Lexus...?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Lexus...?

Post od nixa » 19 Jun 2012, 13:28

Drug ima u planu zamenu kola i za oko mu je zapao Lexus IS250, konkretno ovaj:
http://polovniautomobili.com/oglas19142 ... executive/

Da li neko zna nešto o Lexusima, motorima (ako se ne varam, to su Toyotini motor), održavanju, itd... Sve informacije su dobrodošle!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Lexus...?

Post od Floyd » 19 Jun 2012, 15:08

Jedno vreme sam se interesovao za ovaj auto...
Motor i menjac su odlicni, kvalitet izrade takodje.
Cene odrzavanja na nivou nemackog premiuma, mozda malo i jace.

Glavna zamerka je motor koji je previse kilav za jedan V6 od 208ks ;)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Lexus...?

Post od Day Walker » 19 Jun 2012, 16:56

Caletov drug vozi IS250 i on kaze da je zadovoljan, ali da je pogresio u izboru jer je za te pare mogao mnogo bolji auto da uzme (doduse novog je kupio)

To Ukica gleda Lexus? :rofl:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Lexus...?

Post od NexT » 19 Jun 2012, 16:59

Je*es auto koji mozes da odrzavas u jednom i po servisu u Srbiji + ne postoji neki neovlascen, ni za delove ni za rad...

Ja sam se lozio na Lexus, i lep mi je, ali neki detalji su mi toliko odvratni...
Klasicno nasledje jos od Yarisa oni prekidaci za grejanje sedista (kao Ladu da vozis) i glupi kineski podizaci prozora, itd... Ugl su ti detalji u enterijeru...

Ja bih gledao evropljana u toj klasi...

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Lexus...?

Post od fq400 » 19 Jun 2012, 17:00

Ono što ja znam jeste da ima baš malo prostora na zadnjoj klupi, a nije se nešto proslavio ni gepekom. Ako je tvom drugu to bitno, nek obrati pažnju. Inače, veoma lep auto, pretpostavljam da onaj ko ga kupuje radi to uprkos svim nedostacima kao što je nedostatak prostora, nedostatak adekvatnih dizela, čudna/visoka pozicija sedenja, blago 'plastičan' enterijer. Ovo za poziciju sedenja doduše može biti i prednost, zavisi od osobe.

Vidim da ovaj primerak ima i navigaciju, što je relativno retko za IS kod nas. Ovaj je iz uvoza...? Nek proveri i da li je ovaj motor Euro 5.

Koliko uopšte izađe registracija za ovo? Oko 60k?

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Lexus...?

Post od AcaKayak » 19 Jun 2012, 18:50

Evo jedna banalna stvar koja mozda nekome ne smeta, ali meni uzasno smeta...

(Ne)Vezivanje pojasa u mom 335i: Pocinje da pisti relativno prijatan ton (nije beeeep nego nesto pisti al nije ti muka od toga) nakon sto predjes par stotina metara ili nakon sto predjes odredjenu brzinu (recimo 40kmh, napamet pricam ali mislim da ima neka granica)

(Ne)Vezivanje pojasa u RX400h: BEEEEEP, to znaci da si upalio auto, ne vezano da li si vezao pojas ili ne, jednostavno te obavesti da si auto upalio (?!?). Ako nisi vezao pojas, onda automatski za tim jos 4 puta pisti, iako je menjac u P i iako nisi ni krenuo nigde, auto pisti te pisti i to uzasno iritantnim zvukom.

Ja znam da ce neko reci da je ovo zakeranje ili ne znam sta vec, ali auto od 60+ hiljada evra (zaboravio sam vec koliko je bio) treba da ucini coveka raspolozenim kad udje u njega, a mene taj lexus iznervira svaki put kad ga palim. Ok, mozda ce se neko navici na to pa vezivati pojas pre nego sto ubaci kljuc u bravu, ali meni je ovo cist debilizam.

Ostalo necu da komentarisem, nisam nikad sedeo u IS.

Edit: Evo na sta mislim, i tako svaki put kad sednes u auto, "ni kriv ni duzan":

http://www.youtube.com/watch?v=leptmsqSJSc

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Lexus...?

Post od starac vujadin » 19 Jun 2012, 20:08

Ovaj primerak deluje poprilicno izakano. Inace, dobar je auto, vozio sam ga. Kada bih znao sta je tvom drugu bitno kod kola, znao bih nesto vise da ti kazem. Meni su se neke stvari svidele, a neke nisu. Kada bih gledao polovnjak u toj klasi, verovatno bi mi bio u vrhu kao izbor.

Odgovori