Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od trojanac » 29 Mar 2013, 05:41

Pre neko veče, na STB kad je bila ona emisija, onaj neki ministar što je gostovao reče da se brdo delova pravi kod nas. Očekujem da se emisija pojavi ovde, verovatno posle reprize, pa ćemo moći da čujemo.

Meni samo jedna činjenica tu bitna, a to niko ne spominje. Nije Fiat subvencionisao kompletnu gamu, već samo jedan model. Jeste to klasa koja je sve popularnija, ali nije ni svima interesantna. Neko bi možda radije kupio Bravo, ali ne može po toj ceni, pa će se odlučiti za i30 recimo.
Posetite www.garaza.rs !

RS TEAM
Postovi: 154
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:56
Lokacija: Beograd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od RS TEAM » 29 Mar 2013, 08:19

Subvencija se odnosi samo za model koji je namenjen nama, što bi bio Bravo kad se ne proizvodi ovde

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od trojanac » 29 Mar 2013, 08:39

Upravo to, ali se niko ne osvrće na tu činjenicu već se priča kako se favorizuje jedan proizvođač (FIAT) i da treba dati subvencije svima. Po meni, uvoznici se potpuno neosnovano bune, mada ih razumem jer im sigurno nije lako.
Posetite www.garaza.rs !

RS TEAM
Postovi: 154
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:56
Lokacija: Beograd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od RS TEAM » 29 Mar 2013, 08:42

Pa subvencija se odnosi samo na proizvodnju a ne na uvoz, kako kod drugih tako i kod nas a to je jedina stvar koja bi trebala da bude velikim slovima i svi se ućutali
Poslednja izmena od RS TEAM u 29 Mar 2013, 08:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10897
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od Uroš S. » 29 Mar 2013, 08:43

Malopre rekose u vestima da se EU buni zbog subvencija Fiat-u, i da razmatraju uvodjenje carine na automobile proizvedene kod nas, tako nekako, bio sam polubudan.

Edit: Uz to su rekli i da je na Sajmu prodato 500kom ovog Nacionale edišna.
TT post.
Poslednja izmena od Uroš S. u 29 Mar 2013, 08:53, izmenjeno 1 put ukupno.

RS TEAM
Postovi: 154
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:56
Lokacija: Beograd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od RS TEAM » 29 Mar 2013, 08:45

Pa normalno, mi smo kao država magarac s nogama u blatu i onda ga taslači ko kako stigne

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od perfiko » 29 Mar 2013, 09:50

Uroš S. je napisao:Malopre rekose u vestima da se EU buni zbog subvencija Fiat-u, i da razmatraju uvodjenje carine na automobile proizvedene kod nas, tako nekako, bio sam polubudan.

Edit: Uz to su rekli i da je na Sajmu prodato 500kom ovog Nacionale edišna.
TT post.
Ne čudi me, evo i ja malo pre krenuo da čačkam nos, kad stiže depeša iz Brisela da zbog toga što čačkam samo svoj nos a ne i njihov razmatraju da mi zabrene da sečem nokte, kako bi se,radeći tu anti EU radnju, barem ogrebao i tako naučio pameti.
Poslednja izmena od perfiko u 29 Mar 2013, 10:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od nidza » 29 Mar 2013, 09:58

Koliko sam skontao priču, Fiat se odriče novca koji dobija od države za stimulaciju otvaranja novih radnih mesta. Prema tome, ako je tako, u pitanju je još jedna od Dinkićevih (ne mogu da kažem laži, jer to jeste državni novac) poluistina s obzirom da je država Fiatu u svakom slučaju bila dužna taj novac. Fiatovo svako pravo je da ide na damping cenu iz kog god razloga mu to odgovaralo. Očigledno im se isplati cela kombinacija.

Ukoliko je ovo što sam napisao stvarno tačno, ne znam šta tu EU ima da prigovara. U pitanju nije nikakva subvencija države sem za otvaranje novih radnih mesta, koje pretpostavljam da imaju i drugi poslodavci.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od trojanac » 29 Mar 2013, 10:06

Sve je kako si napisao.
Znaš kako, nema više ni reči o mleku, pa mora o nečemu da se piše i da narod priča. Odosmo u politiku. Vraćaj se na kolosek.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Одг: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od crni » 29 Mar 2013, 10:27

trojanac je napisao:Upravo to, ali se niko ne osvrće na tu činjenicu već se priča kako se favorizuje jedan proizvođač (FIAT) i da treba dati subvencije svima. Po meni, uvoznici se potpuno neosnovano bune, mada ih razumem jer im sigurno nije lako.
A sto im nije lako?
Sam si rekao da je u pitanju samo jedan model koji uopste nije jeftin a uvozi se na desetine modela. Cime su oni pogodjeni? Ispada da ce pola Srbije da potrci i da kupi 500l, a istina je da ce i sa ovom cenom ici jako tesko. I dalje ce vecina da tvrdi: br'te, znas sta ima u svabiji za te pare!?
Uvoznicima bi bilo bolje gledaju u svoje dvoriste umesto u tudje i da poboljsaju svoje usluge kako bi privukli kupce

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od ftj » 29 Mar 2013, 10:32

Mnogo veći razlog zašto će ljudi kupovati ovaj auto je subvencionisani kredit.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od samo polako » 29 Mar 2013, 10:35

Gledao sam tog nekog lika iz ministarstva i kaže, a ja se složio sa njim, da bi uvoznici mogli isto tako lepo da profitiraju kada bi se angažovali kod banaka oko smanjenja kamatne stope, upravo to što reče ftj.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od trojanac » 29 Mar 2013, 10:37

Nije im lako generalno, jedva opstaju, mnoge male auto kuće su se ugasile, a i neke velike.

ftj, potpuno si u pravu, na to sam i zaboravio. Vrlo bitna stavka.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od mr.Big » 29 Mar 2013, 10:49

ftj je napisao:Mnogo veći razlog zašto će ljudi kupovati ovaj auto je subvencionisani kredit.
:plusone:
RS TEAM je napisao:... magarac s nogama u blatu i onda ga taslači ko kako stigne
Picture this :kezo:

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2349
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Subvencionisani Fiat 500L Nacionale

Post od Woodoo » 29 Mar 2013, 10:52

samo polako je napisao:Gledao sam tog nekog lika iz ministarstva i kaže, a ja se složio sa njim, da bi uvoznici mogli isto tako lepo da profitiraju kada bi se angažovali kod banaka oko smanjenja kamatne stope, upravo to što reče ftj.
Klasična populistička izjava, uvoznici su se angažovali zajedno sa bankama i sadašnje kamatne stope su minimum koji je trenutno moguć u Srbiji. Svako dalje sniženje kamatnih stopa mnogo više zavisi od tog političara i njegovog ministra, prilika u državi uopšte.

Novac košta, svaki kredit sa 0% kamate ima svoju cenu, i taj iznos je neko odbio od svoje zarade, da li je to banka ili uvoznik nije bitno.

Dakle, uvoznici i banke ulažu trud, a ministar i njegova svita pokušavaju da se operu od sr..a koje su izazavali.

Odgovori