Baksuz razmišlja o promeni auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1573
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od sasa lbg » 02 Feb 2012, 22:26

Ja bih i opciju event.zamene razmotrio.Hmm sa jos jednim detetom pa jos u manji auto ..zeznuto!

izmedju 3 i 20 karak
Postovi: 142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:37
Lokacija: Novi Sad

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od izmedju 3 i 20 karak » 02 Feb 2012, 22:34

Ima li ikakvih utisaka o novoj Hyundai Elantri? Vidim da je proglašena za auto godine u SAD (lično sam se uverio da tamo baš voze Hyu). Ovde ima samo sa 1.6 benzinskim motorom. Deluje mi velik auto

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Ogi » 02 Feb 2012, 22:34

Ma vrh auto. Necu nista da ti pricam, idi u salon pa vidi sam.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Misha » 02 Feb 2012, 22:50

Ako hoces crossover moja preporuka je SX4,cene se krecu od 10.990e do 13.590e za full verziju 4x4.
Elantru sam vozio,mislim da je bio Shine paket. Prilicno je komforan automobil (sedista dobro drze u krivini i prilicno su udobna),volan je direktan,materijali u kabini su kvalitetni a gepek je zapremine 485 lit. Motor odlicno povlaci a prosecna potrosnja mi je bila 8,2 lit.- meni odlican automobil za te novce. Bosnjak ima jednu crnu u salonu 11"god. za 14.000e sa met.bojom.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Ogi » 02 Feb 2012, 22:52

misha je napisao:Elantru sam vozio,mislim da je bio Shine paket. Prilicno je komforan automobil (sedista dobro drze u krivini i prilicno su udobna),volan je direktan,materijali u kabini su kvalitetni a gepek je zapremine 485 lit. Motor odlicno povlaci a prosecna potrosnja mi je bila 8,2 lit.- meni odlican automobil za te novce. Bosnjak ima jednu crnu u salonu 11"god. za 14.000e sa met.bojom.
:bravo:

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od swemir » 02 Feb 2012, 23:15

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _sportbek/

evo ono provereno sto sam rekao , a to je 1.9 tdi.

valjda sad link radi... naravno ima i jeftinijih i jos bolje i sigurnije 1.6 benzin, ja licno bi isao na to preovereno je,

ako gledas nov, taj hyndai stvarno izgleda dobro uzivo, video sam ga na sajmu. licno ne znam nista o mehnici tog modela, i mene bi to odbilo...

to je moje misljenje, i savet, nesto kao sa linka, :mig:

moje misljenje je da novo ne zanci sigurnost, ja sam uvek za polovno i provereno. naravno neko drugi ne misli kao ja, ali zadnja dva puta sam uzimao auto sa leasinga, sa 50.000 i nisam imao problema. jos druga stavr, mrzim ovlascene servise, mada to sve zavisi od osobe do osobe....

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od džole » 02 Feb 2012, 23:22

Prijatelj jedan je pre neki dan vozio automobil na farbanje i za zamenski automovil je dobio Elantru.
Oduševio sam se kakav automobil. Stvarno je sjajan i materijali u unutrašnjosti i ležanje na putu i upravljivost i udobnost i komfor, sve je odlično.
Kao da je neki evropski ili japanski automobil.
Za razliku od ostalih automobila ove marke stvarno ozbiljno napravljen i smišljen automobil.
Sve preporuke!!!
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Floyd » 02 Feb 2012, 23:27

Moja preporuka, ovim redosledom...

1. Mazda 6
2. Citroen C5
3. Renault Laguna 3

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 02 Feb 2012, 23:31

džole je napisao: Za razliku od ostalih automobila ove marke stvarno ozbiljno napravljen i smišljen automobil.
Au, neki forumasi su vec spustili pogled ka zemlji i traze dovoljno veliki kamen za tebe! :)

@Dunx, sto se tice one Fabie MC znam vlasnika i on rece da je dao oglas iz zajebancije. Nije pominjao nikakve probleme. Inace je pre nje takodje imao Fabiu 1.2 (ali ne TSI) koju je prodao nakon (mislim) 2 god i svega 20-tak hiljada km da bi uzeo ovu MC.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Misha » 02 Feb 2012, 23:48

Texonja,imao je srebrnu Fabiu 1.6 16v a ne 1.2. Koliko ja znam imao je iste simptome,pisao je o tome na VG forumu. Kada se problem pojavio prestao je pisati i oglasio je auto na prodaju. :mig: Na Briskodi ima puno nezadovoljnih vlasnika sa 1.2 TSI motorom.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 00:23

Hvala na dopuni. Nisam znao to za pisanje na VG. Na jednom TRECEM (pretpostavljas kojem) :) forumu ga je neko pitao, pa je rekao da je dao oglas iz zajebancije.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od džole » 03 Feb 2012, 00:30

Texonja je napisao:
džole je napisao: Za razliku od ostalih automobila ove marke stvarno ozbiljno napravljen i smišljen automobil.
Au, neki forumasi su vec spustili pogled ka zemlji i traze dovoljno veliki kamen za tebe! :)

@Dunx, sto se tice one Fabie MC znam vlasnika i on rece da je dao oglas iz zajebancije. Nije pominjao nikakve probleme. Inace je pre nje takodje imao Fabiu 1.2 (ali ne TSI) koju je prodao nakon (mislim) 2 god i svega 20-tak hiljada km da bi uzeo ovu MC.
Nije ovo ništa uvredljivo. Obzirom da uvek imamo zamerke na neke od ovih automobila(Hyundai, Kia) recimo oko tvrde plastike unutra, loše završne obrade itd. ova Elantra deluje neverovatno. Sva je odlična i nisam našao nikakvu zamerku, stvarno je cakum-pakum. Odličan automobil, još ako se pokaže dobro u eksploataciji i uvoznici ne budu drali na servisu i delovima, autić za razmišljati....
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od nixa » 03 Feb 2012, 00:31

U tvojoj situaciji definitivno bih razmišljao o Meganu 3, i30, Ceed - sve u karavan verzijama...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od sebekkg » 03 Feb 2012, 00:50

sto se mene SMATRA :D , ja bih najradije na tvom mestu i40, jeste skuplji ali je zato i 1.7crdi pouzdan motor, stedljiv, a i kako sam gledao test voznje, svim novinarima se svidja, ako kavlitetno odradjen auto. Jeste da je dizel sa pristojnom opremom, oko 24k e, a kad bi to bilo dostizno super. E sad posto tebi finansije ne daju vise od 15k e onda bolje nesto tipa i30 crdi, jer ne znam koliko bi atmosferac 1.6 u elantri mogao da bude stedljiv, a pri tom da su slicnih karakteristika materijala unutra kao i40, a to mu je plus, pored lepog izgleda.

Sad i30 se ne svidja bas svima, a to je sigurno, zato jedino neki njemu slican, a nekima i lepsi , jeste ceed, za koga i ja samtram da je izuzetno lep auto, kako u hecbek tako i karavan varijanti.

Iskreno tvoje pare, tvoja briga, ali smtaram da i40 bi stvarno vredelo razmisliti ako imas sredstava, pa zatim i30/ceed crdi, pa tek onda elantru.
Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 00:56

24k eur za i40 ??? :nesvest:
Pa ja sam BMW-a platio 31k i to zato sto sam uzeo automatik. Inace je bio 30k manuelac.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Zaključana tema