Baksuz razmišlja o promeni auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od džole » 03 Feb 2012, 20:06

Mislim da je ovo previše za automobil od pet godina sa benzinskim motorom a da nije premijum segment.
Možda nisam baš najbolje upućen ali visoka je ovo cijena.
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23329
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Day Walker » 03 Feb 2012, 20:11

Ne znam ni jednog dostojnog konkurenta, a da ima nizu cenu za podjednako dobar CROSSOVER :?
Opel Antara skuplja, Vitara skuplja, ili je jednostavno nema na trzistu itd.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 20:17

Ne bih da nacinjem desetu temu u ovom topicu, ali samo bih u vezi ovog QQ-a dodao da mi auto sa visokim klirensom (Crossover, SUV, terenac, kakogod...) ako nema pogon na svim tockovima deluje besmisleno. Tacnije, ne deluje mi nego meni licno jeste besmislen.
Posto je ovo snezno vreme kakvo je danas njegovo tlo, to je ono gde on treba da dominira i prolazi lagano tamo gde ostali vozaci voze kao po jajima. Medjutim, sta vidim jutros? Hyundai ix35, beli, izgleda bas teatralno od napred kada gazi po snegu, ali FWD i naravno vuce se kao najgora gnjida po putu, verovatno ima i letnje gume posto vozi na alufelnama.
Inace sretnem skoro svako jutro u isto vreme i njega i jos jednog belog ix35 koji je 4WD i ima 4 celicne gadure od felni sa zimskim gumama. Onaj prvi blam od auta, ovaj drugi opravdava smisao svog postojanja.
Moje vidjenje...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od sebekkg » 03 Feb 2012, 20:40

pa da , iskreno dzaba klirens, ako nema 4wd, posto danas retko koji ima vise reduktor, tako da barem ima selekciju na sva cetiri tocka, komjuterski, moj stric ima santa fe(2007., 2.2crdi), i kada se ukljuci 4wd, moze da izadje uz masnu banderu, a sto mu je i svrha, jer gde god ima imalo puta, da mora da izadje.

A i koliko mislim da izmedju 3 i 20 korak, je hteo mladji auto, znaci ako je polovan, da to bude do 2009. god, ako se ne varam.
Slika

izmedju 3 i 20 karak
Postovi: 142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:37
Lokacija: Novi Sad

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od izmedju 3 i 20 karak » 03 Feb 2012, 20:58

Vidim da ste počeli da se sprdate na moj račun. Ako ako, pokvariću ja i tu Mazdu 3 :)


Jutros sam pričao direktno sa AutoČačkom. Bili su veoma ljubazni, znaju za moj slučaj (nema druge budale koja menja turbine kao filtere), i rekli su par stvari koje su me umirile. Bar za sada. Međutim, i dalje nema nikakvih vesti u vezi trenutnog problema, pa čekam ponedeljak.

Danas napada ovaj sneg, pa se odlazak do salona za Elantru odlaže.

QQ sam vozio. Malo je prostraniji od Yetija, ali celokupan utisak vožnje mi je bio bolji u Yetiju. Ipak, kad bih našao qq+2 za normalnu cenu, to bi mi bio prvi pik. Ali nema za te pare.

Ono što je sigurno da ne bih uzeo auto star 5 godina.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23329
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Day Walker » 03 Feb 2012, 21:00

@Tex slazem se u potpunosti, ali ne zaboravi da takav auto pokretac teme i poseduje..
Onaj koji je zamisljen kaao crossover, a ima samo FWD, sto znaci da njemu nije ni bio toliko bitan pri kupovini vozila..
Naravno i ja bih uvek uzeo 4x4 kod takve vrste vozila, ali to sam samo ja...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od profesorPROST » 03 Feb 2012, 21:02

izmedju 3 i 20 karak je napisao: Ford S-Max mi je nekako prevelik.
Xepoj87 je napisao: Sto se kupovine tice,mislim da je covek rekao da mu je Ford C-max prevelik,pa cisto sumnjam da mu Laguna ili neki drugi D segmenta nije...
S je mnogo veći od C :mig:
Never Say Never Again

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Floyd » 03 Feb 2012, 21:15

Day Walker je napisao:Isto sam primetio da swemir u poslednje vreme idealizuje Reno :smesko:

On Topic:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _acenta/#7

Mislim da Nissan zavrsava posao. Po mom misljenju zaista interesantan model, i rado bih ga djirao :smesko:
Ovaj je mnogo pametan :)
Auto koji nov kosta 19.000e posle 5 godina i 100kkm prodaje za 13.000e :uf:
Ovo ne vredi vise od 8.000 ;)

Inace slazem se sa Texom po pitanju SUV-a bez 4x4 pogona :doubleup:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Misha » 03 Feb 2012, 21:20

izmedju 3 i 20 karak je napisao:Danas napada ovaj sneg, pa se odlazak do salona za Elantru odlaže.
Bosnjak nema vise test vozilo Elantru,prodali su je. Pogledaj crnu u salonu a test voznju zakazi u BG,verujem da oni imaju.
Day Walker je napisao:Naravno i ja bih uvek uzeo 4x4 kod takve vrste vozila, ali to sam samo ja...
:plusone:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23329
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Day Walker » 03 Feb 2012, 21:20

Floyd ti si bese u CH?
Mozda tamo ne vredi, ali ovde mu sigurno nije umanjena toliko vrednost.. Obrati paznju na cene ostalih iz ponude i bice ti jasnije..

Po mom misljenju, mnogo drugih automobila manje vredi, pa sve zabole k. za to sto ja mislim, jer cenu odredjuje trziste.. A niko od nas nema uticaj na istu..
Taj auto ce se sigurno prodati na kraju ali za -1000e...

EDIT: Nije 5 godina.. moze biti 3,5 ili 4 u zavisnosti kad ga je kupio :smesko:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od nikaragva » 03 Feb 2012, 21:53

Pa dobro ja jos nigde nisam zapao sa astrom, tako da ne verujem da bi zapao ni sa suvom koji ima samo fwd. Doduse vozim samo po putu.
Ono sto mi je bitnije od snega i zime, je bas taj klirens, posto cesto dolazim u situaciju, da vozim auto po makadamu (iskljucivo leti) i onda taj klirens dolazi to izrazaja. To su prohodni putevi, koje ja prolazim i sa astrom, ali kao po jajima, i svakako bi bio mirniji da vozim makar neki sx4, a kamoli nesto vece i ozbiljnije. Onda bih se usudio da vozim i po nekom sumskom putu. A sa 4x4 bi bogami isao i pored puta :)
Nemam nista protiv 4x4, bio bi odusevljen i da ga imam i na astri, ali kad pogledam cene nekih modela sa i bez 4x4, jednostavno nekako mi je velika razlika.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od sebekkg » 03 Feb 2012, 22:24

pa da, ali nekada je ta razlika i opravdana, a nekada ne. jer zavisi da li mehanicki menjas pognon na prednje ili 4x4, pa jos zavisi ako ima reduktor,pa zakljucanje diferencijala, sto sve vise se dodaje za razliku, mada ove koje mi pricamo uglavnom imaju elektronsko ukljucivanje 4x4, i to je sve, mada iskreno vredi, jer auti su sada dosta tezi nego nekada pincgauer i sl. pa 4x4 za te vece aute i crossover-e je nekako potreban.
Slika

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od jaksa » 03 Feb 2012, 23:45

I sve bi to bilo divno i krasno da ja npr ne poznajem ljude koji su kupovali nove renoe, pa i polovne, nekad, dok su bili mladji li ludji a sad kažu - nikad više takvo govno od auta, sve do jednog.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od NexT » 03 Feb 2012, 23:56

Ovo se opet pretvara u temu o Renou bez razloga...

Imao sam polovnu Lagunu, bio sam prezadovoljan autom, i upravo ta Laguna moze biti razlog sto ja i danas sedim ovde i pisem... Da je bio neki drugi auto, vrvtno bih zaradio teske povrede, ako ne i poginuo.

Brat ima Clio 1.5 dCi i prezadovoljan je, ali mu je postao mali, i hoce da ga menja.

E, druga je stvar sto ja sad iz ove pozicije ne bih kupio Reno... Jednostavno ima kola koja mi se vise svidjaju...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Ogi » 03 Feb 2012, 23:59

Ma zezamo se, nemam ja apsolutno nista protiv Renoa ali prosto ne dam pare za auto koji je sklopljen u Bursi. :lol: Mislim na najnoviju reklamu za Fluence. Evo na primer, videh u proslom broju Sat Plus-a novi Clio, izgleda :o :o :o

Zaključana tema