Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Grujic » 29 Apr 2012, 01:33

sebekkg je napisao: Zato se npr na autima sa prednjom vucom,stavljaju tegovi napred, kada su neki losiji putevi ili npr sneg dublji. samo opusteno ,cale ;)
????

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od perfiko » 29 Apr 2012, 11:08

sebekkg je napisao: a sta ti znaci upravljanje, u smislu da li ce uopste krenuti, ako nema trenje. Zato se npr na autima sa prednjom vucom,stavljaju tegovi napred, kada su neki losiji putevi ili npr sneg dublji. samo opusteno ,cale ;)
Sad sam te definitivno izgubio sinko :D . Jel' i dalje pričamo o kombijima ili o traktorima sa pogonom na sva 4? :P
Slika
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 29 Apr 2012, 12:11

ali bez zezancije, kada se uzme kombi o kojima je ovde bilo reci, i ako su prednja vuca, a velika vecina tereta nazad, desavace se ono sto se i desavalo mom bratu sa transporterom, pocnu da proklizavaju prednjii tockovi jer nema prijanjanja. dok sa zadnjom vucom,to nije problem. A sto se tice tereta, stavljaju ljudi koji imaju auta sa prednjom vucom i onda im mnogo bolji izvlaci auto, naravno i moras imati dobre gume.
Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Grujic » 29 Apr 2012, 12:14

Za to sa stavljanjem tegova napred gde je motor na putnickim automobilima zaista nikad nisam cuo... Istina je da se na usponu rasterete prenji tockovi, zato rikverc moze da pomogne, ali tegovi napred???

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 29 Apr 2012, 12:15

ma ne bas tegovi kao tegovi, nego stavljaju neki terete, ko ima neki dzak ili bilo kako da moze da prenese teziste napred. i veruj da pomaze.
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 29 Apr 2012, 13:01

Jel si ozbiljan? xD

Pa vecu razliku ce da mu napravi prazan rezervoar nego taj dzak :kezo:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Grujic » 29 Apr 2012, 13:16

Nisam mislio na teg ko iz teretane, nego na bilo kakav terer dzak ii sta vec, svejedno nisam video, a ne znam ni kako bi to izgledalo ni gde bi stavio :)

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 29 Apr 2012, 13:33

pa to po zabitima, gde se i moje selo nalazi je nekada i moranje, pa dok nisam se sam uverio, nisam ni ja pomisljao na tu temu.

@next, zamisli stvarno, mada moze da se gura, ako imas dobru snagu i dobre cipele :D
Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od perfiko » 29 Apr 2012, 17:15

sebekkg je napisao:ali bez zezancije, kada se uzme kombi o kojima je ovde bilo reci, i ako su prednja vuca, a velika vecina tereta nazad, desavace se ono sto se i desavalo mom bratu sa transporterom, pocnu da proklizavaju prednjii tockovi jer nema prijanjanja. dok sa zadnjom vucom,to nije problem.
Sad i ja da prestanem da se zezam. Dakle u slučaju kao što si naveo izrazio sam zabrinutost šta se u tom slučaju dešava sa upravljanjem. Ukoliko je jednaka nosivost FWD i RWD kombija i opteretiš ih kao što si naveo, toliko da FWD kombi nema prijanjanje na prednjim točkovima (ne mislim da nema uopšte nego nema dovoljno), u tom slučaju RWD kombi će imati isto, ili čak i manje prijanjanje prednjih točkova koji su upravljački, dakle imaće slabu ili nikakvu upravljivost, pa u tom kontekstu rekoh bolje da u tom slučaju nema ni pogon ni upravljanje, nego da ima pogon, a nema upravljanje. Bezbednije je.
One što isteraju saputnike da posedaju na haubu (pa ih svale u sneg ili blato), neću da komentarišem. :D Što reče Grujic, za to postoji hod unazad.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 30 Apr 2012, 10:50

to sam i ja koristio. Ali za traktor nema bolje od tega napred :D
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 30 Apr 2012, 13:39

Sjebaste mi temu, je*ali vas tegovi :palica:

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Dule » 28 Maj 2012, 23:26

HHahahhahaaaaaa teretana :loool:

Elem vozio sam se u H1 pozadi i napred, koriste ih dosta se dosta u Dubaiju. Nije da sam mogao da stekem neki utisak, naranvo benzinci su bili, al prostor najvise odusevljava. Takode konfiguracija je bila 2+2+2 pa je mesta bilo bash onako kraljevski, a i unutra je barem meni savim ok za vozilo te namene + je imao prijatnu bež boju enterijera. Radije bih putovao u tome pozadi nego u bar 95% drugih vozila...kad sam posle toga usao u neki Toyota dzip (nije land cruiser,ali je noviji model za istocno trziste) kao na taljige da sam presao...
Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Dusan » 10 Jun 2012, 10:07

NexT je napisao:Sjebaste mi temu, je*ali vas tegovi :palica:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Odgovori