Mazda 3 kao prvi auto?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Senboni
Postovi: 11
Pridružio se: 29 Nov 2021, 12:02

Mazda 3 kao prvi auto?

Post od Senboni » 29 Nov 2021, 16:40

Evo upravo sam danas položio ali već neko vreme razmišljam šta da uzmem. Budžet mi zavisi od toga kolko dugo mogu biti strpljiv, ali uglvanom negde oko 3000-4000 evra. Ne daje mi se više jer je ipak to prvi auto, a i verovatno ću ga promeniti za 2-3 godine. Planiram da ga vozim u Beogradu ali ne tako često, možda par puta nedeljno do neke prodavnice ili tako nešto. I par puta godišnje neka relativno duža relacija po Srbiji.

Sad, ono što mi se najviše dopalo u tom cenovnom rangu je Mazda 3(BK). Naravno, otvoren sam za druge sugestije, ali to je to što se tiče svega: sviđa mi se i eksterijer i enterijer, čuo sam da su pouzdani, odgledao već neke review-e, itd. Opet, sigurno da ima nešto što ne znam, tako da je svaki savet dobrodošao!

Što se tiče održavanja, delova, registracije, potrošnje: nije mi toliko bitna cena, al kontam sad da nije astronomski veća u poređenju s drugim modelima iz ovog cenovnog ranga. Inače, pored Mazde, ono što mi se dopada su; Fiat Bravo, Golf 5(nzm u kakvom stanju za taj novac), Astra H(2/3 vrata)...

Takođe, zanima me i način kupovine. Stekao sam utisak(možda pogrešan) da je bolje kupiti od fizičkog lica, nego sa nekog auto placa ili šta već. E sad, stvar je što sam ja lenj, a i nemam nikog ko može da me vodi kroz sve to, pa bi mi bilo najlakše otići na neki plac. A i mogao bih uzeti odmah na rate, ne bih morao čekati par meseci dok skupim novac(znate kakvi smo mi zoomeri sa strljenjem).

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od Geza » 29 Nov 2021, 19:56

Imam u komšiluku jednu, isto mlađi vozač. Vozi se skoro svaki dan na kraćim relacijama, dizel motor je u njemu, mislim da osim prosvirale turbine nije bilo većih troškova.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7968
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od OMP » 29 Nov 2021, 20:04

Dizel 1.6 je unapredjeni hdi motor, tako da je dobar dok su benzinci mazdini isto dobri, najbitnije kod tog auta je gledati da nema korozije posto su modeli narocito pre restylinga skloni koroziji kao i sve mazde iz tog perioda. Nisu mali potrosaci benzinci tako da je sa te strane bolje dizel ali sa benzincem manje potencijalnih glavobolja

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od Bax » 29 Nov 2021, 22:49

Ako se ne razumes u kola, uzmi nesto jednostavnije za prvi auto, neki Grande Punto, Clio benzinac.

Pogotovo ako nisi pri parama, tesko je to sredjivati ako je nesto pokvareno nemas otpada, originalni delovi su obicno uzasno skupi, ako se nesto cuknes opet imas problem. A neces ga lako ni prodati ako te zajebava.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od Uroš S. » 30 Nov 2021, 07:32

Tako je. Obzirom da ćeš ga voziti par godina i da je budžet relativno skromniji razmišljaj i o post prodaji. Ta Mazda nikom ne treba. Nit je momački, nit je za porodicu, nit je jeftina ni ekonomična

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7968
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od OMP » 30 Nov 2021, 07:41

Ne bih se slozio da te mazde niko nece, prodaju se ako je dobar auto i dobra cena, pratio sam neke na oglasima prodavale se brzo, takodje i ovde kod mene u kraju kako se koja pojavila brzo je otisla a znam i par ljudi me pitalo da im nadjem jednu takvu. Ako naleti dobar primerak ja cu svakako da je uvezem pa cemo videti.
Pala im je cena a solidan je to auto, kolega je skoro dobio jednu na poklon od rodjake iz inostranstva, on je prezadovoljan autom, sem sto mu malo vise trosi, vozio je dizela ranije pa navikao na manju potrosnju.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od Geza » 30 Nov 2021, 14:18

Da ne ostanem dužan sliku.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od DukeNS » 13 Dec 2021, 01:10

Uroš S. je napisao:
30 Nov 2021, 07:32
Tako je. Obzirom da ćeš ga voziti par godina i da je budžet relativno skromniji razmišljaj i o post prodaji. Ta Mazda nikom ne treba. Nit je momački, nit je za porodicu, nit je jeftina ni ekonomična

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Drugar se rekreativno bavi uvozom automobila i bas mi pre neki dan rece (znajuci da sam je imao) kako je svaku koju je uvezao rekordno brzo prodao. I to uglavno 1.6 benzince.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od dunx81 » 13 Dec 2021, 08:10

Kum je uzeo pre 2 nedelje 1.6 benzin, 2006.
3100 je platio na placu. Auto fino sačuvan,ne deluje umorno,enterijer pogotovo,više nego korektno za 15god ali tanka oprema,nema esp,kontolu proklizavanja,maglovke,nema bord i sl,verovatno najniži paket.

Pre nje vozio 307 isto 1.6 benz,kaže manje je trošio.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7968
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od OMP » 13 Dec 2021, 08:26

To su neke cifre tih mazdi oko 3 soma i takve se prodaju. Inace gledao sam ih dosta po CH sa dosta km ali enterijeri bas dobro ocuvani, izgleda nisu sklone habanju kao neki automobili, ali korozija ih jebe posebno kod pre-restajlinga.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od dunx81 » 13 Dec 2021, 09:59

Kada je krenuo restyle?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7968
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mazda 3 kao prvi auto?

Post od OMP » 13 Dec 2021, 10:25

2006.

Odgovori