Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
pitamzsebe
Postovi: 9
Pridružio se: 27 Jul 2023, 21:39

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od pitamzsebe » 16 Sep 2023, 18:38

carov2 je napisao:
16 Sep 2023, 09:38
Kod te kilometraže nema potrebe da obraćaš pažnju na nešto posebno, a od kvarova sve može da se očekuje.

Što se opreme tiče, ja bih nekako gledao da izbegnem osnovnu klimu i možda osnovne farove, ali (nisam siguran) tu već nije moguće ubosti halogene farove. (Oni su užas)

Možda bih gledao da uzmem dobar primerak i radovao se što nije S-line, jer obično on znači i tvrđe vešanje, a branici se kasnije lako dodaju, kao i detalji u enterijeru.

S-tronic je bolja opcija, to je u stvari DSG menjač, a u restyle mi se čini da je uglavnom on i išao, dok je Multitronic 2000e.
To uračunati odmah i nema problema, može biti dobar izbor za određen broj ljudi.(u smislu vožnje)

Ja sam imao taj motor u Audiju A5, DETA oznaka, vozio ga od cca 130k km, do 187k km, bez ikakvih problema.

A problemi mogu biti "klasični", ADblue sistem(pumpa), DPF i sve ostalo...motor deluje "prenapregnuto"

Sent from my LE2121 using Tapatalk

Molim te pojasni mi sta je osnovna klima a sta osnovni farovi?

Na nekoliko modela koje sam gledao je 4 zonska klima. Cak ima vebasto grijanje.
Sto se tice farova, matrix je u pitanju, ali drustvo me uvjek zeza i kaze da izbjegavam to jer ako mi jedan crkne kosta mnoogooooo. Kolika im je cijena?

Koliko od prilike kosta zamjena tog vjesanja?

I da li je neko radio ugradnju zadnje kamere? Koliko je zadovoljan i koliko to cudo kosta?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4207
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 16 Sep 2023, 18:49

Evo na fotografiji možeš videti šta je "osnovna klima".

Ukoliko si našao/gledaš primerke sa 4zonskom, to je prava stvar.

Čim gledaš/našao primerak sa Matrix farovima, to je to, nebitno kakvi su osnovni.
Razlog koji su ti drugovi naveli je ukratko-glup.

Ne, ne treba zbog toga da izbegavaš primerke sa Matrix farovima, naprotiv.

Što se vešanja tiče, promena opruga može da se uradi, ne košta mnogo, ali ćeš za detalje da pitaš nekog drugog, kolega @jovanvuk je skoro pisao detaljno o tom automobilu, pa se dotakao i vešanja, dobro bi bilo da nađeš njegove postove.

Ne bi trebalo biti problem ugradnja zadnje kamere, a ne bi trebalo biti ni skupo, ali svakako treba proveriti, znam da je za Škodu Karoq i Pasata recimo, reda veličine 100e-150e.Slika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 789
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od AleksandarAca » 16 Sep 2023, 19:28

Za Passata ja platio 450 OEM Highline, sa kodiranjem i kalibracijom :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4207
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 16 Sep 2023, 19:40

U jbt, nije malo...

Ja gledao za druga za Škodu Karoq, čak ima i u njihovom zvaničnom katalogu.(Dodatna oprema)

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 789
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od AleksandarAca » 16 Sep 2023, 19:49

Za Passata je kamera u znaku i OEM kosta ne ispod 300 EUR samo deo. Imaju kinezare za cca 100-150. Karoq ima kameru koja je u bravi, one mogu jeftinije da se nadju. Ja sam uzeo svojevremeno OEM za Octaviu za 75 EUR iz Kine :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4207
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 16 Sep 2023, 20:08

Jasno, znači Audi je verovatno jeftinija varijanta onda.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


MitkeNiš
Postovi: 61
Pridružio se: 31 Avg 2023, 16:34

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od MitkeNiš » 16 Sep 2023, 23:18

Pa ovako uvek sam za audi, audi a6 c7 ako je limuzina i neka dobra oprema da nije klot, to je jedan odlican auto jer sam se vozio u a7 koji je na istoj platformi i mogu reci samo reci hvale za taj auto.
Medjutim kad bi birao takav auto ne bi nikad trazio dizelasa jer jednostavno moze on da ide i sa tim motorom ali nije to to, ja bi pre uzeo 2.0 tfsi motor koji je jako pouzdan a ide kao 3.0tdi.
A6 c7 sa 2.0 tfsi motorom je jedan jako dobar i pouzdan auto koji ce posramiti mnoge moderne automobile i mislim da je to zadnji audijev pravi auto jer i sami znate da se danas preteruje sa tim ekranima koji svuda, jednostavno glava te zaboli kad udjes u novi a6 ili novi a7 i unutra zateknes 50 ekrana.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dzonic87 » 16 Sep 2023, 23:26

Da, ali takav auto se kupuje za velike kilometraže - a sa trenutnim cenama goriva svaka ušteda je itekako bitna (bar sa moje strane gledišta).
Ukoliko se prelazi nešto malo do 20ak kkm godišnje - onda je okej, inače je dizel u prednosti

MitkeNiš
Postovi: 61
Pridružio se: 31 Avg 2023, 16:34

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od MitkeNiš » 17 Sep 2023, 00:10

@dzonic87
Na dizelu ima itekako više stvari da se pokvari, dizel je skuplji pa mu dodje na isto tih 2 litra razlike u potrošnji a i zvuk dizela nije baš lep.
Ipak je benzinac bolji em je pokretniji,nije neka razlika a manje je bučan i manje su šanse da se pokvari.
Dizele bi uzeo samo ako su neke veće kubikaže ali ove manje nikad.
2.0 dizel je lenj u pasatu b6 u odnosu na 1.9 131 konj, kamoli isti takav motor u audiju a6 koji je teži sigurno 200 kila.

kami
Postovi: 933
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od kami » 17 Sep 2023, 00:48

Slaba je ponuda benzinaca kod nas. Ako juris benzinca, pogledaj 1.8tfsi.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od jovanvuk » 17 Sep 2023, 01:01

carov2 je napisao:Evo na fotografiji možeš videti šta je "osnovna klima".

Ukoliko si našao/gledaš primerke sa 4zonskom, to je prava stvar.

Čim gledaš/našao primerak sa Matrix farovima, to je to, nebitno kakvi su osnovni.
Razlog koji su ti drugovi naveli je ukratko-glup.

Ne, ne treba zbog toga da izbegavaš primerke sa Matrix farovima, naprotiv.

Što se vešanja tiče, promena opruga može da se uradi, ne košta mnogo, ali ćeš za detalje da pitaš nekog drugog, kolega @jovanvuk je skoro pisao detaljno o tom automobilu, pa se dotakao i vešanja, dobro bi bilo da nađeš njegove postove.


Sent from my LE2121 using Tapatalk

Kod A64F serije u FL farovi su sledeći :

Xenon, plus led pozicija ( najjeftinija varijanta) pozadi led stop lampe bez trčećeg migavca .


SlikaSkuplja varijanta Full led farovi ( ima cornering light i automatsko dugo svetlo , nema trčećeg migavca ) pozadi iled stop lampe bez trčećeg migavca .

Slika

Najskuplja varijanta , matrix far ( trčeći migavac i u faru i u stop lampama) : ima sve što i full led , al ima i adaptivno dugo svetlo mogućnost preusmeravanja svetlosnog snopa da ne ometa ostale vozače u saobraćaju , ima mnogo više ledica u faru :
Slika

Klima u pomenutom modelu može biti dvozonska , kolega je postavio fotku a može biti i četvorozonska obe su automatske..
Kad je 4 zone klima onda ima podešavanje od pozadi, kad je 2 zone toga nema. Evo kako je bilo kod mene.
Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

pitamzsebe
Postovi: 9
Pridružio se: 27 Jul 2023, 21:39

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od pitamzsebe » 17 Sep 2023, 10:00

Evo ja cu postaviti trenutno sta gledam. Mozda ne bude ovaj ali zelim uvjek da cujem vase misljenje. Kao veliki noob ipak dosta naucim od Vas :) S line je, I mislim da je ipak kad kupujem auto mora biti Quatro, jer zivim u mjesto gde ima snijega bar 4 mjeseca.


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... =Audi%20A6

Ovaj mi je cool jer ima
+ Quatro,
+ Matrix, (pise Matrix a dole led farovi sta mu to znaci?)
+ Vebasto grijanje,
+ trokratni volan.

Minus:
- boja sjedista,
- 2 zonska klima.

Bitno mo je vebasto grijanje ali i klima. Ljeti kada ugrije treba naoraviti prijatno djeci pozadi i ostalima. Mada realno do sad sam imao u autima jednu klimu i opet je kolko tolko posluzilo :D

Cudi me da svaki S line nije isti. Svi S line a nisu svi 4 zonski, nemaju svi matrix itd....


Gledao bih ja i sa 3.0 motorom ali strah me potrosnje :D
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Allroad

P.s. Ima i ovo ali sta znam:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20E-Razred


Eto zelio bih da cujem Vase misljenje na ova tei modela :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7294
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dag81 » 17 Sep 2023, 11:22

S line su uglavnom slabi sa opremom.Matrix, klima, navigacija velika, distronik, key less, elektro sedista, siber...sve je to doplata. S line su branici, vesanje, sedista i volan, ili po nesto od toga, ne mora niti sve.Napucan S line bas kosta, tipa 25.000e da nema preko 200k, da ima opreme i da je neko 15 16to god, ako se gleda limuzina.
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od jovanvuk » 17 Sep 2023, 11:50

Slažem se sa tobom za Quattro, Audi je najjači što se pogona tiče tu zbora nema.

Prvi oglas, auto petfekcija sem MMI koji je osakaćena verzija tzv RMC , smanjenih dimenzija na crntralnom grebenu , malo memorije etc, etc . Klima tkdj osakaćena, manualna , dvozonska. Matrix nema nego full led far. Sicevi kao u A8.


Allroad ima sve moguće od opreme, 4zone klima, grejanje/hladjenje/masaža/memorija siceva, MMI 4G znači full, matrix far, Automatic cruise control( tzv radari) elektronska kuka, Bose muzika, ma sve. Sicevi kao u A8.

Treći oglas ti je istekao..


Sent from my iPhone using Tapatalk

pitamzsebe
Postovi: 9
Pridružio se: 27 Jul 2023, 21:39

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od pitamzsebe » 17 Sep 2023, 12:06

jovanvuk je napisao:
17 Sep 2023, 11:50
Slažem se sa tobom za Quattro, Audi je najjači što se pogona tiče tu zbora nema.

Prvi oglas, auto petfekcija sem MMI koji je osakaćena verzija tzv RMC , smanjenih dimenzija na crntralnom grebenu , malo memorije etc, etc . Klima tkdj osakaćena, manualna , dvozonska. Matrix nema nego full led far. Sicevi kao u A8.


Allroad ima sve moguće od opreme, 4zone klima, grejanje/hladjenje/masaža/memorija siceva, MMI 4G znači full, matrix far, Automatic cruise control( tzv radari) elektronska kuka, Bose muzika, ma sve. Sicevi kao u A8.

Treći oglas ti je istekao..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znaci Vi biste izabrali pre ovaj alroad? Koja je mana njegova osim sto ima 3.0 motor pa mnogo vise trosi?
Jastuci i skuplji servis? Neki cesti kvarovi?

Kako mogu da prepoznam taj oravi i dobri MMi?


Da li sad funkcionise ovaj link:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20E-Razred

U pitanju je Mercedes-Benz E-Razred E 220 d


P.S. moze li neko iz iskustva da napise razliku izmedju potrosnje 2.0 i 3.0? Urban, otvoreno, itd...

I da li je ovaj gore alroud prvai matrix ili???
Mada je on presao 357 000 km... jel to problem?


Ne vjwrujem da bih ja u godini presao prekomjerne 20k.


P.s.2.

Kako si shvatio da nije na prvom oglasu matrix? Zar nije da prvi ima matrix a drugi oglas da nema? Kako vidim na prvom oglasu ima treci migavac a na drugom nema ili ne vidim dobro.... :/

Odgovori