SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od dzonic87 » 16 Okt 2023, 15:24

Zbog toga sam i pitao kakav je u odnosu na onaj 'Equilibrium' ili koji je već bazni... Da li uporediv sa njim ili ne po pitanju opreme

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 16 Okt 2023, 17:22

Kadjar kada je predstavljen 2015-te godine bio je dostupan u 3-4 paketa opreme pa i u nekoliko posebnih “edicija” da bi zatim posle ristajla 2018-te bio dostupan samo u dva paketa opreme - “Equilibre” (kao moj) i jači “Techno”, tako da je čak i ovaj slabiji bio sasvim fino opremljen, da bi poslednjih par godina godina prodaje taj Equilibre model zbog bolje prodaje (jer ga je počeo pomalo nagrizati zub vremena) pojačali još sa pomenutim doplatnim paketima i ponudili ga direktno sa lagera. Bazni Austral je uslovno rečeno sada bolje opremljen jer ima više sigurnosnih sistema ali mu ipak nedostaju neke stavke koje su danas jednostavno “must have” pa se zbog njih ipak mora ići na viši paket opreme sa još par doplata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od trojanac » 17 Okt 2023, 06:54

Ništa novo. Svi proizvođači gledaju da na neki način traže doplatu. Sa jedne strane sramotno da auto od 30-40-50k evra nema zadnju kameru, a ima je svaka Dacia. Sa druge strane smišljeno oni to rade. Na tako velike sume još par stotina evra gore dole ne čini veliku razliku, bar iz njihovog ugla. A oni sve to ustvari masno naplate.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 928
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pegazbre » 17 Okt 2023, 10:18

pedalaš je napisao:
16 Okt 2023, 11:07
Ali, par puta puta ( jedno 5-6 puta u tih 500 km) mi se pri polasku desilo da se motor odjednom iznenada prosto “izduva” i ugasi. Jednom prilikom sam se baš našao u bezbednosno veoma opasnoj situaciji zbog tog gašenja. A vozim preko 30 godina i mislim da barem znam da krenem sa vozilom sa manuelnim menjačem, pa bio on i peglica ili jugo. Sa njim to sa 4 dana nisam baš svaki put uspeo na način kako bih želeo. Moguće i da je baš sa tim bio neki “zez”, jer je kretao normalno (ima on odličnu krivu obrtnog momenta, ravna linija je od 1.500 do 4.000 o/min i tu je 250 Nm), a i u samoj vožnji vuče izuzetno prijatno, pa i iz smešno niskih obrtaja (bez ikakve vibracije ili ružnog zvuka). Generalno, fantastičan automobil, san snova, ali, to povremeno iznenadno “izduvavanje” pri kretanju (tipa jednom u 100 km) me baš plašilo.
Da li si vozio u Sport modu? Meni se ovo redovno zna desiti u Sport modu jer ako pustam kvacilo kako sam navikao da bi krenuo iz mesta, hoce auto da se ugasi, vratim u Normal mod, i onda je sve ok. Prosto u Sport modu auto trazi da brze pustis kvacilo uz nesto jaci gas pa zna biti nezgodno kad kreces, jer nisi navikao da tako kreces i otpustas kvacilo (bar ja, ni na jednom autu koji sam vozio).
Saša je napisao:
16 Okt 2023, 15:14
Razumljivo je zašto su to uradili- da bi imali na lageru prodajno što atraktivniji a opet ne preskup model, pa hoćeš - nećeš, to ti je. Ili poruči pa čekaj. Slična je priča bila recimo i sa aktuelnim Hyundai Tusconom kada sam bio u kupovini - u katalogu i kao ponudi imaju bazni model koji košta malo preko 25.000 ali ga u realnosti nikada nisu ni videli niti prodali jedan komad. :D
Hyundai Tucson je kupljen u bazicnom paketu, samo je boja bila metalik (izvan paketa) i dva su vec bila narucena od strane salona (u dolasku), svidela nam se boja i za manje od 3 nedelje od kako smo usli u salon je bio nas a drugi je ostao da stoji izlozen u salonu. Znaci narucuju oni i najosnovnije modele Tucson-a da budu vidljivi u salonu, samo stave neku metalik boju bez dodatnih paketa (konkretno je tako u Hyundai Novi Sad).

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 17 Okt 2023, 10:29

Za Hyundai Novi Sad sam čuo od više ljudi da su zadovoljni njihovom uslugom, odnosom, ponašanjem. Nadam se da to nije slučajno ispalo tako sa tih nekoliko mojih poznanika, nego da se zaista tako ophode prema svima.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od dzonic87 » 17 Okt 2023, 10:41

Trebalo bi sa su okej - jedino za moj prethodni Tucson (2.0CRDi 4x4), servisi su mi bili dosta skupi (Ehom) - bukvalno skuplji od autokomerca za Audi A6 2.0Tdi koji trenutno vozim.

Ne znam kakvi su sa cenama održavanja sada

Inače, bazirajući se na konverzaciji ovde, izgleda da ni Tucson nema svrhe uzimati ispod nivoa Premium ili čak Impresson, ukoliko želimo sve sisteme koje bi trebalo savremeni auto da ima (blind spot, pametni tempomat, automatsko kočenje zbog prepreka), ili nešto grešim?
A tu su tek samo 2-3 opcije za doplatu, mahom se mora ići na specifične pakete ukoliko želite neki dodatak

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 928
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pegazbre » 17 Okt 2023, 10:53

Za sad su ovi iz NS sasvim ok.

Uvazili su mi reklamaciju za tepih ispod vozacevih sedista, sredjeno za 20 min kod njih u servisu. Zvali me pre par nedelja za prvi opoziv (motori podizaci zadnjih stakala), ponudili par termina, odvezao zavrsili jako brzo. Ugradjivao fabricke zavesice, odmah rekli da isporuka takvih kozmetickih stvari zna nazalost da potraje, zvali da jave da su stigle prednje a onda posle nedelju dana da su stigle i zadnje i ponudili par termina kad da ugrade, ugradili za majne od pola sata. Iza nove godine icu i na prvi servis pa cu da vidim za cene ali za sad deluju veoma profesionalno.

Sto se tice da li Tucson mora samo u Premium opremi, to zavisi od toga da li ces bas koristiti sve te napredne sisteme (od kojih ljudi znaju neke da i iskljucuju jer ima smetaju...) da li si vise staromodan vozac ili ti trebaju napredni sistemi pomoci za ugodnu voznju, da li volis tabletomaniju umesto instrument table, da li ne mozes bez zadnjih LED svetala (prednja su druga prica) i sl.
Za nas je i osnovni paket sasvim dovoljan, parking senzori napred i nazad, kamera, bezicni Android auto (visi paketi samo zicni), osnovni napredniji sistemi asistencije (odrzavanje u traci, prepoznavanje znakova, automatsko kocenje i sl), osnovni tempomat, dovoljno snage za voznju porodice bez divljanja. Za 26.800 mislim da je dobra ponuda.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 17 Okt 2023, 12:02

Meni su drugačiju priču ispričali kada sam bio tamo (vezano za taj bazni model). U salonu su tada imali jednog napucanog Tucsona sa cenom od preko 30k i Santa Fe-a, takođe fino napucanog. A možda su hteli i da me otkače jer nisu imali ništa sem toga da ponude a sve ostalo se čekalo dugo. U Sekuliću na Novom Naselju (Dacia/Renault) je isto bio jako neljubazan prodavac koji se ponašao kao da je hteo da nas što pre istera napolje (došao sam da pogledam Dustera N1), čak je ispričao priču da se više taj auto ne može nabaviti a sve što imaju je već unapred rasprodato... Odemo do Stojanova kad oni tamo imaju na lageru bar 100 komada belih Dustera N1 i upravo istovaraju pun šleper Dustera. Sve skroz drugačija i priča i ponašanje prodavaca i na kraju umesto Dustera kupljen Kadjar, za bukvalno 5 minuta. A možda je i sve stvar momenta kada naiđeš... Ovo je inače bilo sve u maju prošle godine, kada je još bila frka i sa lagerima vozila i sa poručivanjem a većina automobila se čekala po 6 i više meseci.
Poslednja izmena od Saša u 17 Okt 2023, 12:07, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 17 Okt 2023, 12:05

Nikako ne razumem tu varijantu da neće da prodaju... Pa nije to hleb, i kao nema veze, doći će drugi kupac za 6 minuta svakako.

A opet, i nama 2019e Seat u NS delovao kao da neće da prodaju Aronu - da su bili malo ažurniji i fleksibilniji, možda bi uzeli nju pre Suzukija...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 17 Okt 2023, 12:16

dzonic87 je napisao:
17 Okt 2023, 10:41
Inače, bazirajući se na konverzaciji ovde, izgleda da ni Tucson nema svrhe uzimati ispod nivoa Premium ili čak Impresson, ukoliko želimo sve sisteme koje bi trebalo savremeni auto da ima (blind spot, pametni tempomat, automatsko kočenje zbog prepreka), ili nešto grešim?
A tu su tek samo 2-3 opcije za doplatu, mahom se mora ići na specifične pakete ukoliko želite neki dodatak
Nov auto se ne kupuje svaki dan niti se menja za godinu-dve (ili ga ja bar ne menjam tako često) tako da je razumljivo da svako hoće da dobije što više za svoj novac. A neke stvari su danas jednostavno postale "standardne" i glupo je (po meni, ograđujem se) kupovati nov auto bez toga. Recimo, ti sigurnosni sistemi a automatsko kočenje na prvom mestu - lično nam je (meni i kolegama sa posla) taj sistem u RAV-u ne jednom spasio glavu i od tada je za mene must have. Da ne kažem da bi nas sigurno poštedeo i više sitnih čukanja koje smo takođe imali (da ga imamo i u drugim automobilima - a nemamo u svim). Srećom pa ga svaki novi auto danas (pa čak i najjeftinija Dacia) ima ili mora imati. Na drugom mestu su LED farovi - glupo mi je uzeti auto u 2023-oj sa običnim halogenim farovima (pa i kesnon farovima) kad je LED postao praktično standard u svakoj sferi života. Onda idu parking senzori, kamera, Car Play/Android auto i sve ostalo što vožnju i život čini ugodnim. Bez adaptivnog tempomata još uvek mogu, bez adaptivnih farova takođe mogu, bez elektropodesivih i grejanih sedišta takođe - to je jednostavno cenovna kategorija automobila koja mi u ovom trenutku/fazi života baš i nije (lako) dostupna. No za 7-8 -10 godina kada opet budem menjao auto - biće i to standard, pa ćemo i to poželeti da i to obavezno imamo... Nadam se da se razumemo... :)

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 795
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od AleksandarAca » 17 Okt 2023, 13:09

Btw juce sam odustao od kupovine Tiguana starog 6 meseci u R line opremi, bas zbog nedostatka adaptivnog tempomata. Zbog skorasnje nestasice cipova je izostao ACC i front assist, sto mi je prosto neverovatno za auto u max paketu opreme. Pogotovo sto to kod Wagena ide kao deo standardne opreme od srednjeg paketa. Pretragom nadjoh na jos par komada starih manje od godinu kojima takodje fale obe stvari.
Meni je to bio deal braker obzirom da auto koristim maltene samo na autoputu, gde sa jeseni i zime ima magle, a obzirom da slabije vidim, od velikog mi je znacaja i za nocnu voznju.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk




Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 17 Okt 2023, 13:12

Ja sam sa Kadjarom retko na autoputu tako da mi je dovoljan i običan tempomat. Ali eto - tebi očigledno itekako znači i nećeš uzeti auto bez toga - što je sasvim razumljivo i u redu.

milekmilek
Postovi: 295
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milekmilek » 17 Okt 2023, 14:25

AleksandarAca je napisao:Btw juce sam odustao od kupovine Tiguana starog 6 meseci u R line opremi, bas zbog nedostatka adaptivnog tempomata. Zbog skorasnje nestasice cipova je izostao ACC i front assist, sto mi je prosto neverovatno za auto u max paketu opreme. Pogotovo sto to kod Wagena ide kao deo standardne opreme od srednjeg paketa. Pretragom nadjoh na jos par komada starih manje od godinu kojima takodje fale obe stvari.
Meni je to bio deal braker obzirom da auto koristim maltene samo na autoputu, gde sa jeseni i zime ima magle, a obzirom da slabije vidim, od velikog mi je znacaja i za nocnu voznju.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Znači Aco s konja na magarca? Tj. iz Passata u povišeni Golf… Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 795
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od AleksandarAca » 17 Okt 2023, 14:55

Jbg bolji je auto realno Tiguan, sta znam. Makar htedoh malo da ga provozam da me zelja mine, ali eto nije mi se dalo :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2009
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 17 Okt 2023, 14:58

Zar nije Tiguan višlji, onda je passat magarac :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk



Odgovori