Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od milekmilek » 31 Mar 2023, 20:34

Ja sam verovatno pristrasan ali na osnovu ličnih impresija uvek bih pre uzeo polovan automobil nemačke ili francuske proizvodnje nego nov Hyundai. Siguran sam da su ti automobili solidnog kvaliteta i da postoje vlasnici koji su izuzetno zadovoljni, ali me od tzv. Korejaca na prvu odbija korozija koja se vrlo brzo javlja na elementima vešanja i sl. Čak su dugo imali problema sa brzom korozijom limarije u slučaju oštećenja laka jer nisu radili klasičnu galvanizaciju kao "evropski" proizvođači. Ne znam kako je sad, pretpostavljam da su se tu popravili. Mislim ima još stvari, odnosno pojedinačnih problema o kojima sam čitao, ali, naravno to je sve relativno i ne može se uzeti kao validan indikator kvaliteta tih vozila. Ponavljam, ovo je moje subjektivno mišljenje, vrlo verovatno i zabluda, ali svako od nas ima neke formirane kriterijume kojih se drži prilikom izbora ličnog vozila.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Bogdan » 31 Mar 2023, 20:53

Zet imao Kia sportage brzo ga se resio, nije bio zadovoljan, kupio nov, posle toga Hyundai Tucson, takodje ga se resio vrlo brzo, mislim da su bili 1,5 benzinci, kaze slabo, uzas... Bilo je jos tu nekih daljih problema i sitnica sa kojima nije bio zadovoljan. Eno sad vozi onaj Opel Cros xxl kako li se vec zove, kaze mnogo vise zadovoljan... E sad... Jbg

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 31 Mar 2023, 20:58

1.6 benzinac od 134ks. Ko je navikao na povlacenje u nizim obrtajima (citaj turbake) i ne zna sta da ocekuje od benzinca atmosferca i kako se isti vozi, ovaj motor i jeste slab za njih. I kod nas imas brdo na oglasima polovnih Tuscon-a i Sportage-a sa istim ovim motorom.

1.6 turbo je vec druga prica.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od ftj » 31 Mar 2023, 21:26

Za 3.5k vise se dobije veci i bolji auto(seat tarako) sa znacajno boljom opremom.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Saša » 31 Mar 2023, 22:27

Da, a za još 3 hiljade se dobije još bolje... a tek za još 5 hiljada... i tako može u nedogled.

Zacrta se budžet i ni evra preko toga. Konkretno, kada sam ja kupovao: SUV, turbo-benzinac, neka fina/moderna oprema, mora biti odmah za isporuku i budžet 25.000 evra.

Izabrao auto u jednom danu, kupio ga sledećeg. I da, da nisam slučajno naleteo na Kadjara - sad bih verovatno vozio Dustera 4x4 N1, malo u početku tugovao što je dizel i... bio kasnije ništa manje srećan nego sa Kadjarom. :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pedja » 31 Mar 2023, 22:43


pegazbre je napisao:Sad citam sta Hyndai Tuscon nudi u osnovnoj opremi po akcijskoj ceni od 26.490...

Mislim da ce nam ovo biti prioritet sutra da pogledamo.
Proverio si da li postoji takav primerak u salonu?

Obično tih jeftinijih/bazičnijih nema. Ali zatooo...za samooo...ima sa drugačijom opremom, metalik.... I dođeš na Tarraco.

Ili se ovaj "jeftini" čeka 2,5 godine




TapaT


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Dare4x4 » 31 Mar 2023, 23:39

Taj Tucson u Style paketu se verovatno čeka bar 3 meseca. Zet ga je naručio još krajem decembra i tek juče su javili da je proizveden. Treba da stigne za desetak dana. I to je mogao da bira samo crni ili beli. Uzeo je beli, a doplata je 800e za tu boju. Od popusta će dobiti iznos registracije, patosnice i obaveznu opremu. Jedva su pristali da daju popust iako je simboličan. Skupljih paketa je bilo za odmah, a tako je bilo i kad sam ja kupovao. Više se traže skuplji. Ako se ne varam, ovaj Tucson će koštati oko 25.500, a u međuvremenu je poskupeo.
Što se motora tiče, nisam vozio taj novi od 150ks ali ovaj moj od 177 ne da nije lenj nego je oduševio svakog koga sam provozao. Ponajviše snagom i tišinom, a i potrošnja od 7-8 litara meni izgleda kao prihvatljiva.
Neko je napisao da bi pre uzeo polovnog zapadnjaka - to je samo do našeg mentaliteta. I meni je dosta ljudi reklo da je trebalo da uzmem polovan bmw. Ja se samo pitam ima li smisla porediti polovnjaka iz uvoza sa novim vozilom koje ima garanciju na neograničenu kilometražu. Za mene dileme nije bilo ni jednog trenutka. Čim dobacujem do novog, to je to, pa neka je i najjeftinija klasa.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od dzonic87 » 01 Apr 2023, 01:25

Hyu/kia su veoma pouzdani automobili. Jedina, recimo, mana jeste što su previše tvrdi za naše lepe puteve
To je jedino što bih razmatrao, jer umara na dužim putovanjima

A pouzdanost im je i bolja nego EU brendovima jedino što ja nemam povrenja u naše ovlašćene Hyu servise (a i cene su im lepe).

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 01 Apr 2023, 08:01

Da moze biti problem da ih nemaju sad na stanju ali za druge aute koje sam zvao, ni jedan nisu imali na lageru (u paketu koji smo mi hteli a da je benzinac koji smo hteli) ali stizu za mesec dva (Oktavija, Megan) jer su naruceni.

Ako se bude bas moralo dosta cekati a svidi nam se auto ili ce mo cekati ili ce mo prvi veci paket uzeti ako se ne ceka toliko.

Nama se najvise bio svideo Megane, kako zbog opreme tako i izgledom ali tu znamo da ce sigurno biti kopromisa sa prostorom, vec gepek nije tako praktican a ostalo tek moramo danas da vidimo.

Oktavija ima praktican gepek i verovatno slicno mesta kao Megan, ima cak manje medjuosovinsko rastojanje i unutrasnju sirinu kabine nego Megane, a tu je i poznat trik kod Oktavije sa nesto plicim sedistima koji kod visljih osoba moze da izazove bolove u nogama, jer je sedalni deo manji. A tu je i oprema. U najnizoj nema parking senzora pa se mora dokupiti.

Na kraju Tuscon. On u najnizoj opremi ima sve sto nam treba od opreme, a pritom ima dosta prostora, velik i praktican gepek, i mi visoki ce mo najlakse da ulazimo/izlazimo iz njega a 1500 evra je izvan budzeta sto ajd mozemo da se protegnemo.

Ali ne zelim da udjem u ciklus povecanja budzeta, jer ako povecam za 3k aaaa za jos 2k imas ovaj model, pa iskoci akcija da za jos dodatnih 1k imas onaj model i na kraju das 10k vise nego sto si planirao jer stalno ima neki model koji je odlicna kupovina a kosta jos vise od prethodne sume do koje si stigao.

Korisnikov avatar
gosn'prirodni
Postovi: 12
Pridružio se: 23 Sep 2013, 22:17
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od gosn'prirodni » 01 Apr 2023, 08:22

Što se tiče Tucona, sedeo u salonu i stvarno je dobar s orostorom. Oni su inače posle nove godine digli cene za po par hiljada tako da su bile i bolje, do skoro. Sajamskog popusta nije bilo...

Po stranim forumima ima dosta žalbi na novi Tucon i 1.6 turbo motor i GPF filter. Priča se da se čeka neko fabričko rešenje ali treba i na to da se obrati pažnja .. Ovaj Marek to isto pominje u nekom od videa.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 01 Apr 2023, 09:04

Bas cu da ih pitam za to u salonu danas da vidim sta ce reci.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od 123456 » 01 Apr 2023, 09:45

gosn'prirodni je napisao:
01 Apr 2023, 08:22

Po stranim forumima ima dosta žalbi na novi Tucon i 1.6 turbo motor i GPF filter. Priča se da se čeka neko fabričko rešenje ali treba i na to da se obrati pažnja .. Ovaj Marek to isto pominje u nekom od videa.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Dobar komentar. Čitao sam i ja o tome na više mesta. Ljudima rade prisilnu generaciju u servisu na novim autima zbog pretežno gradske vožnje.
E sada, da li je to samo problem korejanaca ili će zbog gradske vožnje biti i kod drugih problema sa GPF, to ne znamo.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 01 Apr 2023, 12:49

Zamalo da narucimo odmah Tuscon ali ajd da prenoci do ponedeljka. Prvo i osnovno, problem sa GPF-om je resen, pre par meseci izasao je reprogram jedinice koja kontrolise regeneraciju tako da novi auti dolaze sa tim reseno. Problem je bio u citanju nekog senzora pa je racunar mislio da treba da radi regeneraciju, tako mi nesto rece prodavac. Kod nas u Srbiji je ispod 10 auta islo da se reprogramira a prodato je na stotine.

Inace ovo je auto za nas, najvise prostora, ne i najveci ali dovoljne velicine gepek, lako se ulazi i izlazi, materijali na nivou Oktavije a bolji od Renoa, malo ruznija analogna tabla ali centralni "tablet" ima cak i dugmice za pojacavanje/smanjivanje sto nama i vise osgovara.

Reno, potrpamo se mi u njega, nizak je tj nize se sedi nego i u Oktaviji, materijali na nivou mog S-Maxa mozda i losiji, ima mekanih delova ali sam vise ocekivao po tom pitanju.

Oktavija, prilicno dobri materijali, ali za mene jedav veliki problem. Ulazim u auto, podvlacim se pod volan i mometalno udaram casicom kolena u centralne instrumente gde su oni dugmici u samu ivicu. Utrnu mi noga. Leva noga ima prostora a desna se cese od taj cosak. Moram da se pomeram vise nazad nego sto trebam da ne bi udarao desnom nogom. Zena nema taj problem jer je niza nekih 20cm, verovatno sam potrefio zbog moje visine/duzine nogu ali odmah sam primetio da mi ne odgovara. Ostatak prostora vise manje kao kod Renoa jedino sto je krov vislji pa deluje da ima vise 'vazduha' u kabini.

Za kraj smo ostavili Tuscon i to je bilo to, najvise nam odgovara, isporuka u nekoj bronzanoj boji za tri nedelje (bio je i cisto beli) tako da 99.9% uzimamo njega. Zbog boje ima neke doplate tako da izadje 27.000, progutali smo zato sto doplate ima i za Oktaviju (bar u ovom salonu) plus nije garantovano vreme isporuke i cena zato sto treba da udje u proizvodnju ovih dana, isporuka u junu/julu. Megan bi izasao 24.000 proizveden je, stize za tri nedelje.

Otisao bi u ponedeljak na probnu voznju Tuscona i ako je to ok, narucio bih odma.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Bogdan » 01 Apr 2023, 12:54

Rekao bih, dobar izbor ste napravili, ipak tvoja visina ulazak i izkazak iz auta je vrlo bitan, kao i mesto za vozaca...


Ford S-Max 2,5t


milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od milekmilek » 01 Apr 2023, 13:35

Kad si već prolongirao kupovinu do ponedeljka, pročešljaj strane forume i vidi da li možeš naći info da li je problem stvarno rešen. Verovatno jeste, ali ja prodavcima takve stvari ne verujem dok ne nađem konkretne dokaze.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Odgovori