Ford Fiesta ili nesto trece?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Bax » 15 Dec 2021, 08:51

1.3 je prastari motor, koji je motorista pomenuo, OHV Kent masina.

SVE ostalo su Yamahin dizajn 1.25, 1.4, 1.6, 2.0

Odlican je i mali 1.25.

Astra G je raga od auta, Poljakinje, mozes da nadjes za sica lovu, kupljenje u Srbiji od prvih vlasnika, dosta ih je uzeto kad je bila akcija.
Mozda je zastarela, ali je zilav auto, sve mu je zilavo.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12374
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od shandu90 » 15 Dec 2021, 08:58

Moja otisla za manje od 48h od kad je oglasena.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pilgrim011
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Nov 2021, 11:56

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od pilgrim011 » 15 Dec 2021, 09:21

Hvala svima na odgovorima. Da, Astra jeste mogućnost, s tim što sam više razmatrao H verziju - noviju generaciju. Postoji li razlog zašto uzeti G koja je ipak model iz 1998 (i mislio sam da je proizvodnja prestala 2004, sad vidim na netu da nije - preimenovana je u Classic), a ne H? Inače sam vozio H i učinio mi se za nijansu preglomazan za moje potrebe. Pritom, samo jedan benzinac dolazi u obzir - 1.6, drugi su preslabi za tu karoseriju. Glavni razlog što generalno više naginjem B segmentu je činjenica da mi ne treba skoro ništa što vozila C segmenta nude, a B su manji i zgodniji za po Beogradu, pre svega zbog parkinga koji mi je glavni izazov svakog dana. Pritom, ljudi pominju da je zbog putovanja bolje uzeti C segment, jači motor, a ja sam sa Puntom 1.1 bez problema i muke išao do Zagreba, Sarajeva, Boke Kotorske itd., u društvu lepše polovine i nešto prtljaga, tako da stvarno mislim da bi mi Corsa ili Fiesta sa 1.4 benzincem završavale isti taj posao i to osetno bolje - Punto je imao samo 54-55 konja i opet radio posao. Znam da su teži automobili novije generacije, ali ipak 35-40 ks više nije malo... Možda je Punto 1.1 malo "mrtav" ali suštinski završava posao - niti ludujem po autoputevima i magistralama, niti obavezno moram da pretičem - uglavnom su moja putovanja zbog uživanja, bez preterano žurbe. I još jedan razlog zašto Grande Punto nije u izboru - kumi me draga da uzmemo po mogućstvu nekog Nemca, neće više u Puntu da se vozi, s tim što bi pristala i na Ford. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Bax » 15 Dec 2021, 09:37

Fiat 1.1 je opasan motor, malo ko uradi tako jadan na papiru, a tako startan motor, neces to naci kod konkurencije lako.

Ford je Nemacka proizvodnja.
Zasto Astra G, zato sto je neugledna, a dobra.
Zato sto iz prve ruke kazem, nikakve zajebancije nikad, a imam i Toyotu i Fiata u kuci.
G je raga za Fijata i Toyotu.

Znaci kad ni diskove nisam zamenio na dizel Astri G za 170.000km.

Kad sam je uzimao procali su Poljakinje su krs, itd, medjutim auto je vrhuski odradio 15ak godina.

Sad da je provozas, identicna je kao kad smo je preuzeli 2008.

Astra H, je teza, sporija i kvarljivija, bar ovo sto su imale moje kolege, isto nove uzete. Ali pristojan auto.
Nema tu puni losih kola, samo sto je tvoje ciljno godiste vec starudija, trazi prvog vlasnika, uzet ovde, sa kilometrazom da je uradio veliki servis, dakle oko 120k, ili neki koji nije vozen ako takav jos postoji...

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk



Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od AchtungDichtung » 15 Dec 2021, 09:57

Meni je u toj klasi najlepsi auto P207, benzinac 1.4 ili jos bolje 1.6 i vozi. Samo treba voditi racuna da se uzme stari tip benzinca dakle 73, 88 ili 109 ks, a ne 95 i 120 (to su musicavi vti motori).

pilgrim011
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Nov 2021, 11:56

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od pilgrim011 » 15 Dec 2021, 10:01

Da, kapiram, probaću onda da vidim šta ima od tih novijih Astra G Classic u ponudi, a da su benzinci - znam da je tebe služio super dizelaš, ali ja ću kupovati 12-14 godina star auto, dakle mačku u džaku, zato ipak benzinac, neće me dovesti do bankrota tako lako ako uzmem neku kojoj nešto ozbiljno fali...
Francuzi ne dolaze u obzir - Clio je imao neko meni blizak i to je bilo jedno užasno iskustvo - non stop popravke i to skupe. Posle toga Citroën, ista situacija, s tim što je ovaj bio kabriolet, pa je još teže bilo za finansiranje popravki... Znam dosta ljudi koji stvarno imaju loše iskustvo sa svim mogućim Francuzima, tj.retko ko je zadovoljan.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46090
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Geza » 15 Dec 2021, 10:16

Možda neko Polo upadne u razmatranje.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8101
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od OMP » 15 Dec 2021, 11:01

zavisi koji clio i koji citroen, imas psa motore koji su losi fabricki ali ima i odlicnih

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od lami » 15 Dec 2021, 11:11

Citroen kabriolet ne uzimati kao reper, to je specifican auto.
Mislim da je bivsi kolega imao neki c3 pluriel koji mu je crkao na sred mosta, a i generalno da ti plurieli su bili bagoviti. Ostali modeli su generalno standardno odrzavanje.
Imas i nemce koji su namucili svoje vlasnike, zavisi dosta od modela i konkretnog primerka.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12374
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od shandu90 » 15 Dec 2021, 11:14

Drugarica dobila nov c3 puriel. Krov je riknuo posle nekoliko godina, na kraju ga zavarila s necim i vise se nije otvarao. Jedva ga prodala za 800e :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Bax » 15 Dec 2021, 11:22

pilgrim011 je napisao:
15 Dec 2021, 10:01
Da, kapiram, probaću onda da vidim šta ima od tih novijih Astra G Classic u ponudi, a da su benzinci - znam da je tebe služio super dizelaš, ali ja ću kupovati 12-14 godina star auto, dakle mačku u džaku, zato ipak benzinac, neće me dovesti do bankrota tako lako ako uzmem neku kojoj nešto ozbiljno fali...
Francuzi ne dolaze u obzir - Clio je imao neko meni blizak i to je bilo jedno užasno iskustvo - non stop popravke i to skupe. Posle toga Citroën, ista situacija, s tim što je ovaj bio kabriolet, pa je još teže bilo za finansiranje popravki... Znam dosta ljudi koji stvarno imaju loše iskustvo sa svim mogućim Francuzima, tj.retko ko je zadovoljan.
Ako hoces benz 1.6 twinport ide extra u Astri G, ona je lagana, i auto bas dobro cupa sa tom benzinjarom, a moze i 5,6l (sipao od cepa do cepa) da trosi kad se ide do CG, sto je s obzirom na performanse, top.

Inace taj 1,6 twinport 103 ks ne trosi ulje, za razliku od starijih 1.6 16v, koji su poznati kao masine za przenje ulja.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

pilgrim011
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Nov 2021, 11:56

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od pilgrim011 » 15 Dec 2021, 11:38

Super, dobar savet za 1.6 twinport. Jesi li merio možda i po gradu potrošnju, pošto mi je to ipak 80-90% korišćenja? Što se tiče Pola, on i Golf 5 su skrajnuti jer sam čuo da nemaju tako pouzdane benzinske atmosferske motore, ali ako neko zna za neki koji je sjajan, mogu da razmotrim. Pritom, mislim da oba modela imaju i redovno održavanje skuplje od npr. Corse, Astre, Fieste, barem po nekim iskustvima mojih drugara...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Bax » 15 Dec 2021, 12:01

Mislim da je cale pominjao 9l po NBG.
Ja mogu da ti potvrdim 6.5l kad sam vozio AP do Beca, jer sam to ja sipao.

Ja sam je obicno vozio po otvorenom....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 627
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od motorista » 15 Dec 2021, 17:42

pilgrim011 je napisao:
15 Dec 2021, 09:21
Postoji li razlog zašto uzeti G koja je ipak model iz 1998 (i mislio sam da je proizvodnja prestala 2004, sad vidim na netu da nije - preimenovana je u Classic), a ne H?
1) "H" je mnogo nepreglednija od "G" i - utisak je - malo teža nego što papiri pokazuju. 2) Imaju istu platformu (a "H" je skuplja).

Ukoliko su ti ovi razlozi bitni...

Ovo pod 2 nije tako bitno kod "Opela" pošto su od "Kadeta D" samo evoluirali platformu za C segment, ali G-H je jedan od najmanjih skokova još od D-E.

Za male sume u C segmentu nije loša "Astra G", mada bih ja jurio neki "Fokus".
Bax je napisao:
15 Dec 2021, 08:51
SVE ostalo su Yamahin dizajn 1.25, 1.4, 1.6, 2.0
Kome je to najbitnije, kažu da je 1,4 najekonomičniji.

Jedan presek teme... Možda "Lanča Ipsilon" kao tema za razmišljanje? Lep auto, B segment, nije "Fiat" a ima "Fiatov" benzinac 1,2 (kao i skoro svu mehaniku).

pilgrim011
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Nov 2021, 11:56

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od pilgrim011 » 15 Dec 2021, 18:35

Iskreno, ja i dalje nisam razumeo zašto ne bih uzeo Fiestu 1.4 MK6 (tj. MK7 za britansku verziju) ili Corsu D 1.4 - uglavnom sam dobijao nešto drugo kao predloge, ali meni i dalje deluje da je za moje potrebe (navedene u inicijalnom postu) dušu dao jedan od ta dva automobila, uz Grande Punto. Astra G Classic ću isto pogledati. U suštini, koliko vidim, nijedan od navedenih modela nije skup za održavanje, neki su malo skuplji od drugih, ali svi spadaju u pouzdane. Ništa, baciću se uskoro na oglase, pa šta bude delovalo najočuvanije, verovatno ću uzeti to.

Odgovori