Toyota Aygo

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
FrodoC
Pridružio se: 28 Jun 2020, 15:11

Toyota Aygo

Post od FrodoC » 28 Jun 2020, 23:32

Pozdrav drugari.

Već duže vreme pratim forum, uglavnom kao "gost", a kako u budućnosti planiram kupovinu automobila, rekoh, ovo je pravo mesto da saznam mnogo stvari o raznim automobilima.

Pretražio sam forum, ali osim razbacanih komentara po raznim temama, nigde nisam video odgovarajuću temu za Toyotu Aygo, pa rekoh da je otvorim i da mi pomogne, ko može :).

Elem, zainteresovan sam za kupovinu ovog automobila. Sviđa mi se izgled, pregledao sam praktično sve testove i utiske na stranim sajtovima, ali me zanimaju i mišljenja naših ljudi. Koliko sam ispratio, ovaj poslednji model iz 2018. godine ima mnogo poboljšanja (čak je i malo duži od prethodnih verzija, a motor mu je za nijansu jači) i baš ga hvale u toj klasi. Znam za mane, to što je prtljažnik mali mi ne smeta, svakako je auto pre svega za gradsku vožnju. Takođe, trenutno od modela u svojoj klasi ima jednu od najnižih cena (Twingo jedino u osnovnoj verziji ima nižu cenu). Mala potrošnja, dobra garancija, jeftini delovi, to su neke od stvari koje su mi takođe interesantne, kao i podatak koji mi je preneo drugar koji radi u jednom servisu automobila, koji kaže da je Aygo veoma pouzdan i da se retko kvari, naravno, ako ga pazite onako kako treba.

Voleo bih da ko god može, a prvenstveno oni koji imaju ovaj automobil (Pa čak i ako je neka starija verzija) da iznese svoje utiske, vrline, mane ovog automobila, da steknem malo bližu sliku o samom automobilu.

Hvala unapred.

Korisnikov avatar
OMP
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57

Re: Toyota Aygo

Post od OMP » 29 Jun 2020, 10:14

Imao sam stariju verziju, realno auto je sranje da se ne lazemo, mali, neudoban, plastikaner, bedno opremljen, sedista ravna ko klupa, gepek fakticki nepostojeci, 4 odrasle osobe jako tesko da se spakuju itd. Sto se motora tice dobri su i pouzdani, solidno vuce za tu snagu i zgodan je za grad. Mali potrosac i generalno jeftin za odrzavanje ali to mu je i jedina prednost sto se mojih utisaka tice. U sustini zenski gradski auto koji jedino velicinom i dizajnom privlaci mahom zenski deo populacije, evo ja sam sad za svastiku jurio tako neki auto i na kraju joj nasao pezo 107 ( sto je isti auto kao ajgo) ubedjivao sam je da nadjemo nesto bolje ali nije htela.
E sad ovo sve pricam za prvu generaciju ne znam za drugu, vidim da je novi ajgo veci auto i atraktivnijeg izgleda a i deluje kvalitetnije uradjen i bolje opremljen
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

FrodoC
Pridružio se: 28 Jun 2020, 15:11

Re: Toyota Aygo

Post od FrodoC » 29 Jun 2020, 14:59

Da, zato me je i interesovalo mišljenje nekoga ko je možda vozio noviji model. Uspeo sam u gradu nekoliko puta da vidim noviji model i mnogo ozbiljnije deluje od tih starijih verzija, a i izbor dodatne opreme je poprilično bogat. Kažu da su oni sa ispravkama iz 2014. dobri, a oni iz 2018. godine još bolji, hvale ih na testovima, i da su sedišta bolja, motor je jači, unutrašnjost ozbiljnije urađena, da su obratili pažnju i na neke manje stvari, ali me interesuje baš ako je neko vozio ove novije da čujem i njihovo mišljenje.

Odgovori