Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 26 Apr 2012, 22:29

Da napomenem odmah - nemam ideju koja je razlika u ceni.

Motori su 1.9 Mjet od 140 konja i 2.2 CDI od 150 konja. (Merc presao 370.000, Scudo 160.000)

Opterecen Mercedes mnogo lakse vuce od Mjet-a. Verovatno zahvaljujuci vecoj zapremini. Kada su prazni rekao bih da Fiat lakse povlaci sa nizih obrtaja.
Na vecim brzinama je Viano mnogo tisi, sum vetra se bas drasticno manji, i na auto-putu/magistrali je mnogo lepse voziti Mercedes. S druge strane, u gradu se Scudo lepse snalazi (motor + menjac), dok Mercedes ima prvu i drugu brzinu nenormalno kratku, pa je potrebno dosta paznje da se krene sa semafora kao automatik (bez cimanja). Najveca prednost Viana u gradu je nenormalan ugao zaokreta tockova i neverovatna okretnost. Lakse mogu da okrenem Viano nego 406, a kamoli Scudo.

Sama ponuda prostora za vozaca je vrlo slicna, i svi instrumenti su jako slicno rasporedjeni (Mercedes ima mnogo kvalitetniji enterijer). Cak je vrlo slican i raspored ostava za sitnice i njihova zapremina.
Sistem sklapanja sedista je isti na oba auta, rekao bih da su i po velicini vrlo slicna.

Da biram, izabrao bih iskljucivo Mercedes Viano ili VW Transporter.
Prvenstveno zbog statusa marke, gde su Merc i VW neprevazidjeni, a svi ostali (Fiat, Peugeot, Opel, Ford) su napravili dobre kombije, ali mislim da ce tek sledeca generacija, ili za dve generacije moci da pariraju Transporteru i Vianu.

Ono sto imam zelju da probam, i trebao bih krajem maja je novi Hyundai H1. Ne znam nista o njemu, ali mi izgleda vrlo zanimljivo, posto je u inostranstvu nastala pomama za njim.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Geza » 26 Apr 2012, 22:44

Da napomenem odmah ...

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 26 Apr 2012, 22:45

ako budes mogao izbaci i koju sliku i jednog i drugog, posto sam po gradu vidjao dosta kombica, pa ne znam tacno na koje mislis.

A kako ti se ponasa viano kada je natovaren a pada kisica, i slicno, tj. da li je zadnja vuca tada plus ili minus za ok voznju?

2.2 je velika kubikaza i to ti znaci, te stoga kao sto rece i bolje povlaci pun.

A sto se tice hyuia to je razlog jer daju dosta za cenu(probijaju se na trziste) i resili su da imaju najminimalniju zaradu i da istisnu konkurenciju (koliko je god to moguce), ali moras priznati da su toliko napredovali korejanci u poslednjih 5 godina da ne mozes verovati da je to ista kompanija.

http://www.youtube.com/watch?v=o9bqjanDMsg

http://www.youtube.com/watch?v=p5fovSMPG08
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 26 Apr 2012, 22:53

Geza je napisao:Da napomenem odmah ...

Slika
bice fotke Vita. Od Viana nemam, a ni Scuda. Danas sam ga neplanirano vozio...

Sebek, nema Merc problema sa zadnjom vucom, jako je tezak a ABS i ESP odlicno rade posao...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od pedja » 27 Apr 2012, 06:18

Skoro je dolazio neki lik da pretera nesto robe. Vozi Vita, ali rece da ce za koji dan uzeti H1, jer je probao i mnogo mu se mnogo svidja.

Na sajmu komercijalnih vozila, prodavac mi je pricao da za Master vlada vece interesovanje za verzije sa zadnjim pogonom. Da li ljudi prelaze sa Merc-a, pa su navikli, ili je nesto drugo u pitanju...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od perfiko » 27 Apr 2012, 08:15

Sve je to lepo, i ABS i ESP, ali niti jedan od kombija sa RWD (Sprinter i Hiace) nije uspeo zimus izađe sa parkinga ispred moje zgrade, Tranzit i Ducato jesu... Doduše uopšte ne sumnjam da će u očima forumaša ispasti vozači nesposobni, ali ako bude prilike (snega) sledeće zime, pa da se i sposobni vozači isprobaju na krivini ispred moje zgrade...
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 27 Apr 2012, 10:21

Ja sam cele zime vozio Viano sa zadnjim pogonom i novim zimskim gumama, nisam imao nikakvih problema... Malo treba vremena da izadje izmedju zgrada, ali je prolazio bez problema jer ima prilicno veliki klirens...
Kada je pun (8 ljudi + stvari) imam osecaj da bi se popeo i na Kopaonik.

Vozio sam i Viano 4x4 kratki do neke vukoje*ine iza Valjeva, sjajno se pokazao.

Inace, kad su optereceni, verujem da je veci problem prednjem pogonu da povuce jer oni prilicno legnu pozadi...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 27 Apr 2012, 21:31

:plusone: , upravo jer je napred lagan, i nema sta da predstavlja teret, da stvara trenje po osovini. CIsta fizikica za osnovnu skolu :D
Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2012, 03:17

Master je bas dosta skuplji sa zadnjim pogonom,nego sa prednjim... Mislim da je dosta skuplji od Mercedesa...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od profesorPROST » 28 Apr 2012, 22:45

Never Say Never Again

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od perfiko » 28 Apr 2012, 23:23

sebekkg je napisao::plusone: , upravo jer je napred lagan, i nema sta da predstavlja teret, da stvara trenje po osovini. CIsta fizikica za osnovnu skolu :D
E, moja osnovna školo... pa ako ga toliko natovarite i bolje da ne krene, jer upravljanje svakako neće imati (ono je koliko se sećam na prednjim točkovima). :)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od Paja » 29 Apr 2012, 00:42

sedi 5 :kezo: :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od NexT » 29 Apr 2012, 00:52

Profesore, nije taj, al isti takav :D Samo nema strafte :D A, odrzavaju se u istom servisu :D

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od profesorPROST » 29 Apr 2012, 00:58

Znači, ti si bez štrafta :)
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fiat Scudo VS Mercedes Viano

Post od sebekkg » 29 Apr 2012, 01:20

perfiko je napisao:
sebekkg je napisao::plusone: , upravo jer je napred lagan, i nema sta da predstavlja teret, da stvara trenje po osovini. CIsta fizikica za osnovnu skolu :D
E, moja osnovna školo... pa ako ga toliko natovarite i bolje da ne krene, jer upravljanje svakako neće imati (ono je koliko se sećam na prednjim točkovima). :)

a sta ti znaci upravljanje, u smislu da li ce uopste krenuti, ako nema trenje. Zato se npr na autima sa prednjom vucom,stavljaju tegovi napred, kada su neki losiji putevi ili npr sneg dublji. samo opusteno ,cale ;)
Slika

Odgovori