Pajina obnova voznog parka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pajina obnova voznog parka

Post od Paja » 17 Jun 2012, 13:47

Drugari kao što verovatno znate već izvesno vreme planiram da PC-a zamenim nečim jačim. Ne žuri mi se niti sam sklon srljanju pošto poto. Suština cele priče je da zbog posla sve češće vozim van grada, naročito auto-putem gde PC pokazuje sve svoje slabosti i mane. Koliko punto bio ok za grad i solidno podnosio magistralu toliko na auto-putu nema šta da traži. Ne radi se više o putu na more jednom godišnje, već o više mesečnih vožnji od po nekoliko stotina kilometara posle kojih sam isceđen ko krpa.
U suštini meni B segment odgovara gabaritima i troškovima exploatacije tako da bih se najradije zadržao u istom segmentu ali bih gledao neki auto koji bolje podnosi auto-put ako je to uopšte moguće obzirom na veličinu klase.
Pored B segmenta u igri su i neke proverene kombinacije C segmenta kao što je kumova Astra koja je u igri, ali čekam da njegova firma konačno odluči da je zameni novim vozilom.
Šta mislite o http://www.akkompresor.rs/index.php?pag ... ic_main=01

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od pedja » 17 Jun 2012, 13:51

Mali auto, a da podnosi put... Francuz :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Floyd » 17 Jun 2012, 13:54

Ako cesto imas putovanja van grada, onda je bolje da gledas minimum C segment.
Ne znam sta bi dobio sa ovim Puntom iz linka...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Paja » 17 Jun 2012, 14:13

Znam da bi za put C segment bio bolji ali ja idalje vozim dominantno Beograd, parkiram se po nenormalno uskim parkinzima i garažama, vozim mnogo kratkih relacija...a put je više izuzetak, ali taj izuzetak nije tako redak. Bitnije mi je da imam 100% pouzdan auto koji u svakom momentu mogu da održavam kako treba nego broj veći koji će biti teže parkirati, koji će biti skuplji u svakom pogledu samo zarad udobnosti.
Generalno sam skloniji ideji da kupim što noviji, a manji auto nego veći a debelo polovan, kad već nemam para za nov po mojim kriterijmima.
Ovaj punto sa linka ima dosta jači motor od mog, a i veće međuosovinsko rastojanje pa kapiram da se lepše vozi na auto putu. On je samo primer koji mi je privukao pažnju između ostalog jer ga prodaje kuća s kojom mogu da se dogovaram i koja me sigurno neće prevariti.


@ Pedja

Koji auto i koji motor?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od NexT » 17 Jun 2012, 14:19

ostavi Punto sebi, a direktora ubedi da te mi vozimo kad ides na put... Ne valja tako umoran da vozis posle posla :mrgreen:

Juri nesto vece i dizlo. Mada, kontam da ti to i nije bitno, firma placa troskove puta?

koji ti je budzet uopste?

sto se tice francuza recimo 307 restilizovan 1.6 hdi od 90 konja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Grujic » 17 Jun 2012, 14:22

+1, ipak bih gledao broj veci..


A nista od one kombinacije za Skodu?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Paja » 17 Jun 2012, 14:27

Škoda je otpala i polako naplaćuem taj posao tako da ne žalim uopšte. Uzimanje lupanog auta je bila više nužda da naplatim nego neka moja preterana želja.
@ Next
Ja sam sam svoj gazda tako da mi je žena i direktor i ministar finansija pa tvoja ideja otpada i pre nego što joj je izložim.
Dakle firma mi ne plaća ništa, sve plaćam iz svog džepa pa mi je potrošnja ipak bitna.
Pug 307 je mator auto za moje kriterijume. Ne bih uzimao nešto što je starije od mog punta, a budžet je rastegljiva kategorija pošto će biti opet kredit, ali recimo da ne bih išao preko 10.000 eura.

Edit: Čekam kumovu astru H 1.7 105 ks i valjda će konačno na jesen da je prodaju. Cena će biti koliko je proceni ovl. servis u staro za novo varijanti, ali nikako da je dočekam. Već godinu dana samo što je ne prodaju. Ona je najverovatnija kupovina, ali ipak gledam šta su druge opcije.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Day Walker » 17 Jun 2012, 14:34

Ti si u situaciji kao i ja sto se tice izbora i cenovnog ranga :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Stjepa » 17 Jun 2012, 14:40

paja je napisao:Ja sam sam svoj gazda tako da mi je žena i direktor i ministar finansija
Sve je jasno kao dan ko je gazda u kuci. :mrgreen:

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od blaugrana » 17 Jun 2012, 14:45

Neki Koreanac? :pardon:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Paja » 17 Jun 2012, 14:50

Naravno da je gazda kad kredit ide na njenu platu. :mrgreen:
blaugrana je napisao:Neki Koreanac? :pardon:
Koji? Pre svega koji motor? Kod koreanaca me odbija, pored toga što su koreanci :mrgreen: , to što nemam neke kontakte po njihovim servisima niti pouzdanog neovlašćenog majstora, ali nije da ne mogu da razmislim na tu temu.

Najrađe bih uzimao polovna kola od dilera i to tamo gde znam nekoga. Em što bi mi rekli stvarno stanje em što bih mogao ozbiljno da ubijam cenu.

Niko nema mišljenje o gore navedenom puntu?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od Geza » 17 Jun 2012, 15:07

Ne znam koliko će ti odgovarati što je malo tvrđi u vožnji. Tvrđi u odnosu na tvog Punta. I ne sviđa mi se što je jako nizak napred, baš treba da paziš sa ivičnjacima. Inače sasvim pristojan automobil :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od bane valjevo » 17 Jun 2012, 15:11

Imam ja...

Evo je u stvari malo vise prepakovani Grande, sa nekim novim lajsnicama...

Odlican je na auto putu, ali i u gradu, motor 1.3 mjet je izuzetan (najbolji deo celog automobila), kao sto znas mali je potrosac, nema nekih hronicnih problema, izuzetno udoban kako za vozaca tako i za zadnju klupu...

Mane:
-izuzetno gruba plastika koja se lako grebe (primeceno kod mene i na jos dva GP-a, iako je kod mene najizrazenije)
-ovo je model od 95 ks, tako da je to verovatno onaj Star and Stop sistem,
-ima plivajuci zamajac,
-ako je motor euro 5, (a verovatno jeste) ima DPF filter (koji kod Fiata ne pravi problem, a i uvek se moze iskljuciti),
-kao i opste poznati problem sa senzorom serva (koji se takodje lako resava za oko 150 evra)
-nema mesto za rezervnu gumu vec ispod gepeka ima onaj prokleti kit.

Veliki servis se radi na 180 hiljada i kosta oko 350 evra, mali servis na 10 hiljada ili na godinu dana, cena je nekih 60-70 evra.
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od sasa lbg » 17 Jun 2012, 15:15

Dali te zanima A3 5v 1.6 iz 2007 ?
video sam dobar primerak

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Pajina obnova voznog parka

Post od djiuliju » 17 Jun 2012, 15:24

Pajo, za autoput, minimum auto C segmenta. Uz sav napredak kod malih auta, c segment je ipak c segment. Bolja zvucna izolacija, vece medjuosovinsko rastojanje, dakle udobniji i tisi auto. A opet nije toliko veci da ne moze da se parkira u gradu.

Inace punto iz prvog posta je odlican, bas lepa oprema, provereno dobar motor i mali potrosac (bar to vazi za one malo starije 1.3 motore)

Zaključana tema