Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Razne informacije u vezi kupovine automobila
slovel
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Jul 2012, 17:35

Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od slovel » 27 Jul 2012, 17:57

LJUDI KAKAV JE AUTO FIAT STILO 1,8 16V, OVAJ STO SAM NASAO JE U FULL STANJU? AKO NEKO MOYE NAKA POMOGNE :D

EDIT by mod: ne pisati velikim slovima. Na forumima se to smatra vikanjem.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Paja » 27 Jul 2012, 19:37

Daj neke podatke o kolima ili još bolje link ka oglasu ako postoji.
Pitanje je toliko opšte da nećeš dobiti pametan odgovor.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Texonja » 27 Jul 2012, 20:44

Kakvo je to "full stanje"?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Sloba » 27 Jul 2012, 21:35

Ako je taj auto u nekim Internet oglasima, postavi link da vidimo pa da komentarišemo.

1.8 16V se nije proslavio, kako zbog problema sa specifičnom elektronikom, tako i zbog potrošnje. Ok, neko će reći da mu potrošnja uopšte nije bitna, ali mu ne verujem pošto, da je to baš tako, verovatno ne bi tražio auto iz tog cenovnog ranga. Razumnija opcija je JTD. Stilo je jeftin i nije problem pronaći dobru opremu u kombinaciji sa bilo kojim motorom.

slovel
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Jul 2012, 17:35

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od slovel » 27 Jul 2012, 21:40

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _stilo_18/ kako ide plin na ovo? pogodio sam 3500e mislio sam sutra da ga uzimam, prvi auto koji uzimam i sto vise trazim i slusam manje znam i razumem :D hvala vam stvarno mi znace vasa iskustva i misljenja!

nisam do sada gledao stila dok mi se ovaj nije svideo jurio sam megane 1,6 16v ali trenutno u cacku odakle sam nema nekih a ne bih gledao dalje komplikovano mi! nisam razmisljao o dizelasu iako svi kazu da je dobar a cuo sam da trosi ovaj dobro pa sam mislio plinom da to amortizujem? moram nesto uzeti sto jedan majstor rece sta god uzmes prevarices se :) ali ne bih voleo bas previse da se prevarim :D

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Dusan » 27 Jul 2012, 22:42

Macka u dzaku. Moze da ispadne dobar, a moze da ti zada gomilu problema. Vidi se da su mu sedista dubinski oprana i da je nasminkan.
Lako na satu moze da bude realnih 300.000 km, a da to ni ne znas. Ja bih pre gledao vozila sa stavkom -kupljen nov kod nas, pa i neka iz nize klase, bar ce biti pouzdanija.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od trojanac » 27 Jul 2012, 22:55

Ovaj primerak konkretno jako lepo izgleda na slikama. Ne znam jesi li ga već video uživo i kako izgleda, ali deluje baš dobro po pitanju očuvanosti. To naravno može biti samo dobro našminkano, a može biti i stvarno da je dobro očuvan.
Računaj da je ovaj svetao enterijer dosta zahtevan za održavanje. Što se tiče motora, dobićeš više informacija od boljih poznavaoca, ali računaj da je motor malo žedan. Plin verovatno ide na njega bez problema, samo da ugradiš kod nekog proverenog majstora. Ako ti nije žurba i ako nisi 100% siguran da je to baš ono što ti hoćeš, sačekaj još malo. Kad naiđe pravi auto znaćeš.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od sebekkg » 28 Jul 2012, 00:05

pa da. ipak uzmi u razmatranje i jos neki model. nemoj samo gledati stila..

elem pitanje je koliko mozes da izdvojis za auto tj. da li ti je tih 3500-3800e sve sto imas, ili imas jos barem 700-1000e u steku za neka ulaganja i slicno?
Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od elMaestro » 28 Jul 2012, 00:44

Gledao sam neke aute na ovom placu i meni se iskerno ne sviđa njihov sistem rada. Svaki auto je ulepšan do detalja. Pa tako i ne razlikuješ dobre od loših primeraka, a većina su loši. Za motor sam čuo da je izuzetno žedan, pogotovo sa malo više gaženja, ali i da ide za klasu bolje od 1.6. Pošto gledaš tog Stila, kontam da ti je potreban auto sa 4/5 i da ima bar malo mesta.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... veo_12_se/ (za njega bih proverio što je tako jeftin)
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... meriva_16/
Oba su kupljena u Srbiji, Aveo je skoro nov, a Merivu bih i sam rado uzeo. :)
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od superboss » 28 Jul 2012, 01:42

slovel je napisao:LJUDI KAKAV JE AUTO FIAT STILO 1,8 16V, OVAJ STO SAM NASAO JE U FULL STANJU? AKO NEKO MOYE NAKA POMOGNE :D

Stilo kao auto je za nase uslove prilicno dobar. Ima dosta "decijih bolesti" barem kod modela sa pocetka proizvodnje, nisam siguran za ove kasnije: uglavnom je to tipicno za italijane-nepouzdana elektronika, cesto izbacuje greske bezveze i dzekovi i ostali kontakti su im BZV.

Trap im je dosta osetljiv na nase puteve, i letva volana se cesto remontuje :D. Delovi su povoljniji nego na konkurenciju, narocito u mom rodnom kraju(ША) i ima ih dosta.

E sad tu je zackoljica: ima ih dosta sem za 1.8 16V benzinca. Nisu popularni kod nas,neko je spomenuo probleme koje ih prate.

Ne znam da li si obratio paznju na ostale oglase: ovaj tvoj stilo je sa 5 vrata. Oni su manje popularni i cena zna da im bude osetno niza u odnosu na one sa 3 vrata, tako da mozes ti njima da skines cenu.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od noob » 28 Jul 2012, 09:49

slovel je napisao:http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _stilo_18/ kako ide plin na ovo? pogodio sam 3500e mislio sam sutra da ga uzimam, prvi auto koji uzimam i sto vise trazim i slusam manje znam i razumem :D hvala vam stvarno mi znace vasa iskustva i misljenja!

nisam do sada gledao stila dok mi se ovaj nije svideo jurio sam megane 1,6 16v ali trenutno u cacku odakle sam nema nekih a ne bih gledao dalje komplikovano mi! nisam razmisljao o dizelasu iako svi kazu da je dobar a cuo sam da trosi ovaj dobro pa sam mislio plinom da to amortizujem? moram nesto uzeti sto jedan majstor rece sta god uzmes prevarices se :) ali ne bih voleo bas previse da se prevarim :D
Ovaj je slikan da se ne vide sitnice koje odaju tragove korišćenja za Stilo, kod vozačevog sedišta se ne vidi deo baš koji najviše strada (kod levog guza prilikom ulaska-izlaska kreće da se rešiva-puca-dere), na vozačevim vratima gde su komande za retrovizor i prozore nisu slikane (to zna da bude dosta izgrebano ili izbledelo, na ovoj km to izgleda kao novo) itd. Ovako lepo izgleda na slikama, ali dok to ne proveri majstor ništa.


Ako gledaš Stila moj savet ti je JTD ako uopšte može da se nađe očuvan JTD koji nije prešao Boga oca, odlični motori i mnogo prelaze, nisu veliki potrošači, ovaj sa 5 vrata je malo više koji cm od modela sa 3 vrata, šus plek kači ivičnjake (iako izgleda da je auto visok ali ta plastična zaštita je spuštena).
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od dragvorl » 28 Jul 2012, 11:17

To je tacno u vezi ove plasticne zastite dole, jako je nisko postavljena. Drugar je uspeo da je otkine vec.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Floyd » 28 Jul 2012, 11:19

I ja bih ti savetovao JTD.
Zapravo taj motor je jedini i glavni argument za kupovinu italijana jer je odlican.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od Sloba » 28 Jul 2012, 11:22

Pa sad, glavni često jeste, ali jedini nikako.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kakav je izbor Fiat Stilo 1,8 16v

Post od dragvorl » 28 Jul 2012, 11:40

Drugi instrument je cena. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori