Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Razne informacije u vezi kupovine automobila
milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od milosdoktorabs » 29 Jul 2012, 18:11

U pitanju su dva karavana,prvi 2009 a drugi 2008 godiste.Motorizacija,francuz 2.0 dci sa 150 ks a pasat 2.0 tdi sa 170 ks.
Stanje kod oba modela odlicno.
Cena ista,kilometraza je kod passata 1560000 a kod L3 120000.
Izvolite vw-agenovci ali i ostali manje pristrasni da vas cujem.Hvala. :pijemcaj: :pivo: :pijemo:
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od pedja » 29 Jul 2012, 18:38

Bez ulaska u pricu o kvalitetu, cenama delova, servisa i slicno:

Ja Passat-ov enterijer/tablu, ne mogu da svarim. Nije ruzna da se ne moze podneti, ali licno ne bih dao pare za auto koji mi prvo ergonomski, a zatim i vizuelno ne odgovara unutra, jer ipak u njemu treba da provodim neko vreme.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od Xepoj87 » 29 Jul 2012, 18:39

Ergonomski je Passat super,izgled je vec do licnog ukusa.
Passat je uvek bio kvalitetniji i bolje podnosio kilometraze,tako da je u sustini mozda bolji Passat sto se isplativosti tice...
A i mislim da je veci Passat?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nsam49
Postovi: 124
Pridružio se: 07 Feb 2012, 20:31
Lokacija: Bg

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od nsam49 » 29 Jul 2012, 21:39

Uzmi pasata bez razmisljanja, a i laguna gubi dosta vise na ceni sto znaci da pucas vise para

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od starac vujadin » 29 Jul 2012, 22:43

Pa zbog toga je godinu dana mladja i manje je presla...znaci ne gubi, nego dobija. Izgubice kasnije, kada je bude prodavao, ali pitanje je da li ce gubitak biti manji od inicijalnog dobitka.

Iako su koncepcijski isti, to su dosta razliciti autmobili, razlikuju se u dosta detalja...bolje reci sto je jednima bitno manje je bitno kod drugih i obrnuto. Moras da probas oba auta i da vidis sta ti vise odgovara. Sigurno ce ti se jedan svideti, a drugi ne, tesko da ce ti se oba svideti.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od elMaestro » 29 Jul 2012, 22:51

^ :plusone: Dovoljno su različiti da možeš da napraviš razliku koja će odlućiti u kupovini. Pošto si do sad vozio Renoa možda će ti se više svideti Laguna... ili će ti se više svideti Paja čim tako brzo menjaš Megija. :mrgreen:
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od Dusan » 31 Jul 2012, 20:33

Prema ovome sto si napisao, svakako bi se odlucio za pasata. Jbg sta da radim kad sam pristrasan. :pardon:
Ali u tvom slucaju ovde treba da odluce ti detalji posto ne pricamo o novim vozilima, neki tvoj opsti utisak sta ti se vise svidja i koji je bolje ocuvan.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od milosdoktorabs » 31 Jul 2012, 20:59

Tu je problem,svaki mi se svidja i odlicno su ocuvani tako da je taj kriterijum iskljucen.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od perfiko » 31 Jul 2012, 22:42

Iz nekog mog iskustva, Pasat je "bolji za vožnju", Laguna je udobnija i bolja za one koji se voze.
S obzirom da sam imao dodira sa relativno novim automobilima (nisu bili karavani), od prvih vlasnika, niti jedan nije crvčao i škriputao.
A da, Laguna je nešto manji potrošač (priznajem da mi je mali uzorak za ovu tvrdnju) i delovala mi je tiša, što ne znači da i jeste.
Pasat mi je subjektivno delovao upravljiviji i menjač mi se više dopao.
Unutašnjost mi je tu negde.
Laguna je bila na 40.000, a Pasat na 60.000 km.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od Dusan » 01 Avg 2012, 08:34

Ako nista uzeo bih pasata zbog 170ks, 350Nm i zato sto je dzrman. ;)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od nixa » 01 Avg 2012, 09:16

Je l' ima neko iz NS ekipe da ne voza karavana? :ccc:

Iako mi Reno odgovara konforom i dizajnom, mislim da je Pasat ipak po kvalitetu za korak ispred...

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od robbief » 01 Avg 2012, 10:19

Skoro istu dilemu sam imao pre nekoliko meseci i odlucio sam se za Passata. Laguna je bila cak i godinu dana mladja od Passata ali dzabe, kad je u VW nekako sve za sta se uhvatis za klasu bolje...tu pre svega mislim na osecaj u voznji i ono sto je meni veoma prijalo: osecaj da je sve na svome mestu u Passatu. Ne znam kako to da opisem, ali Laguna mi deluje kao nedorecen automobil...mozda je tom utisku pomoglo i to sto je model koji je meni bio ponudjen 1,5dci koji nikako ne odgovora tolikom autu.

ps. Posle par meseci voznje mog Passata od 140ks, siguran sam da je taj od 170ks jos bolji izbor.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od Gaginh0 » 01 Avg 2012, 10:43

nixa je napisao:Je l' ima neko iz NS ekipe da ne voza karavana? :ccc:

Sloba :D

Meni je B6 lepsi kao karavan, nego kao sedan. JA bih uzeo B6, lakse ce se peodati...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od Misha » 01 Avg 2012, 11:08

Laguna je najveci promasaj Renoa. Gadna je,ne kvalitetna,kvarljiva i lose drzi cenu. Ako bas hoces francuza kupi Megan karavan. Passat je mnogo bolji izbor. :doubleup:


Ja sada vozim crossover (imam dvoje male dece) a karavan vise nikad. Imao sam Fabiju,Vectru i Mondea a kupio sam ih pod izgovorom da porodican covek treba velik gepek i silno sam pogresio. Mondea supruga nije ni jednom provozala jer je bio ogroman za grdsku voznju,nepregledan i tezak za parkiranje. Za svakodnevne potrebe sve staje u gepek od ~ 300 lit. a krovni kofer po potrebi 1-2 godisnje.


p.s.da li ce novi auto voziti i supruga ?
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Laguna 3 sport turer dynamic vs Passat b6 highline

Post od perfiko » 01 Avg 2012, 11:13

Ček, Mišo, ono za suprugu... zar to upravo nije pravi motiv za kupovinu karavana? :D
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori