MITSUBISHI ASX

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
nikola.997
Postovi: 3
Pridružio se: 10 Maj 2024, 10:45

Re: MITSUBISHI ASX

Post od nikola.997 » 24 Maj 2024, 22:32

Woodoo je napisao:
24 Maj 2024, 15:45
1.6 benzin u oba modela su nebo i zemlja. Na papiru imaju isto KS ali u praksi kod ASX-a ide drastično bolje, najbolje je da ih probaš. ASX benzin ima manje od 1.300 kg i taj motor iznenađujuće dobro nosi tu karoseriju.
Inače kod ASX-a je nešto od opreme dosta bolje nego kod QQ. Ako se sećam dobro QQ ni u jednoj verziji nije imao vazdušne zavese za putnike pozadi, samo napred, ASX to ima za sve putnike. Komande na volanu kod QQ su takve da je gotovo nemoguće da ih koristiš a da ne pomeriš ruke sa upravljača, kod ASX-a su mnogo bolje ergonomski. Kod ASX-a 1.8 dizela zna da bude problem sa DPF-om i povećanjem nivoa ulja usled regeneracije. Inače sam motor brutalno ide.
Ono što je najbitnije, ASX se proizvodio u Japanu a QQ u Engleskoj.
OMP je napisao:
24 Maj 2024, 11:34
Meni je asx simpa auto ali mi se vise svidja qq, motori su micubisijevi sem 1.6 dizela koji je HDI, kako sam citao 1.6 benz i 1.6 hdi su za preporuku dok 1.8 i 2.2 dizel samo proverene varijante koje su odrzavane. Ja bih uvek pre benzinca samo je pitanje kako taj 1.6 motor sa relativno malo konja nosi ovaj auto.
Hvala vam na savetima. I ja sam bio vise za benzinca kod ASX-a, medjutim kao sto sam napisao gotovo da ih nema na oglasima.

Tako da je glavno pitanje QQ 1.5 dci ili ASX 1.8 did.

Iskreno, oko mi vise naginje na ASX, nekih 60/40, ali to ne mora da bude presudno. Bitno mi je koji od ta dva motora je pouzdaniji, kakvi su po pitanju odrzavanja (cena servisa, dostupnos delova), koliko je pouzdan 4x4 kod ASX?
Potrosnja vidim da je na strani QQ, medjutim interesuje me kolika je kod oba modela otprilike za neko medjugradsko koriscenje.

Odgovori