Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 12:06

moja greska, od 2013 sa restyling verzijom su isli 1.0 i 1.2 sa 3 cilindra a u ovu seriju su isli stari TU motori 1.1 i 1.4 sa 4 cilindara....inace taj 1.1 u TU varijanti je slabasan motor i za prvu generaciju c2 koja je laksa od ove mogu da mislim u ovoj kakav je, bolje gledaj 1.4 ali varijanta sa 75(73) ne sa 95 konja..., taj 1.1 se generalno losije prodaje i kod prve serije.

laurafejn
Postovi: 11
Pridružio se: 10 Feb 2021, 21:26

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od laurafejn » 11 Feb 2021, 12:15

OMP je napisao:moja greska, od 2013 sa restyling verzijom su isli 1.0 i 1.2 sa 3 cilindra a u ovu seriju su isli stari TU motori 1.1 i 1.4 sa 4 cilindara....inace taj 1.1 u TU varijanti je slabasan motor i za prvu generaciju c2 koja je laksa od ove mogu da mislim u ovoj kakav je, bolje gledaj 1.4 ali varijanta sa 75(73) ne sa 95 konja..., taj 1.1 se generalno losije prodaje i kod prve serije.
E, da čula sam da su 1.4 i dizel i benzin okej. Ali, taj c3 mi nije nešto za visoke ljude... Nije baš legao kao recimo Polo 2010, ili Peugeot 207...Ford fiesta je tu i tamo ok, al loša joj je preglednost... Poprilično je tesna. Međutim, VW ima ozboljno visoku cenu iako ništa značajno bolji nije od recimo tog pezoa 207, kojeg hvale. E sad, ne znam. Čitala sam o tome na engleskom i gledala na jutjubu, al sad već taj auto ima 11 godina...ne znam kakav je kako vreme prolazi...

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 13:03

207 nije los auto, ali i kod njega su mana ti motori, samo u pocetku se ugradjivao TU motor u varijanti 1.4 sa 75 konja i 1.6 sa 110 konja, 2006 i event. pocetak 2007. posle su isli VTI motori koji su se lose pokazali tako da ako trazis mladje godiste onda sa benzincima nema radosti, tek od 2013 su napravili neku reviziju tih VTI motora i navodno otklonili neke mane, ne znam da li i sve, ali ja opet ne bih pazario taj motor...inace sam qauto kao auto nije lose uradjen, komfor tu i tamo to je relativna stvar, kvalitet izrade po meni ok, dizajn je stvar ukusa, realno c3 2. generacije izgleda mnogo atraktivnije i savremenije ali ipak je i par godina kasnije izasao od 207ice

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 11 Feb 2021, 13:51

@laurafejn
Ne citiraj post neposredno iznad i ne pisi uzastopne postove! Mozes citirati vise postova scrollom na dole kada pises poruku.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

laurafejn
Postovi: 11
Pridružio se: 10 Feb 2021, 21:26

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od laurafejn » 11 Feb 2021, 14:11

dragvorl je napisao:@laurafejn
Ne citiraj post neposredno iznad i ne pisi uzastopne postove! Mozes citirati vise postova scrollom na dole kada pises poruku.
Okej, sorry.
A je l' može neko da mi kaže koji se auto smatra dobrim odnosom cene i kvaliteta do 3500 evra. Znam da je to polovnjak, i da ne može biti bez mana, al eto možda znate šta može da prođe sa redovnim održavanjem...ako to uopšte može da se zna. XD
Hvala puno na odg.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 14:23

zavisi od kog godista gledas, koji segment, koja motorizacija, pogledaj neke japance oni su uglavnom dobar odnos cena kvalitet, doduse cene su im malo jace ali to je valjda i opravdano

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 11 Feb 2021, 14:41

Možda toyota yaris?

Ne znam, moje mišljenje jeste da se gleda apsolutno celokupno stanje auta, naročito enterijer (plastike, tapaciri, sedišta). Ali znam ljude koji su zbog nekih sitnica odustajali od dobrih vozila.
Kada sam prodao pasat pre nekoliko godina, ladno lik nije hteo da uzme auto (iako sam imao apsolutno sve dokaze o održavanju i rekao sam mu da može da proveri auto apsolutno bilo gde) zbog toga što mu je unutrašnje potkrilo bilo polomljeno u delu prema braniku pa je falio komad plastike i taj deo prema maglenci je bio nezaštićen (ebi ga, zakačio sam kamen i to vožnjom u rikverc) - iako je to deo koji se da lagano srediti, ali mene mrzelo da se bakćem sa tim - samo sam kasnije ubacio komad plastike da čisto ne šiba voda sa točkova prema maglenci (mada neka kola to uopšte i nemaju)

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 11 Feb 2021, 16:14

Nasao sam auto na placu DE i imam prijatelja koji zivi tamo i hoce da mi pomogne sa njihovim jezikom.

Kakva je procedura da odem tamo i dovezem auto? Pitam generalno i zbog situacije sa virusom.

Da li je neko samostalno dovezao auto i koliki su troskovi okvirno?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 16:44

sto bi se cimao kad za 500tinak evra ljudi dovoze i sve ti usput zavrsavaju, carinu ,papire, homologaciju, stigne ti auto na kucnu adresu...kad vec imas prijatelja tamo neka on pogleda auto ako je ok kupi ga i da stoji kod njega, ti samo nadjes coveka i posaljes da ti dotera...da ides sam kostace te sigurno vise, cimanje sa papirologijom plus situacija sa koronom...ja se ne bih razmisljao uopste da idem sem ako nemas bas zelju da ides

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od AchtungDichtung » 11 Feb 2021, 17:39

To pod uslovom da prijatelj u DE zivi negde blize ili gde ima vise nasih tipa Minhen ili sl.
Jer od Berlina ili Hamburga do BG prevoznici uzimaju po 700 evra, sto je i dalje dosta skuplje nego zoll tablice + putarina

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 17:54

pa da zaboravih to da napomenem, minhen i okolina su 500-550e sve dalje od toga je skuplje

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od member » 11 Feb 2021, 18:09

Više mu se isplati dati i tih 700eur, nego da se klacka od Hamburga do Srbije u neproverenom autu da bi uštedio 100eur

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 18:18

ma kako god okrenes se vise isplati da ti neko dotera, sem ako nemas bas zelju da ides i vidis nemacku ili odes kod nekog u posetu to je druga stvar, onda tu kupovina auta i nije glavna stvar.
a i da odes sam i izbegnes vecu cenu transporta, platices vise na carini i ostalim prorpatnim papirima nego neko ko stalno dovlaci i ima ustaljenu kombinaciju plus potencijalni problemi oko papirologije kad prvi put nesto radis i ne znas ili ako nesto iskrsne sto ovi resavaju na foru a ti moras da platis.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 11 Feb 2021, 18:52

Auto koji gledam je 4.900€. Mozda moze neki evro nize ako se prijatelj malo cenka, ali nije bitno.

Kontaktirao sam speditera iz SU i svi troskovi carine su 780€ + 120 € AMSS.

Covek koji dovozi trazi mi 650€ sto je za mene mnogo. Ne kazem ja da je lako baviti se time.

A treba ovde registrovati auto, uraditi servis i eventualno gume ako su lose. Inace taj model ovde nije nesto zastupljen i ono sto ga ima u ponudi je lose dok recimo kod njih za slicnu cenu kao ovde ima dosta dobrih primeraka.

Zato pitam da li neko zna koliko mogu okvirno biti troskovi ako se ide licno. Prijatelj se nalazi nesto pre Hamburga.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8128
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2021, 19:22

koji auto je u pitanju ako nije tajna i koje godiste, takodje iz kog dela nemacke ?

Odgovori