Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kupovina novog automobila

Post od DukeNS » 19 Mar 2019, 15:55

Iako bih se o samom prodavcu pohvalno izrazio, zanimljivo je da gari u Mazdi nije znao par stvari o FL modelu kada sam kupovao auto, vec sam mu ja objasnjavao i pokazivao. Dobra stvar je da je to primio sportski, ali to ide i na dusu maticne kompanije koja bi morala da poboljsa obuku i upoznavanje sa novim modelima.

Kada sam bio u potrazi za kolima, sretao sam se stvarno sa svim i svacim. O negativnim me mrzi sad da pisem, dok je najbolji utisak na mene ostavio prodavac u Kia-i. Stvarno se muski potrudio. Ono baš, baš! Na kraju mi je samo zbog njega bilo zao sto nisam uzeo C'eed :mrgreen: .

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od Ivan » 19 Mar 2019, 15:58

Znaci kes itekako pri kupovini auta u velikoj vecini slucajeva. Prodavci pricaju da im je isto, a pricaju svasta oni :)

Kada se kupuje skuplji auto za kes to je drugi padez, jel ne samo sto mozes odma da zavrsis bilo sta u tom rangu nego sto gazda ili menadzer moze sebi da napravi kombinaciju, recimo za auto od 30k napravi racun na 25k a sebi stavi 2k u dzep, a kupac plati samo 27k.

Kod polovnjaka takodje, placevi pricaju da im je isto, jer je vecina kes kupaca za polovnjake, a kada sam hteo da uzmem polovnjaka na firmu skoro svi su hteli da bude deo preko racuna plus kes, recimo auto od 8k je uvezao za 5k, oce da ga proda za 5k na racun i ostalo kes da ne plati porez, a dodjes sa kesom prica svedno.

Za punto ili fabiju gde su manje marze i prodaju se masovno je kes manje bitan, tu daju ogromne popuste na flotnu prodaju itd.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Kupovina novog automobila

Post od Risto » 19 Mar 2019, 17:02

Vrše propagandu da keš nije bitan, možda u nekom slučaju gdje imaju veću tražnju od onog što mogu da nabave.

Nije isto kada neko plati auto odmah, znaš da je prodan i da su pare kod tebe. U suprotnom, on dogovori kupovinu sa kupcem, pa se čeka banka, pa možda banka odbije kupca, možda kupac odustane, a auto stoji i čeka, zauzima prostor i pare uložene u njega se ne mogu ponovo reinvestirati.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10599
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 19 Mar 2019, 17:16

Kola se predaju nakon uplate na racun prodavca i nebitno je da je banka pustila kredit ili su to pare iz slamarice uplacene u banci i prebacene auto kuci. I za nerealizovan kredit i za bilo koji drugi razlog za odustajanje od kupovine tu je kapara. Dakle, za prodavca je zaista svejedno.

Sent from my MI 5s using Tapatalk




bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Kupovina novog automobila

Post od bmibmc » 19 Mar 2019, 17:35

Ja se lomim sta da kupim i da li da kupim. Danas mi majstor kaze: novo je novo, a toyota je vise nego OK.
Prethodnih dana (juce i prekjuce) sam 'konfigurisao' Yarisa i malopre odlucim da napravim potez.
Jedan od ova dva i presecem (razlika je u tockovima, celik vs alu)
Slika
No, danas vise nije ta cena nego oko 700Eur skuplje. Pitam chat podrsku, ona me uputi na salone za proveru koda. Ja pozovem na Zrenjaninskom, ostavim da zvoni 5min, niko se ne javi. Radno vreme do 18h, a u 17h se niko ne javlja.
Ponovo pitam devojku na chatu, ona mi trazi podatke pa ce neko da proveri i da se javi.
Bas da vidim sta ce da mi kazu, a ovde cu da napisem.

Ne znam za vas, ali meni nista gore nego kad se mucis, preseces i onda te ispale :/

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od Ivan » 19 Mar 2019, 17:41

Izbegni toyotu jer je ovlasceni neozbiljan, pogledaj mazdu2, japanac iste klase, tu je negde sa cenom.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kupovina novog automobila

Post od maniaxxx » 19 Mar 2019, 17:44

U slo prodaju finansiranje a ne avtomobile, posto dobijaju prodavaci procente od leasinga.

Sa neznanjem in uopste cudnim odnosom se slazem...ne znam sta danas gledaju kad uzimaju prodavace ali kompetence sigurno ne

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od Ivan » 19 Mar 2019, 17:45

p.s. mazda2 sa 90ks je solidno brza od yarisa sa 111ks, a cuveni skyactive motor treba da trosi i nesto manje goriva.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Kupovina novog automobila

Post od bmibmc » 19 Mar 2019, 18:10

Mazda 2, takumi 90 je 15.190 + 330 boja. Ipak je solidno skuplja :( Hvala, svejedno

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od Ivan » 19 Mar 2019, 18:30

Nissan micra? Renault clio? Ima dobrih autica, dobar je i yaris, ali nemoj dozvoliti da te preveslaju, sad ce i sajam, mozda zbog toga glume ludilo, ako ne bude dobra ponuda za sajam bice posle sajma da se ne zaletis, uvek naduvaju cene pred sajam, da kao bude dobra sajamska ponuda.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Kupovina novog automobila

Post od bmibmc » 19 Mar 2019, 19:23

Pogledacu i Micru i Clia... Moram ih malo 'istraziti'. Hvala na savetima! :sesir:

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupovina novog automobila

Post od passenger » 19 Mar 2019, 19:24

Skokni do sajma. Imam osećaj da će Yaris biti na popustu od 700 eura
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Kupovina novog automobila

Post od Spa-Francorchamps » 19 Mar 2019, 21:04

bmibmc je napisao:
19 Mar 2019, 17:35
Ja se lomim sta da kupim i da li da kupim. Danas mi majstor kaze: novo je novo, a toyota je vise nego OK.
Prethodnih dana (juce i prekjuce) sam 'konfigurisao' Yarisa i malopre odlucim da napravim potez.
Jedan od ova dva i presecem (razlika je u tockovima, celik vs alu)
Slika
No, danas vise nije ta cena nego oko 700Eur skuplje. Pitam chat podrsku, ona me uputi na salone za proveru koda. Ja pozovem na Zrenjaninskom, ostavim da zvoni 5min, niko se ne javi. Radno vreme do 18h, a u 17h se niko ne javlja.
Ponovo pitam devojku na chatu, ona mi trazi podatke pa ce neko da proveri i da se javi.
Bas da vidim sta ce da mi kazu, a ovde cu da napisem.

Ne znam za vas, ali meni nista gore nego kad se mucis, preseces i onda te ispale :/
A ovaj oglas? https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -ie-stella

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Kupovina novog automobila

Post od bmibmc » 19 Mar 2019, 21:40

Video sam taj oglas, kao i ostale za yarisa...
Mozda sam trebao odmah da objasnim kako sam i dosao do Yarisa. Prvo sam gledao automobil C segmenta i shvatio da ne zelim toliko novca da dam za nov auto. Primetio sam da su novi automobili skuplji nego pre. Onda sam rekao sebi da moze i 3 godine star C segment sa malo predjenih km. Pa onda dosao do 5 i 75.000km.
Onda pomislio da mozda odem na nov B segment jer mi C i nije toliko potreban. Uglavnom auto vozi zena do posla i moguci su kraci izleti vikendom i neki put do 600km par puta godisnje. Na more smo poceli da letimo, pa rentamo tamo.
Uslovi su bili: niska potrosnja, naslon za ruku (sto mozda za Yaris i nije slucaj jer 'Prednji nasloni za ruke od tkanine' moze da bude i onaj u vratima), automatska klima, knap mesta pozadi za eventualne putnike na kracim relacijama... Plus su bili diskovi napred i nazad (sto Yaris opet nema), neki infotainment sa navigacijom ili makar mogucnoscu da telefon projektuje svoju (sto Yaris nema), grejani retrovizori, retrovizori sto se sami sklapaju, grejanje soferke (sto Yaris nema). Ovo sve sto sam napisao (ili vecinu) ima Fiesta u Titanium izvedbi koja je skupa nova, ali GM ima test/demo vozila i benzinca i dizelasa koji odgovraju trazenom.
No, rekose mi, novo je novo. Garancija je garancija. U majstora imam poverenja, a trudim se da slusam ljude od struke i ti moji 'zahtevi i zelje' odose na drugo mesto.
Sad sam opet na pocetku. Razmisljam o polovnom Focusu iz GM, nekom 4008 iz oglasa, 2008 iz oglasa, fiestama, ceedovima, golfovima, C4, P308 i nemam pojma kuda da se okrenem. Inace vozim ceeda dizela iz 2008 i sasvim sam zadovoljan kako me auto sluzio evo 6 godina, ali razmisljam da je vreme ga zameniti zbog godina i kilometara.
Cekam sajam da vidim sta ce tamo biti a ako i ne bude nista nije mi hitno...

Superb III
Postovi: 749
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 19 Mar 2019, 23:11

Ivan je napisao:
19 Mar 2019, 15:58
Znaci kes itekako pri kupovini auta u velikoj vecini slucajeva. Prodavci pricaju da im je isto, a pricaju svasta oni :)

Kada se kupuje skuplji auto za kes to je drugi padez, jel ne samo sto mozes odma da zavrsis bilo sta u tom rangu nego sto gazda ili menadzer moze sebi da napravi kombinaciju, recimo za auto od 30k napravi racun na 25k a sebi stavi 2k u dzep, a kupac plati samo 27k.

Kod polovnjaka takodje, placevi pricaju da im je isto, jer je vecina kes kupaca za polovnjake, a kada sam hteo da uzmem polovnjaka na firmu skoro svi su hteli da bude deo preko racuna plus kes, recimo auto od 8k je uvezao za 5k, oce da ga proda za 5k na racun i ostalo kes da ne plati porez, a dodjes sa kesom prica svedno.

Za punto ili fabiju gde su manje marze i prodaju se masovno je kes manje bitan, tu daju ogromne popuste na flotnu prodaju itd.
Meni nije jasna jedna stvar o kakvu kupovinu u kes to vi pricate? To moze samo ako se kupuje polovni auto. Ne znam jel to vi u SRB jos uvek funkcionisete sa kesom al u MKD dobijes racun,ides u banku uplatis/prebacis novac na firmu gde kupujes auto i to je to. Nebitno da je i sam auto 100k eu a ne 30k eu. Kes novac niko nece da ti primi u MKD vec sve ide preko banke. Bar kod nas...

Odgovori