Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30023
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od trojanac » 31 Avg 2023, 15:00

Novi Toyotin model, iako deli zajedničko ime sa najprodavanijim modelom najvećeg svetskog proizvođača, nema baš puno zajedničkog sa aktuelnom generacijom Corolle. Osim što pripada potpuno drugačijem segmentu, Corolla Cross je po mnogo čemu nadmašila Corollu, a i naša očekivanja.

Slika

Krenimo redom. Toyota je pre nekoliko godina odlučila da kompletnu gamu pojača sa Crossover/SUV modelima. Pametno su iskoristili nazive svojih najpopularnijih modela – Yaris i Corolla, kojima je dodata oznaka Cross i time je jasno naznačeno na šta se cilja. Te je uz već dobro poznate, sada gama upotpunjena sa dva nova modela crossover/SUV segmenta. Jedan smo već vozili i predstavili vam, u pitanju je Yaris Cross.

Sada smo imali priliku i da se bolje upoznamo sa Corollom Cross, koja je svakako zaslužila više pažnje obzirom da se radi o iznova razvijenom modelu.

Kompletan tekst je na portalu: https://www.garaza.rs/garaza-test-toyot ... ive-awd-i/
Posetite www.garaza.rs !

pedalaš
Postovi: 638
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od pedalaš » 04 Okt 2023, 12:45

U tekstu piše i "Toyota toliko toga nudi u baznom paketu da je teško primetiti da bilo šta nedostaje."

Eto, da pomognem, osnovni paket nema parking senzore. :) U 2023. godini. Neverovatno. Naizgled,

Ali, to je Toyota. Kao što RAV u SUS verziji zadnje parking senzore dobije u drugom, a prednje tek u trećem nivou opreme.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od maniaxxx » 04 Okt 2023, 20:50

Ali ima kameru i prakticno senzore i ne trebas ;)

pedalaš
Postovi: 638
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od pedalaš » 04 Okt 2023, 23:40

Ne slažem se. Imam Toyotu koja ima samo kameru, ali ne i senzore i nije to ni približno isto kao i kola koja imaju senzore.
Bruka je to, u 2023. godini, za Toyotu, kada i neki mnogo jeftiniji modeli Dačije bazno imaju bar zadnje parking senzore.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od pedja » 05 Okt 2023, 10:42

Moraju se uzeti pare na nešto.
Hibridi imaju dosta opreme i asistencija, pa su neke "must have"/podrazumevane stvari izbacili u više pakete.

--
I ovi novi kinezi su napucali osnovne pakete, a u narednom dvozonska klima, grejanje retrovizora ili sedišta, ali i svetlo za čitanje pozadi...

I onda računaš, gre'ota da i to ne doplatim. I prodaju ti auto za par hiljada više.

Da su to ubacili u osnovni paket, a za doplatu keyless, Android auto/Carplay, kožna sedišta i sl, većina (običnog sveta) to ne bi doplatila.

TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od Skipper » 05 Okt 2023, 11:50

maniaxxx je napisao:Ali ima kameru i prakticno senzore i ne trebas ;)
Ako je kamera u osvetljenju tablice kao kod mene onda ne može dovoljno široko da hvata i senzori ipak znače. Ja sam prvi zakačio parapet koji nisam video na kameri.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od maniaxxx » 05 Okt 2023, 19:40

pedalaš je napisao:
04 Okt 2023, 23:40
Ne slažem se. Imam Toyotu koja ima samo kameru, ali ne i senzore i nije to ni približno isto kao i kola koja imaju senzore.
Bruka je to, u 2023. godini, za Toyotu, kada i neki mnogo jeftiniji modeli Dačije bazno imaju bar zadnje parking senzore.
Imao sam i ja, i to dve, nikad mi nisu zafalili senzori. Sad imam oboje i opet samo kameru pratim. Ocigledno stvar navike.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od Skipper » 05 Okt 2023, 21:31

Evo situacija gde svaki dan parkiram i senzori bi mi baš trebali pošto kamera ne hvata dovoljno široko

SlikaSlika

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od maniaxxx » 06 Okt 2023, 21:21

Sa slike ne vidim problema, ti bi verovatno zeleo da zahvati i zid? To sam ako se dobro secam imao kod honde da si mogao izabrati siri kut.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od Skipper » 06 Okt 2023, 21:32

Da, valjalo bi da hvata i zid ali ne može zbog pozicije kamere (u osvetljenju tablice). Da je u znaku verujem da bi bila druga priča.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od ljubitelj » 07 Okt 2023, 08:16

Rekao bih da je to vise stvar do same kamere koja nema adekvatnu optiku.
Ja sam montirao u okvir tablice (sirokougoani model,tako nazivaju u opisu) koja ima i dodatno svetlo za nocni rad.

Slika hvata i siroko bocno od vozila, jedno metar levo i metar desno od samog vozila.
I moze da se podesi pozicija, ugao, gledanja kamere pomeranjem u samom nosacu (odvrne se sraf, odabere ugao i dotegne).
Posto me mrzilo da provlacim kroz peta vrata instalaciju povezivanje je izvrseno bezicno preko adaptera.

Kapiram da ima nekih 4 podvrste kamere, barem to pisalo na ambalazi od tog proizvodjaca, sto se tice optike i svetla kao kombinacije za odabir.

Jedina mana je preveliki kontrast odnosno prejako osvetljenje nocu pa treba neko vreme da se oci priviknu kada zabljesne ekran.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od Skipper » 07 Okt 2023, 08:46

Slikaću posle kod mene, mislim da ne može da hvata širi ugao zbog same pozicije.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od nidza » 07 Okt 2023, 09:25

Na O4 hvata jako široko, ali taj pogled je inicijalno isključen, jer nije zgodan za parkiranje, deformacija je užasna. Služi za isparkiravanje unazad u nepreglednoj ulici, savršeno lovi bokove. Parking unazad automatski seče centar.

Možda postoji neko dugme da se to aktivira takođe?

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid Executive AWD-i

Post od ljubitelj » 07 Okt 2023, 09:26

Ako vec jeste sirokougaona i stvar je samo pozicije onda nema mnogo pomoci.
Osim da mozda promenis poziciju, ako sam dobro shvatio to je kamera koja se stavlja umesto sijalice za osvetljenje tablice a kako obicno ima 2 takve sijalice zameniti mesta kamere i one druge sijalice bi mozda pomoglo da se hvata taj zid.

Odgovori