Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10589
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Sloba » 16 Sep 2014, 10:53

Dobro, može lak da se podigne i bez unutrašnjeg procesa, ono što je bilo u više slučajeva na domaćem Puntu. Jednostavno loše ofarbani. Naravno, to je kod ozbiljnijih proizvođača skoro pa nemoguće.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Rakhil » 16 Sep 2014, 10:57

To jeste, moze i tako. Jedno je sigurno: sanse da lako i brzo ostvaris garanciju su prilicno male u bilo kom slucaju, jebga

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3190
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Dare4x4 » 16 Sep 2014, 11:27

Pa pročitao sam skoro na nekom forumu (možda i ovom, ne znam) da je nečiji Ceed prethodne generacije prezupčio sa 75000km i stajao sedam nedelja u servisu. Sedam nedelja, ej....

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10589
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Sloba » 16 Sep 2014, 11:42

S obzirom da glavni kočioni cilindar za Suzuki čekam mesec dana, sedam nedelja za gomilu delova i raskupusavanje motora i nije tako poražavajuće.

xxmarkoxx
Postovi: 267
Pridružio se: 06 Avg 2014, 10:23
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od xxmarkoxx » 16 Sep 2014, 12:51

Ne treba ici tako daleko i plasiti se nekog krupnog kvara, Kia je pouzdan auto i ne moras brinuti oko toga. Garancija kao garancija, uvek ce prvo pokusati da se izvuku, ali samo treba biti uporan i siguran sam da i mnogo stvari koje inace ne spadaju pod "motor i menjac" mogu da se zamene. I ja sam kao i ti po pitanju kola vise nego pedantan, iskreno meni smetaju sve sitnice i oko toga, po pitanju KIA vozila ne moras da brines.

KIA g2 je sigurno i kvalitetnija i pouzdanija znacajno od g1. Kad su je radili vidi se da su obratili paznju na komentare kupaca oko g1 i neke nedostatke su ispravili.

Mene ne bi brinula rdja i korozija, vise bi me brinuli materijali od kog je auto sklapan da li u sebi uopste ima metala na koji moze da se uhvati rdja i korozija. Mada su se u TOP Gear lepo cukali tokom ragni utakmice sa gen2 i bili su jako odusevljeni kako karoserija trpi udarce. Ako nisi pogledao, obavezno baci pogled na tu epizodu. Radili su i test gen2 i plus tu zezanciju sa ragbi utakmicom gde su pored ceed ucestvovali i sportage vozila. Naravno tog gear ne vode strucnjaci i vecina stvari je samo zezanje ali se moze zakljuciti da su jako odusevljeni bili vozilom.

OFF: drugar imao cukanje sa g1, i morao da se auto prefarba kod njihovih majstora. Novo farbanje je ispalo ocajno, niti je lik pogodio nijansu niti je odradjeno kvalitetno. Pa eto, ako nekom, ne daj boze, zatreba farbanje pod garancijom, dobro obratiti paznju na ovo

ftj
Postovi: 13078
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od ftj » 16 Sep 2014, 13:36

Ta garancija na koroziju je vise u teoriji jer da bi je ostvario moras raditi godisnje preglede limarije sto u praksi niko ne radi i naravno ne sme se farbati van zvanicnog servisa. Bar je tako bio neki slucaj nekad davno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23323
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Day Walker » 16 Sep 2014, 13:58

Taj pregled rimarije se radi svaki put kad se radi redovan servis (barem kod Opel-a)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Rakhil » 16 Sep 2014, 14:04

E da, to me podseti: u Grandu nece da ti overe tu garanciju ako ne radis redovni servis kod njih, a bez overe gubis garanciju

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10589
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Sloba » 16 Sep 2014, 14:15

Day Walker je napisao:Taj pregled rimarije se radi svaki put kad se radi redovan servis (barem kod Opel-a)
Logično, to im je slaba tačka. :D

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od nikaragva » 16 Sep 2014, 15:10

Posle svake izmene ulja, prilaze mu sa kanticom i cetkicom da poprave, ako negde nesto ima :kezo:

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3190
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Dare4x4 » 16 Sep 2014, 17:53

Ma ta kontrola je manji problem. Ja je i sad radim na kolima kod svakog pranja :) Inače nikad ne vozim u perionicu, već imam perač i prateću opremu. Viđam po gradu vozila koja se peru po perionicama ili nestručno i verujte da se lako raspoznaju ali da ne zalazimo u to...

Inače pratim ruski sajt Drive2.ru . Ima puno novih Ceed-ova i iskustava vlasnika. Uglavnom pozitivnih. U Rusiji izgleda da odlično ide prodaja jer se svakog dana na sajtu pojave 2-3 nova Ceed-a, a naravno da ne predstavlja svaki kupac svoj auto. Usput, kod njih su paketi opreme izgleda drugačiji, pa se npr led dnevna svetla ili automatska klima ne dobijaju samo u najjačim paketima.

xxmarkoxx
Postovi: 267
Pridružio se: 06 Avg 2014, 10:23
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od xxmarkoxx » 16 Sep 2014, 20:51

Nismo mi trziste za te najskuplje, jer ljudi se kod nas ne vode bas zdravim razumom, izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, ali mnogi ce ovde uzeti auto iste klase i platiti ga 5k e skuplje sa manje opreme samo zbog znaka na haubi. U Srbistanu se 80% ceed prodaje u prva dva paketa opreme. Ovo posebno vazi za g1.

Najbolji pokazatelj toga je lager vozila. U full opremi sa najjacim motorom uglavnom nemaju ni jedan na lageru. Paket ispod, style, isto tako, ja sam hteo da uzmem style za moje, jer se tih 800e razlike isplati najvise doplatiti iz prelaska iz dyn u style ali nema na lageru, cak u vreme sajma nije bilo ni jednog na lageru. na kraju sam uzeo jedan od 3 dyn koji su tad jedini bili na lageru...Sramota realno....() Ovo verovatno ne vazi za osnovni motor 1.4 benzin.

Jednostavno, takvo je nase trziste...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3190
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Dare4x4 » 16 Sep 2014, 21:41

Ja ne znam gde se taj njihov lager nalazi, a voleo bih da uživo pogledam vozila ako su u Srbiji. Jer npr biranje boje preko kataloga je bzv. Međutim, u salonu gde sam gledao imali su jedan ceed crdi i jedan pro ceed 1,4, i po jedan od ostalih modela. Kažu isporuka je za tri dana. Pa se pitam, da li ih uopšte drže u Srbiji ako im već trebaju tri dana. Realno ako su u Srbiji nebi mi bilo problem da odem bilo gde da razgledam ali nisam se setio da pitam tada.

xxmarkoxx
Postovi: 267
Pridružio se: 06 Avg 2014, 10:23
Lokacija: Beograd

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od xxmarkoxx » 16 Sep 2014, 21:45

Imaju neki plac gde i carine vozila, negde ka simanovcima. moze se otici tamo i pogledati ali najbolje da se ogovoris sa prodavcem prvo. mogu da ti preporucim lika, Aleksandar se zove, imamo izuzetnu komunikaciju i slobodno se ppzovi na mene za neke dodatne beneficije...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9084
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kia Ceed 1,4 ili nešto drugo ?

Post od Darko » 20 Sep 2014, 20:09

Sad imaju reklamu, gde nude na rate ali i bez ucesca?

Odgovori