Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Bogdan » 19 Nov 2020, 16:47

OMP je napisao:dzabe ti onda svi ti papiri ako se i tamo mulja...mada kako god okrenes najbolje je kupiti auto od vlasnika nebitno u kojoj zemlji
Pa treba gledati na svaku sitnicu oko papira i dobro čitati sve sta piše itd... Pa tek onda gledati auto Kakv je itd..
Ne muljaju svi naravno, ali turci i ovi sirijci sta su već... Katastrofa.
Najbolje jeste kupiti od vlasnika auto direktno i to još ako je nemac, 99% da će se svi papiri dobiti i da je auto takav kakav je, čak šta više i sami sve kažu stanje auta i dokazi su tu, papiri računi itd...

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Polke » 23 Nov 2020, 16:49

Ljudi, treba mi savet. Isao sam da gledam ovaj auto: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... us-w-i-e-n

Auto odlicno izgleda,ima dva kljuca, ali nisam siguran da je papirologija 100% ispravna. Vlasnik poseduje JCI na firmu i AMS uverenje, tablice i saobracajnu je poslao nazad u Bec za odjavu. Prica je da je covek otkupio ceo vozni park firme i sad prodaje automobile. Buduci da je auto 2019., da li moze da postoji neki problem ako nije otplacen lizing, ili da je skinut sa osiguranja i da li to moze nekako da se proveri u Austriji?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 23 Nov 2020, 18:29

to sto pise u JCI je normalna procedura pri uvozu kad se uvozi na ime kupca...to oko lizinga i sl ne znam kako ide, i da li si siguran uopste da je auzo sa lizinga? saobracajna nije cudno sto je vracena na odjavu, to je duzan da ti da prilkom kupovine ili kad se bude odjavila, mada ja sam imao par puta problem da sam cekao i mesec dana da mi odjave ali sta je tu je, jednom nisu ni uspeli da mi odjave jer je vlasnik zagubio pa su morali da vade duplikat sto se opet cekalo 2 nedelje jer su razliciti kantoni bili u pitanju pa je druga procedura ali to sad i nije bitno, svakako se sve zavrsava jedino vreme moze biti problem.

Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Polke » 23 Nov 2020, 19:51

OMP, hvala na odgovoru. Za lizing je moja pretpostavka, ne znam kako je finansiran auto tamo. Da li postoji uopšte mogućnost da se nešto mulja i da auto bude oduzet ako imam odjavljenu saobraćajnu I ako je regularno ocarinjen? Koliko sam skapirao, treba da brinem i u vezi provere auta u interpolu prilikom registracije?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 23 Nov 2020, 20:08

posle registracije postoji interpolova provera od 60 dana koliko i traje zabrana otudjenja, e sad sanse da je kraden, skidan sa osiguranja i sl. a da je carinjen i odjavljen nisu bas velike, iskreno nisam se upustao u tu problematiku

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od nuk » 23 Nov 2020, 21:16

Realno nisu velike ali postoje. Tome i služi tih 60 dana za proveru jer se ista ne vrši odmah po uvozu ako se i vrši uopšte jer bilo je slučajeva da se ispostavi da automobil jeste na nekoj crnoj listi i kao takav oduzet vlasniku godinama nakon uvoza.
Opet, ne bih rekao da je ovaj automobil zanimljiv takvim interesnim grupama tj. automobili u ovom cenovnom rangu generalno, uopšte vredni takvog cimanja danas

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Polke » 23 Nov 2020, 22:28

Da li carvertical izveštaj vredi uzimati zbog podataka iz Austrije? Tu bi trebalo da ima podataka sa poternica?
Čoveče, kao da sam na divljem zapadu..
Ova firma Brilliant 011 je osnovana 10.2019 i ima 0 din prometa u Apr, pa i je i to sumnjivo




Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 24 Nov 2020, 09:20

Ni to nije nista cudno, npr dve firme preko kojih meni uglavnom carine nekoliko godina vozila su do sada vise puta menjale ime, uglavnom na godisnjem nivou zbog raznih zakonskih zezancija oko carinjenja na ime kupca sto je u sustini rupa u zakonu

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Puzo81 » 25 Nov 2020, 18:22

"Nemci" pomoć, koja je cena tih crvenih tablica od par dana za izvoz?

Pretpostavljam da sa onim drugim zelenim ilo kako beše ne može da se cepa do SRB?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ikac2000 » 25 Nov 2020, 19:12

Otprilike registracija 25 do 50, tablice 20 do 40, osiguranje isto toliko, plus tehnicki ako nema jos 100 evra.

Tako kaze ADAC.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 25 Nov 2020, 19:24

Ja sam plaćao oko 180 EUR sve skupa pre nekoliko godina.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Puzo81 » 25 Nov 2020, 20:06

Hvala, tako sam računao.

Imaju TUV uglavnom svi koje sam gledao.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Nov 2020, 13:29

imaj u vidu ako budes uvozio nesto da je trenutno stopirana homologacija vozila, tj auto moze da se carini i ulazi u proces homologacije ali da dobijes konacan papir tj amss overenje kako ga svi zovu pitanje kad ce biti jer je direktoru ABS-a istekao mandat pa dok se ne postavi novi nema overavanja papira tako da ne mozes da registrujes auto.
Ako se ne varam svake ili svake druge godine u ovo neko vreme istice mandat direktorima, e sad od drzave zavisi kad ce postaviti novog, jedne godine se cekalo vise od 2 meseca, tek u januaru ga imenovali...banana drzava

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Nov 2020, 14:12

mada sa mi rece drugar da je njemu pre par dana stiglo uverenje, podneo zahtev 20.11. a stiglo 26.11., sto znaci da je neko morao da overi, dal neki VD ili ko bem li ga :)

Nocturne87
Postovi: 8
Pridružio se: 02 Dec 2020, 21:39

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Nocturne87 » 03 Dec 2020, 00:12

Hej ljudi, iako sam nov na forumu, dugo pratim isti, i moram da kazem da sam do sada pronasao puno korisnih saveta, a nadalje se iskreno nadam da cu moci i da doprinesem nekoj od tema.

U principu, treba mi savet jer sam u procesu kupovine novog automobila a situacija je malo specificna, pa me interesuju informacije iz prve ruke tokom ove C19 situacije. Naime, radi se o ugovoru o poklonu, auto je trenutno na tablicama van mog mesta prebivalista. Znam da porez na prenos mogu da platim u BGu (u opstini na kojoj mi je prebivaliste), medjutim buni me informacija koju sam dobio u vezi odjave tablica, jer pre koliko znam su se tablice odjavljivale u mestu prebivalista vlasnika/ovlascenog lica, a sada sam dobio informaciju da i ja mogu da odjavim table ovde u BGu? Takodje, da li je bitno da li cu nakon overe ugovora o poklonu prvo ici u poresku upravu kako bih uzeo resenje i platio porez na prenos asolutnih prava, a onda da odjavim tablice i saobracajnu (naravno pod usovom da to mogu da uradim ovde kao kupac), ili mogu i obrnuto?

Odgovori