreni, najvecim delom je nacin voznje taj koji ubija auto, zato sto svaki od automobila o kojima pricamo kada bi se vozio opusteno na 2-3 hiljade obrtaja, verovatno bi presao 400-500 hiljada...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od Bax » 08 Maj 2012, 00:50

Meni je Isuzu 1,7 CDTI, trosio ulje celih prvih 40.000km, i to onako lepo.
Zadnjih 10.000km se ne pomera...

Zanci nekad treba bas dosta km, da motor uopste legne na svoje...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od noob » 08 Maj 2012, 06:37

sashicus je napisao:noob a reci mi samo, da li stvarno mislis da si jako pametan kad ovako nesto kazes? (na ovo boldovano mislim prvenstveno)
Iskustvo, siguran i samouveren što se tiče boldovanog :)
I da li su pametni pitaj ove što idu u navak ili karting, još i plate :) Ma možda odu tamo da sede na parkingu :)
I ove u navaku isto da pitaš što na intezivnom treningu pokazuju ljudima kako da uleću u krivine pri većoj brzini i da izbegavaju prepreke...
I fabrike automobila da pitaš da li su pametni kad prave ovakva auta?
I sebe da pitaš tad kad si došao do 150 da li si pametan, prvi ti nisi bezgrešan i voziš brzo, a ako ćeš da kažes da je to samo jednom i ja sam isto takođe :)
Ja nigde ne propagiram da ovako treba da se vozi, niti da treba neko da se poredi samnom.
Fitat keca i uopšte neki star auto ne bih isprobavao, nikad se ne zna šta može da otkaže na starim kolima, više si ti opasniji sa fiat kecom na 150 nego ova astra, za tehniku sam negde pisao, rekli ste da nema i nema je :)

@paja, jesi, čitam sve, ali si bio jedan u nizu koji je tražio video klip da snimim na puntu. Tad nisi napisao to nije bezbedno, nemoj zbog svoje bezbednosti itd.



Izvinjavam se svima koji više vole lovačke priiče od video klipova. Neću više kačiti da se ne traumirate :)


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od TheWickerMan » 08 Maj 2012, 09:20

noob,ako nije tajna,koliko imaš godina i koliko misliš da si prešao do sad? :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od Paja » 08 Maj 2012, 09:23

noob je napisao:@paja, jesi, čitam sve, ali si bio jedan u nizu koji je tražio video klip da snimim na puntu. Tad nisi napisao to nije bezbedno, nemoj zbog svoje bezbednosti itd.
Nađi gde sam tražio klip i pokaži svima.
I da napisao sam da nije bezbedno ali na drugačiji način.
paja je napisao:
Žao mi je što nisi dobio ovacije za svoje umeće pa se sada duriš pa te ja javno pohvaljujem na hrabrosti da punta voziš koliko god da je realno bilo i istovremeno snimaš. Slučajno sam jednom prilikom niz begaljičko brdo punta naterao na 160 i lepo sam osetio da sam preterao i brže bolje ga spustio na 150. Ne bih u tim uslovima snimao drugom rukom ni lud.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od Day Walker » 08 Maj 2012, 11:41

Samo da dodam da se noob bavi prilicno zajebanim poslom sa prilicno zajebanim kolima :opustanje:
I cuo sam da je prilicno dobar vozac... dakle, nemojte ga ismevati...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od trojanac » 08 Maj 2012, 11:58

Sve je to redu, ali tema je izgubila svaki smisao.

:topic_closed:
Posetite www.garaza.rs !

Zaključana tema