SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Dzoni_m
Postovi: 1717
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzoni_m » 25 Dec 2023, 22:35

Upravo tako. Isto vazi i za Mazdu 6. prekinuta proizvodnja, naslednik tek 2025-6.

Slika
Ovo sam dobio od dilera, posto u Oktobru 2024 treba da donesem odluku. Jedna opcija je bila da opet uzmem cx-5, posto mi se cx-60 svidja kao auto, ali ima drugih stvari koje mi se ne svidjaju u toj kombinaciji.

Steta sto cx-50 ne postoji u Evropi.


Sent from my iPad using Tapatalk

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 25 Dec 2023, 22:37

@Dzoni_m
Hmm, nekako mi je to promaklo ili sam drugačije shvatio kad sam video, sećam da si nešto pominjao... Ako je zaista tako, onda nemamo backup opciju. :D Mislim, najgore što može da se desi sa Kiom je da čekamo neki sledeći batch, isporuku, ali taj model je aktuelan minimum još za 2024. tako da smo tu mirni.

@DukeNS
Baš ću pitati sutra prodavca iz Grand Motorsa. Svakako planiram da mu se javim, da mu kažem da smo odabrali nešto drugo, ipak je bio korektan prema nama, pa da ne ispadne da sam ga samo otkačio odjednom.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Heinz » 25 Dec 2023, 23:18

Neće se ništa desiti tokom praznika u SLO, opušteno :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od DukeNS » 25 Dec 2023, 23:29

mironiko je napisao:
25 Dec 2023, 22:37


@DukeNS
Baš ću pitati sutra prodavca iz Grand Motorsa. Svakako planiram da mu se javim, da mu kažem da smo odabrali nešto drugo, ipak je bio korektan prema nama, pa da ne ispadne da sam ga samo otkačio odjednom.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Peđa ili Boris?

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 26 Dec 2023, 06:33

Peđa.
Dobar je lik, nema umotavanja u ukrasni papir, lepo sve kaže kako jeste - prodavac po mom ukusu.

Imali smo jedan razgovor gde mi je pričao kako im gomila ljudi dolazi na test-vožnje iz dosade, razonode ili čega već, praktično se vidi da nisu ozbiljni kupci, ali jbg - ne možeš da im kažeš "ne može", nego onda tako gube vreme bzvz s njima... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 26 Dec 2023, 09:52

mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 06:33
Peđa.
Dobar je lik, nema umotavanja u ukrasni papir, lepo sve kaže kako jeste - prodavac po mom ukusu.

Imali smo jedan razgovor gde mi je pričao kako im gomila ljudi dolazi na test-vožnje iz dosade, razonode ili čega već, praktično se vidi da nisu ozbiljni kupci, ali jbg - ne možeš da im kažeš "ne može", nego onda tako gube vreme bzvz s njima... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Je li ti objasnio taj prodavac kako izgleda "ozbiljan kupac"? Kakva mu je odeća, obuća? Čime treba da dodje na test vožnju ? Da li treba da što više govori o sebi, svojim željama?
Te njihove "tehnike prodaje" nekada znaju da budu teška smaračina - za stvarne potencijalne kupce. A oni su im cilj.

pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 26 Dec 2023, 09:59

Dzoni_m je napisao:
25 Dec 2023, 22:35
Upravo tako. Isto vazi i za Mazdu 6. prekinuta proizvodnja, naslednik tek 2025-6.

Slika
Ovo sam dobio od dilera, posto u Oktobru 2024 treba da donesem odluku. Jedna opcija je bila da opet uzmem cx-5, posto mi se cx-60 svidja kao auto, ali ima drugih stvari koje mi se ne svidjaju u toj kombinaciji.

Steta sto cx-50 ne postoji u Evropi.


Sent from my iPad using Tapatalk
Od kada je Mazda nedavno promenila način paketiranja tako da bitne sisteme asistencije izbacuje iz standardne opreme, dosta je izgubila u mojim očima.
Jedno vreme je bila paradoksalna situacija da ako kupiš aktuelnu mazdu 3 čak i "kao klotaru", dobijaš i radarski tempomat, kao što ćeš ga dobiti i kod svake "klotare" sa značkom Toyote ili Honde. Oni oko toga ne prave kompromise.
Na žalost, sa CX-5 to nikada nije bio slučaj. Mada (makar cenovno) pripada višoj klasi od mazde 3, kod mazde CX-5 su ti napredni sistemi asistencije uvek bili rezervisani samo za više pakete opreme. A ako ne grešim, tako je i sa Mazdom CX-60.
Čudna politika Mazde. Doduše, to je i politika Nissan-a. Da aktivna bezbednost na visokom nivou nije podrazumevana za sve pakete opreme.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 26 Dec 2023, 10:28

pedalaš je napisao:
mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 06:33
Peđa.
Dobar je lik, nema umotavanja u ukrasni papir, lepo sve kaže kako jeste - prodavac po mom ukusu.

Imali smo jedan razgovor gde mi je pričao kako im gomila ljudi dolazi na test-vožnje iz dosade, razonode ili čega već, praktično se vidi da nisu ozbiljni kupci, ali jbg - ne možeš da im kažeš "ne može", nego onda tako gube vreme bzvz s njima... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Je li ti objasnio taj prodavac kako izgleda "ozbiljan kupac"? Kakva mu je odeća, obuća? Čime treba da dodje na test vožnju ? Da li treba da što više govori o sebi, svojim željama?
Te njihove "tehnike prodaje" nekada znaju da budu teška smaračina - za stvarne potencijalne kupce. A oni su im cilj.
Razumem tvoje pitanje, ali zapravo u njegovom objašnjenju nije bilo sujete i kategorizacije ljudi, naprotiv.

Pomenuo je da postoje 3 čoveka koje su samo oni zapazili, koji na nivou 2 meseca zakazuju test-vožnje raznih modela iz ponude, a nikad ništa nisu kupili, pritom otkako ih pamte, dolaze sa istim kolima do njih (već godinama). I, njegovo jadanje je zapravo bilo u pravcu: eto, ja njima ne mogu da odbijem vožnju, ali zbog takvih gubim dragoceno vreme da potencijalnim ozbiljnim kupcima posvetim više vremena - ovih trojica se jednostavno zabavljaju, jer da zaista žele da kupe novi auto, ne bi godinama probavali i gradski auto i C-SUV svako malo, nego bi znali šta hoće i za 3-6 meseci bi prelomili.

Ako me ne laže, a ne vidim zašto bi sve ovo izmislio - razumem njegovu frustraciju.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od DukeNS » 26 Dec 2023, 10:43

Zvuči kao da je jedan od forumaša posećivao NS... :mrgreen:

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2349
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Woodoo » 26 Dec 2023, 11:35

mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 10:28
pedalaš je napisao:
mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 06:33
Peđa.
Dobar je lik, nema umotavanja u ukrasni papir, lepo sve kaže kako jeste - prodavac po mom ukusu.

Imali smo jedan razgovor gde mi je pričao kako im gomila ljudi dolazi na test-vožnje iz dosade, razonode ili čega već, praktično se vidi da nisu ozbiljni kupci, ali jbg - ne možeš da im kažeš "ne može", nego onda tako gube vreme bzvz s njima... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Je li ti objasnio taj prodavac kako izgleda "ozbiljan kupac"? Kakva mu je odeća, obuća? Čime treba da dodje na test vožnju ? Da li treba da što više govori o sebi, svojim željama?
Te njihove "tehnike prodaje" nekada znaju da budu teška smaračina - za stvarne potencijalne kupce. A oni su im cilj.
Razumem tvoje pitanje, ali zapravo u njegovom objašnjenju nije bilo sujete i kategorizacije ljudi, naprotiv.

Pomenuo je da postoje 3 čoveka koje su samo oni zapazili, koji na nivou 2 meseca zakazuju test-vožnje raznih modela iz ponude, a nikad ništa nisu kupili, pritom otkako ih pamte, dolaze sa istim kolima do njih (već godinama). I, njegovo jadanje je zapravo bilo u pravcu: eto, ja njima ne mogu da odbijem vožnju, ali zbog takvih gubim dragoceno vreme da potencijalnim ozbiljnim kupcima posvetim više vremena - ovih trojica se jednostavno zabavljaju, jer da zaista žele da kupe novi auto, ne bi godinama probavali i gradski auto i C-SUV svako malo, nego bi znali šta hoće i za 3-6 meseci bi prelomili.

Ako me ne laže, a ne vidim zašto bi sve ovo izmislio - razumem njegovu frustraciju.
Razumem zašto se Pedalaš sam našao prozvanim. :D
Inače, čovek sa iskustvom u prodaji itekako zna da prepozna pravog kupca a takođe zna i kako da efikasno i kulturno reši te smarače (pri tom ne mislim na Pedalaša, on jednostavno voli automobile a na kraju i kupi nove).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 26 Dec 2023, 11:35

Na drugu stranu, ima i nas koji kupe auto bez test vožnje, prvi put kada dođu… a oni verovatno nikad ne bi rekli da je to zaista kupac…

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 26 Dec 2023, 11:40

Woodoo je napisao:
mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 10:28
pedalaš je napisao:
mironiko je napisao:
26 Dec 2023, 06:33
Peđa.
Dobar je lik, nema umotavanja u ukrasni papir, lepo sve kaže kako jeste - prodavac po mom ukusu.

Imali smo jedan razgovor gde mi je pričao kako im gomila ljudi dolazi na test-vožnje iz dosade, razonode ili čega već, praktično se vidi da nisu ozbiljni kupci, ali jbg - ne možeš da im kažeš "ne može", nego onda tako gube vreme bzvz s njima... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Je li ti objasnio taj prodavac kako izgleda "ozbiljan kupac"? Kakva mu je odeća, obuća? Čime treba da dodje na test vožnju ? Da li treba da što više govori o sebi, svojim željama?
Te njihove "tehnike prodaje" nekada znaju da budu teška smaračina - za stvarne potencijalne kupce. A oni su im cilj.
Razumem tvoje pitanje, ali zapravo u njegovom objašnjenju nije bilo sujete i kategorizacije ljudi, naprotiv.

Pomenuo je da postoje 3 čoveka koje su samo oni zapazili, koji na nivou 2 meseca zakazuju test-vožnje raznih modela iz ponude, a nikad ništa nisu kupili, pritom otkako ih pamte, dolaze sa istim kolima do njih (već godinama). I, njegovo jadanje je zapravo bilo u pravcu: eto, ja njima ne mogu da odbijem vožnju, ali zbog takvih gubim dragoceno vreme da potencijalnim ozbiljnim kupcima posvetim više vremena - ovih trojica se jednostavno zabavljaju, jer da zaista žele da kupe novi auto, ne bi godinama probavali i gradski auto i C-SUV svako malo, nego bi znali šta hoće i za 3-6 meseci bi prelomili.

Ako me ne laže, a ne vidim zašto bi sve ovo izmislio - razumem njegovu frustraciju.
Razumem zašto se Pedalaš sam našao prozvanim. :D
Inače, čovek sa iskustvom u prodaji itekako zna da prepozna pravog kupca a takođe zna i kako da efikasno i kulturno reši te smarače (pri tom ne mislim na Pedalaša, on jednostavno voli automobile a na kraju i kupi nove).
Taman posla da mi je bio cilj da ikoga "prozovem"... Više mi je bilo začuđujuće da prodavci moraju i sa time da se bore, nisam očekivao da imaju i takve "kupce". Meni lično je bilo komplikovano za sve te vožnje i obilaske salona da se organizujem, pa ne vidim zašto bi neko na to trošio vreme tek tako...

A pedalaš je, samo koliko ja znam, u poslednjih nekoliko godina uzeo 3 nova vozila. Dakle, ako i odradi neke test-vožnje, nisu baš besmislene na kraju. :)

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 26 Dec 2023, 13:21

pedalaš je napisao:
Branya je napisao:
24 Dec 2023, 22:04
Vozio sam Escape, to je Kuga u Srbiji. Iskreno, ako je sve isto, meni se taj auto ne svidja kako se ponasa. Esge je mnogo ozbiljniji auto. A vozio sam i prosli model koji je po meni malo ozbiljnije uradjen. Glavni "problem" sa Fordom je sto masu auta prodaju rental agencijama i drzavnim sluzbama (policija, carina...) i sve ih vise boli patka za potrosace. Najvise sredstava ulazu u pikapove i to se vidi.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Ja u tome što ste naveli ne vidim nijedan eventualni argument koji bi vodio zaključku da je hibridna Kuga za izbegavanje.
Ja nikada nisam imao Forda, ali, jesam jednom zaista imao ozbiljnu nameru da ga kupim (hteo sam Focusa karavana). Medjutim, kada sam ga tada u dobrom paketu opreme ( Titanium Business) na papiru dobro napakovao i željenom dodatnom opremom, sa 1,5 Ecoboost-om imao je cenu kao Civic 1,5T Sport ili kao karavanska Corolla 1,2 T u Sport opremi sa željenim opcijama. I nisam ga uzeo, jer mi se nije dopadala ideja da po ceni Honde ili Toyote kupim Forda.
Ali, kada danas gledam ovu hibridnu Kugu u St Line opremi ( na koju su za istu cenu dodali i neke lepe opcione pakete ), pa kada uporedim tu cenu sa trenutnim cenama u Srbiji ostalih hibrida te klase (a slične opreme), meni ta cena takve Kuge deluje veoma konkurentno. Pri čemu na nju može i eko subvencija.
Naravno, stvar ukusa je lična stvar. I oko toga nema polemike. Nije ona ni meni neka lepota, ali, kada je izbor kola u pitanju, dizajn mi je bukvalno poslednja stvar (uostalom, lepota je prolazna). Najpre gledam pogonski sklop. A onaj hibridni sklop Kuge je (za moj ukus) veoma dobar. Naravno, ko ne voli e-CVT kod hibridne Toyote, treba da „beži“ i od Kuge, jer su isti po tom pitanju (pa i akustički). Kod Honde je ipak malo drugačije, jer Hondini hibridi imaju ono „fejk šaltanje“ (pa je akustički osećaj u vožnji ipak drugačiji), ali je cena u odnosu na Kugu značajno viša (u rangu je sa cenom X-Traila - u istoj opremi, jer u osnovnoj opremi X-trail kao hibrid nema čak ni infotainmant ).
Dakako, ima u toj klasi i drugih hibrida, mada, ako je imperativ AWD (a kolega je negde gore u par navrata to naveo kao bitnu osobinu), mislim da neki od modela u startu otpadaju (bar ako je verovati cenovnicima na sajtu nekih uvoznika za Srbiju, a po kojima neki od njih nisu u ponudi kao AWD). Ali i dalje ih ima dosta.
A to da li se u USA Ford vozila dosta kupuju flotno, to mi ništa ne znači. I Škoda je u Srbiji najprodavanija, a svi znamo zašto, pa to samo po sebi i ne bi bio razlog da neko u toj klasi izbegava Karoq.
Cekaj, sad pitanje, jesi li ti vozio Forda?

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 26 Dec 2023, 16:41

Nemoj da se ljutiš, ali, mislim da je to pitanje (ne)primereno koliko i da ja tebe upitam da li si vozio Escape ili Edge (za koje si iznosio svoja iskustva). Pa te zato to i neću upitati. Nema ljutnje? :)
Prikačeni fajlovi
20231223_135646.jpg

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od ftj » 26 Dec 2023, 17:53

Prodaja u mazdi je oduvek vazila za najgoru, jos iz doba sajmova automobila gde jedini nisu dozvoljavali da se udje u njihov automobil(mazda 3 btw) sto bas odgovara toj prici tog prodavca kako se plase ljudi koji gledaju kola iz dosade. Bukvalno su tolko antipaticni da su sigurno gomilu ljudi tako oterali a ocigledno im nikad nije ni bila ambicija da imaju vecu prodaju.

Po meni sve i da neko gleda iz dosade, ti kao prodavac tj. autokuca koja predstavlja tu marku treba da se potrudis da ga privuces tom brendu dugorocno i sutra kad/ako bude dosao do para opet ce tebi ostaviti pare. Ok u srbiji su manje sanse za to i takav princip ima vise smisla na zapadu(gde se test voznje mnogo vise nude) al opet ne opravdava tradicionalno los odnos prodaje mazde kod nas.

Odgovori